Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Isten létezik szerintetek?

Isten létezik szerintetek?

Figyelt kérdés
Szerintem igen. Nem véletlen hogy ennyi ember hisz (ha nem is ugyan abba, de nagyon hasonló) természet feletti lényben/erőben. Már nagyon régóta hisznek ilyenkben az emberek. Nem lehet az egész csak egy konteó. Különben is egy ilyen összetett világ egyszerűen nem tudna működni egy "Isten" nélül. Mégha nem is igaz minden a Bibliából pl. felvethet kérdéseket a Noé bárkája történet. Nektek mi a véleményetek?

2020. márc. 7. 15:50
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Nem hinném.
2020. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Miért??? Ebbe az országban elvileg többen keresztények mint ateisták.
2020. márc. 7. 20:50
 23/43 anonim ***** válasza:

Nyilván van valami, ami által létezik az Univerzum. Ez egyszerű logika. Olyan nincs, hogy csak úgy magától van. Aki ezt tagadja, az egyszerűen ostoba. Nincs rá jobb szó.

Tehát istenben nem kell hinni, se tagadni. Egy tényben nem kell hinni, egy tényt értelmetlen tagadni.

2020. márc. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Mégis vannak akik tagadnak. Isten létezik.
2020. márc. 7. 21:01
 25/43 anonim ***** válasza:
21%
Igen, sőt, Atyaisten, Anyaisten, és Jézus is:) -szerintem.
2020. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Istenből egy van a keresztények szerint, Jézus pedig Isten fia volt, aki megtestesült.
2020. márc. 7. 21:05
 27/43 anonim ***** válasza:

"Mégis vannak akik tagadnak"


Ők valószínűleg nem is istent tagadják, hanem azt a mentális képződményt, amit pl a keresztények hoztak létre a kollektív tudatban. Azt az "istent" én is tagadom, mert isten nem egyenlő azzal, amire a keresztények gondolnak az isten szó alatt. Istenre nem lehet gondolni. A gondolat meghamisítja Istent. A gondolkodás képességét, a gondolatokat maga Isten hozta létre. Már hogy lehetne egy eszközzel (tehát gondolkodással) kifejezni azt, ami azt az eszközt létrehozta? Bármit gondolsz tehát istenről, bármit hiszel istenről, bármit mondasz istenről, bárhogy vélekedsz istenről, bármit, bármit, az nem isten. Csak önbecsapás.

2020. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Számomra létezik, de az az Isten fogalmam sincs hogy valós-e vagy csak én találom ki..

Ha lenne, akkor elég furcsa, hogy végig tudja nézni az emberek csontig hatoló szenvedését.

Én képtelen lennék rá, de ez mellékes.

2020. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
71%

"Isten létezik."


Létezik bizony. Ott él az emberek fejében mint minden más gondolat.

2020. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Igen, valahogy én is így érzem és gondolom, kedves "utánam író".

Csupán félek bevallani , hisz annyi mindent tettem már ennek az ideológiának jegyében. Elég kínos lenne ha ez hirtelen hiteltelenné válna.

De ez van, az ember változik. A vallás túl dogmatikus. Van a kinyilatkoztatás amely nem változhat.

Ma már pedig más idők járnak mint az Író próféták idején.

2020. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!