Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a hülyeség, hogy ha...

Mi ez a hülyeség, hogy ha félsz valamitől, akkor erőltesd azt, akkor majd nem fogsz félni tőle?

Figyelt kérdés
Ez komolyan bevált már bárkinek is az életben? Mert én kétlem. Erőltettem én már elég sok olyat amitől félek és ezzel azt értem el hogy még jobban félek, meg pocsékul éreztem magam. Szóval kifejezetten rosszabb lett tőle a helyzet... de akkor mi a megoldás a félelmek ellen? Van egyáltalán megoldás?
2016. jan. 27. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
ezt úgy hívják, hogy sokkterápia, és igen, hatékonyan meg tudja oldani a problémákat, de szakember segítségével...
2016. jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor ez a leghatásosabb módja.. A problémákkal, félelmekkel szembenézni kell, nem pedig menekülni előlük, kerülni őket.


Egy jó terapeuta sokat segíthet.

2016. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez fura lehet, de nem hülyeség. A viselkedésterápia alapjába is beletartozik. Ez az orvostudományban is használatos hatékony terápia a félelem tárgyával való szakszerű szembesítés végleges gyógyulást is eredményezhet, ha a beteg együttműködő, elkötelezett a gyógyulásra.

Laikusként, saját magunkat "kezelve" viszont könnyen rosszabbra is fordulhat a fóbia, így fontos szaksegítséget igénybe vennünk ezen a téren is.

Van megoldás! Pszichológus, mentálhigiénikus, pszichiáter tud segíteni. Gyógyulást kívánok!

2016. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor számomra nincs csak segítség, merthogy orvoshoz sem merek menni, emberek közé sem... minden csak egyre rosszabb, nehezebb.
2016. jan. 27. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem mész szakemberhez? Mitől félsz? Mi tart vissza?
2016. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer féltem, hogy nem fog lejönni az a hátlap a telefonomról, erőltettem, le is pattant, most már nem félek, ha szorul.
2016. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Beválhat, de nem biztos hogy minden esetben és nem is mindig szükséges.Én például pánikbeteg voltam.Sokáig kisérővel sem mertem kimenni sehová.Aztán úgy alakult, hogy muszáj lett, mert nem volt már segítség.Akkor rászántam magam egyedül, szakember nélkül, gyógyszereket sosem szedtem és elmúlt.Nem egy nap alatt!!De leküzdöttem, szembe néztem a fóbiámmal egyedül.Most már uralom, nem fog visszajönni.


De például ha póktól vagy magasságtól iszonyodik valaki, akkor nem tartom fontosnak, hogy erőltesse az érintkezést vele, minek? Csak esetlegesen tényleg kockázatnak teheti ki magát.Elég ilyenkor ha annyit tesz, hogy vigyáz, normális kereteken belül maradjon a félelme.Például nem visít ájulásig, ha mondjuk,pókot lát, hanem hoz egy seprűt és leüti vagy simán elkerüli.

2016. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!