Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért félhetek valamitől,...

Miért félhetek valamitől, amitől nincs okom félni?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írtam, mert igazából nem tudom, hova tartozna, de aki jártas ebben, biztos az is tud valamit javasolni.

Félek a víz alatti kötelektől. Vagyis nem konkrét félelem/rettegés, hanem ha víz alatt látok egy kötelet, akkor rossz érzés fog el, és nem tudom, miért, mert tudtommal semmi okom nincs rá.

Ki tudnám ezt deríteni valahogy, hogy miért van ilyen érzésem?

Találkozott már valaki hasonlóval?



2018. szept. 3. 07:25
1 2
 1/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
70%

miert nincsnokod ra? egy kotel radtekeredhet es akkor megfulladsz

vagy olyan szemszogbol gondolsz erre mintha azt mondanam hogy egy lampaoszloptol vagy kozlekedesintablatol felsz?

mindeg lehet ra valami ok, ezeknek is nekimehetsz es az faj

2018. szept. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1: nem attól félek, hogy rám tekeredik, vagy ilyesmi, hanem úgy, ahogy te mondod, mint ha szimplán megyek az utcán, ránézek egy villanyoszlopra, és elfog egy rossz érzés, és nem merek hozzáérni. Nem tudom, miért, mert nem találok rá választ, ami indokolná a félelmemet.


Alapesetben nincs bajom a kötelekkel, ha a vízen kívül vannak. Akkor vettem először észre ezt az érzést, amikor tengerben úsztam, és megláttam egy elszakadt kötelet a víz alján. De hasonlót érzek pl. egy bója esetén is. Azokhoz a kötelekhez is félek hozzáérni, amik egy nagyobb területen a strand határát jelzik.

2018. szept. 3. 09:38
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Mivel gondolom nem víz alatt tölt9öd az idődet, nem sok esély van a félelmedre, ezért nem releváns és csak foglalod a helyet, időt, viszed az energiát a hülyeségeddel. Kit érdekel? Ne foglalkozz vele. Vagy magaddal ennyit.
2018. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg születés előtti emlék is lehet.
2018. szept. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ne menj a víz közelébe, amiben lehet egy kötél. Szerencsédre nem olyan gyakori látvány.
2018. szept. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
én is arra gondoltam,hogy beleakadhatsz a vízben a kötélbe,és bellefulladhatsz a vízbe és azért tartasz tőle,de ha nem,akkor tényleg fogalmamm sincs,talán mert olyan szürreális néha,hogy a vízben kötelek vannak.
2018. szept. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, nem lehet, hogy még a méhben rád tekeredett a köldökzsinór? Elvileg akkor még nem annyira strukturált az agy, hogy emlékek maradhassanak róla, de egy erősebb trauma simán megmaradhat.
2018. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Istenem ezt a sok lángelmét ,kár volt az ezotériába kiírnod.


Ezt a "betegséget" úgy hívják hogy fóbia . Egymillió féle fóbia létezik. Van aki a parízeres kenyértől retteg ,van aki a póktól ,van aki attól hogy leesik a feje a nyakáról.


Neked ez a kötél a víz alatt a fóbiád . Csak úgy tudod elmulasztani ha szembenézel vele és lemerülsz a víz alá és játszadozol a kötéllel és rájössz hogy semmi bajod nem lett. Utána elmúlik. Ugyan így kezelik a többi fóbiást is ,erről vannak dokumentum filmek is discoverin.

2018. szept. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


#3, #5: létezik olyan, hogy emberi kíváncsiság, ami bizonyos IQ-szint alatt, amikor az ember csak primitív ösztönei alapján él egyik napról a másikra, nem jelentkezik. Én kíváncsi vagyok az engem és a környezetemet érintő dolgokra, akár van haszna, akár nincs.


#7: volt ilyen, én is erre gondoltam először, ez a legkézenfekvőbb magyarázatom, de továbbra se érzem azt a látványtól, hogy attól félnék, rám tekeredik, és itt részben megdől az elméletem


#8: igen, akár ez (is) lehet egy ésszerű megközelítés, mindenesetre a fóbia is egy olyan dolog, hogy nyilván van valami oka a kialakulásának..vagy legalábbis muszáj megmagyarázni, mert olyan nincs, hogy csak úgy van :D

2018. szept. 4. 06:54
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

# 8


Neked, aki lángelmének minősítettél másokat a hozzászólásaik alapján, nem tűnt fel, hogy nem a jelenség besorolására volt kíváncsi a kérdező, nem is arra, hogy vajon hogyan lehetne megszüntetni, hanem arra, hogy mi lehet az oka, hogyan alakulhatott ki látszólagos ok nélkül? xD

2018. szept. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!