Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Isten létezik szerintetek?

Isten létezik szerintetek?

Figyelt kérdés
Szerintem igen. Nem véletlen hogy ennyi ember hisz (ha nem is ugyan abba, de nagyon hasonló) természet feletti lényben/erőben. Már nagyon régóta hisznek ilyenkben az emberek. Nem lehet az egész csak egy konteó. Különben is egy ilyen összetett világ egyszerűen nem tudna működni egy "Isten" nélül. Mégha nem is igaz minden a Bibliából pl. felvethet kérdéseket a Noé bárkája történet. Nektek mi a véleményetek?

2020. márc. 7. 15:50
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Ebben már nagyon régóta hisznek, és nem olyan mint a lapos föld elmélet. Sokkal többen hisznek benne, mint nem.
2020. márc. 7. 22:34
 32/43 A kérdező kommentje:
Tele van az egész ország templómma, zsinagógával és rengeteg a hívő. De még mindig nem válaszoltál arra hogy hogy létezne a világ, és hogy mi történne a lélekkel a halál után. Mert lélek az létezik, bizonyatva van.
2020. márc. 7. 22:36
 33/43 Laylah ***** válasza:
71%

Létezik és nem létezik egyszerre.

A klasszikus keresztény isten ebben a formában nem létezik, illetve nem kizárólagosan.

Úgy képzeld el, hogy az egész univerzum és benne az utolsó kis atomig minden egy nagy egészet alkot (azokkal a síkokkal együtt, amelyek számunkra fizikailag nem elérhetőek, pl. asztrál). Ez az nagy egész egyetlen tudatos létező, aminek a célja önmaga tökéletesítése. Minden élő és élettelen, minden épp nem leszületett lélek, minden energiafoszlány ennek az egynek a része, te is, én is, így (sajnos vagy nem sajnos) minden és mindenki kapcsolódik egymáshoz, mint a testünk sejtjei. A fizikai lét célja a tapasztalás, tanulás, hogy a nagy egész, mint írtam, tökéletesítse magát. Ebben a folyamatban egy emberi lélek kisebb alkotóelem, mint a legkisebb atom a Föld méretéhez képest.

Az összes vallásban vannak hasonló elemek, csak másképp megfogalmazva, más néven, stb. A keresztények istene, a pogányok pantheonjai, stb. mind ugyanannak az egy tudatos létezőnek a leírásai, csak amíg a keresztény istenkép egy férfiban személyesíti meg, addig a pogány pantheonok az egy egészet felosztják tulajdonságok szerint, ugyanannak az egynek a különböző aspektusait személyesítik meg. Vagy pl. a buddhista megvilágosodás ugyanaz, mint a keresztény mennybemenetel, azaz annak az állapotnak az elérése, mikor a lélek eléri a tökéletesség állapotát és visszaolvad az Egészbe.

2020. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Valimi természetfelettinek kell létezni, mert az egyszerűen lehetetlen lenne hogy semmi. Van egy teremtő aki bíráskodik jó és rossz között, és aki tökéletesít mindent.
2020. márc. 8. 14:39
 35/43 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem igen,létezik. Írom ezt úgy, hogy racionális gondolkodású vagyok és pont ezért gondolom. Egy példa... Az élet kialakulása a földön véletlenek sorozata? Ennyi véletlen nem létezik. Valaminek lennie kell.
2020. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Egyet értek az utolsóval!
2020. márc. 8. 19:38
 37/43 Laylah ***** válasza:
Én is ezt mondom. Csak abban vagyok más véleményen, hogy az isten mint olyan nem az univerzum egy külön része, hanem maga az univerzum.
2020. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:
Persze, hogy létezik. Ki az a hülye aki szerint nem??
2020. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
“Boldogok a tisztaszívűek, mert ők meglátják Istent.” (Mt 5,8)
2020. máj. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Az, hogy létezik valami, annak a ténye, hogy léteznie kell valaminek, ami azt létrehozta.

Isten tehát nem hit kérdése, hanem egyszerűen logika, józan ész.

2020. máj. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!