Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy lehet abban hinni, hogy...

Hogy lehet abban hinni, hogy a halál után nincs semmi? Hogy képesek bizonyos emberek ezt elfogadni?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy az emberek, hogy képesek ezekre, mikor csomó jobb változat van.

Ilyenkor persze jöhetnek azzal, hogy a mennyországra, pokolra, újjászületésre stb. nincs bizonyíték.

De úgy gondolom az se bizonyított, hogy a halál után nincs semmi.

Én nem tudom azt elfogadni, valaminek lennie kell, nem?



2017. jan. 13. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Miért kell lennie? Mert te azt szeretnéd? Igen, van sok jó változat, gazdag az emberi fantázia.
2017. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Semmire sincs bizonyíték, csak hiányos ismeret. Ha csupán a bizonyítékot nézzük, akkor a tudat tovább létezésére sokkal több van, mint a nem létezésére. De ez sem jelent semmit.


Nem kell elfogadnod semmilyen álláspontot, alakítsd ki a sajátodat sok utánanézéssel, kutatással. Azt jól látod szerintem, hogy a mai materialista elképzelés is csak egy a sok eszmerendszer közül, amiben hitt az emberiség.

2017. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Úgy, ahogy te is képes vagy elhinni azt, hogy van utána valami.
2017. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Akkor ne fogadd el. Én meg ülyeségnek tartom az ember által kreált pokol-mennyország változatot, de hát kinek mi. :D
2017. jan. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Csak önámítás hogy lenne kell valaminek,mert nem fogadod le,hogy csak ennyi lenne az egesz!? Igen ennyi! A halál utáni állapot, olyan mint a születésed elötti, nincs tudomásod róla.
2017. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

"Hogy lehet abban hinni, hogy a halál után nincs semmi? Hogy képesek bizonyos emberek ezt elfogadni?"

Könnyen. Mindenre van logikus magyarázat. Ott vannak az érzékszervek - központi ideigrendszer és a keringés légzésért felelős tüdő szív érrendszer érrendszer...a testnek nincs haszontalan szerve mindennek megvan a maga szerepe. De hogy jön képbe a lélek? Melyik szervünkhöz kapcsolódik? Milyen módszerekkel vizsgálták meg? Persze elhiszem létezik lélek. Pszichológiai módszerekkel szépen el is lehet magyarázni, hogy hogyan épül fejlődik egy ember személyisége.

"Nem értem, hogy az emberek, hogy képesek ezekre, mikor csomó jobb változat van.

Ilyenkor persze jöhetnek azzal, hogy a mennyországra, pokolra, újjászületésre stb. "

Ez nem tőlünk függ, maximum elfogadjuk vagy hívők leszünk, mert könnyebb azzal a tudattal élni, hogy halál után örökké élünk valamilyen másik formában, mint szembesülni a halandósággal. Nekem teljesen mindegy, hogy egy tőlem független személy miben hisz, de ne akarja már nekem úgy beadni, mintha ezek kész tények lennének. A vallással meg a templomban kell dobálozni, a reinkarnáció meg megint egy másik hitrendszer. Szóval, amiben hiszel sokban inkább alaptalan, mint az ateizmus vagy bármelyik másik közösség, aki nem hisz ezekben. Nem fogok azért hinni valamiben, mert nem akarom elfogadni, hogy egyszer meghalok.

2017. jan. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem alapvetően kétféle ember van, és ezek soha nem fognak egyetérteni a végső kérdésekben.

Az egyik típus a "semmi-hívő", ha nem tud valamit - jelen esetben a halál utáni létezés -, akkor azt mondja, semmi nem lehet.

A másik típus a "bármi-hívő", ha nem tud valamit - jelen esetben a halál utáni létezés -, akkor azt mondja, bármi lehet.

Az első típus nem kutat, mert "a semmit minek kutatni?"

A második típus kutat, mert amíg nem tud biztosat, addig bármi lehetséges.

Számotokra melyik a pozitív? Mert az én számomra a második. Az első a nihilista, és nihilizmusát mindenkire rákényszeríti, ha tehetné.

2017. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van egy harmadik típus is, aki viszont nem vitatkozik senkivel,egyikkel sem. Aki szinkronban él környezetével, ezért ismeri annak működését.
2017. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
A gyávák nem tudják elfogadni, hogy egyszer vége lesz mindennek.
2017. jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nézd. Azok az emberek, akik nem tudják ezt elfogadni, gyenge akaratúak. Kell nekik valami amibe kapaszkodhatnak, menekülhetnek, valami amitől a félelmük elszáll. Nincs semmi amitől félni kéne. Megszületsz, élsz, meghalsz. Halálod után olyan lesz mint születésed előtt.

Jóval békésebb s nyugodtabb a semmi mintha lenne valami, szerintem.

2017. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!