Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha nem lesz többé élet a...

JdfGabrella kérdése:

Ha nem lesz többé élet a földön hová születnek újjá az emberek?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne.

2019. júl. 1. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Sehová, pont ugyanúgy, mint most.
2019. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
37%

Azt el tudom képzelni, hogy egyszer nagyon sokára ne legyen élet a Földön, pl háború, környezetszennyezés, atom katasztrófa, klímakatasztrófa miatt. De az újjászületésben nem hiszek. A gondolataink megszűnnek, hiszen az agyunk nem működik tovább, a testünk pedig lebomlik. Én ebben hiszek.

De ha neked lenne igazad, azt tudom elképzelni, hogy test nélkül bolyonganak a lelkek és megtanulnak valahogy kommunikálni egymással, tehát nem lesz újjászületés új testben, hanem a lelkeknek meg kell tanulni test nélkül társadalmi életet élni, ami elég nehéz, mert például elvesznek a külső tulajdonságok, de például más képességek is, amihez fizikai valóság szükséges, pl. hogy megmentsünk egy kútba esett kisgyereket, amitől hőssé válik valaki, és ettől tisztelné őt a többi "lélek", na erre nem lesz lehetőség, mert nem lesz test, ami a kútba essen, se másik test, aki lemásszon érte. De ez már nekem sci-fi kategória. Te hogy képzeled el?

2019. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Az univerzumon keresztül at egy másik bolygóra
2019. júl. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ******?! ***** válasza:
8%
Természetesen a Föld is újjászülethet, sőt mi tibb. Valószínűleg sárnak fogják hívni nagy S-sel!
2019. júl. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

Ki születik újjá? Az ember? Ha az ember eleve ember, akkor minek születik újjá?

A kérdésedre a válasz: este nézz fel a csillagos égre.

2019. júl. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Máshova
2019. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Nekem sosem volt logikus ez a reinkarnáció. 1650-ben 545 millióan éltek a Földön most pedig 7,53 milliárdan. Honnan jönnének az új lelkel? Vagy azt akarják bemagyarázni, hogy előző életemben giliszta voltam? A Föld kezdetén nem volt giliszta de meg az univerzum kialakulása előtt sem.

Nekem nem áll össze.

"isȧ, por ës homou vogymuk"

2019. júl. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az asztronómusok szerint nagyon-nagyon valószínűtlen, hogy egy adott pillanatban csak a Földön volna élet az egész univerzumban, tehát bőven van a Föld elpusztulása után is lehetőség az anyagi testben való újjászületésre. S akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a buddhizmus szerint nemcsak az anyagi világba, hanem más világokba (például valamelyik isten-világba) is újjászülethetünk, azaz akkor sincs gond újjászületni, ha az egész Univerzum elpusztul. A számokkal pedig addig sincs gond, mert egyrészt állati testből is lehet emberként újjászületni, másrészt pedig előfordulhat, hogy egy testből eltávozott lélek kettéválik és két testben születik újjá.
2019. júl. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!