Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ki az Ördög valójában?

Ki az Ördög valójában?

Figyelt kérdés
Azt sikerült kiderítenem, hogy az ördög nem egyenlő Sátánnal sem Luciferrel. A kereszténység csak beleépítette a mitológiájába az ördög képét és nevezte el sátánnak. Engem az eredeti ősforrás érdekel, ami nem keresztény eredetű, hanem annál sokkal ősibb és nincs köze az ábrahámi tanításokhoz. Az ördög soha nem volt angyal és kicsit sem emberszerű lény.

2020. jún. 5. 17:08
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
0%
Az ördög az, akit a falra akarnak festeni, de valaki figyelmeztet, hogy nem kellene ezt tenni.
2020. jún. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Az ördög az ember, amikor örömét leli más teremtmények szenvedésében.
2020. jún. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nem szombólikus magyarázatokat szeretnék, hanem az ördög valódi eredetére szeretnék választ kapni.
2020. jún. 5. 19:04
 4/37 anonim ***** válasza:
Ugyan . Neven nevezi az összes misztikus kultura teremtestörténet a rontó kisertő elemeket . Kali , Seth Satan , Diabolo , Devlian , Lucifer ...
2020. jún. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Igen, de melyik a legősibb?
2020. jún. 5. 19:36
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Piros és szarva van. Vasvillával.
2020. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Honnan gondolod, hogy ki tudod deríteni, melyik a legősibb? Nem lehetett EGY legősibb sem, hiszen még a Homo Sapiens megjelenése előtt, a korábbi emberfajták is már virággal temettek, tehát volt igényük a transzcendenciára, a világban a jó dolgokat istenségnek, a rosszakat ördögfélének tulajdonították. Ahány törzs, annyiféle ördög-elképzelés volt már az emberiség kezdeteikor is. Hogyan akarod kideríteni az előember világából az első ördög-elképzelést? Minek az alapján? Jóval az írásbeliség előtt már antropomorfizálták a rosszat, gonosz cselekvőnek tulajdonítva a sima természeti csapásokat is.
2020. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Márpedig az ördög szimbolikus! Hiába vársz mást. Nem fogsz kapni. A világ ellentétekből és azok fokozataiból all, és allt mindig. Az ördög szimbóluma a szélsőséges rossznak.
2020. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Igen, szimbolikusan is fel lehet fogni, de én nem csak hiszem, hanem tudom, hogy az ördög létezik, mivel több, mint 15 éve foglalkozom okkultizmussal és volt alkalmam tapasztalni nem egyszer különböző jelenségeket, különböző entitásoknak köszönhetően. Tehát egyszerűen megfogalmazva, a lényegre térve: idéztem már szellemet és más entitásokat, amik hatással voltak a fizikai világra, tehát hallucináció kizárva és nem beszélek be magamnak semmit, mert nagyon szkeptikus vagyok, olyannyira, hogy a sátánista rendeknek sem hiszek. Vannak működő mágikus tanításaik, de az ördögtől még ők maguk is nagyon távol állnak. Még a démoni világgal is nagyon kevesen vannak tisztában. Az, amit a biblia tanít és a démonológia, azok igazából nem démonok, csak démonizált pogány istenségek, akik szándékosan ördögszerű lénynek vannak beállítva, hogy ezzel visszataszító képet alkossanak róluk, hogy az emberek véletlenül se foglalkozzanak velük. Én démon alatt nem a pogány istenek értem, mint pl Azazel vagy Lilith, hanem teljesen más, kicsit sem emberszerű lényeket. Daemon istenszerűt jelent, vagy istenszinthez közelállót. A pogány istenek nem démonok, hanem istenek. A démon és az isten nem ugyanaz. Szóval míg a sátánista szekták, rendek Azazelt és Lilithet idézgetik és azt hiszik, hogy ez felér a démonidézéssel, nagyon tévednek. Érdekes, hogy akik megalkották a démonológiát, keresztény emberek voltak. Én személy szerint a démon világ alatt teljesen mást értek, mint a legtöbb ember. Az ördög szimbóluma számomra nem a rossz, hanem a szabadság, az emberi világtól való elszakadás, a sötétség ösvénye, az emberi erkölcsöktől való elszakadás, a halandó világból felemelkedés az ördög által. Az ördög szarvának szimbóluma a hatalmat jelképezi, tehát ennek jelentése a hódítás, az önzőség és az erő. Ez nem feltétlen rossz, gonosz, de ez inkább nézőpont kérdése. Egy keresztény ember és egy jólelkű, segítőkész, önzetlen ember ezt valóban gonosznak és kegyetlennek látja, mert ragaszkodik az emberi erkölcsi értékekhez. Ahogy én tudom, az ördögnek az a célja, hogy hódítson és maga mellé állítson mindenkit. Persze van benne pusztítás is, kegyetlenség, de ugyanakkor teremtés is, egy új világ vagy birodalom felépítése, ami erős emberekből áll. A káosz által teremt rendet. Elpusztítja a szentséget és felépíti az infernális birodalmat, kiterjeszti hatalmát a világra. Ez az ördögnek a célja. Nekem vannak ördögi könyveim, csak sajnos azt nem írják le, hogy ki ő igazából, még a neve is totál ismeretlen. Az egyik könyvem Ahrimanhoz hasonlítja, aki a zoroasztrizmus ördögi alakja. Az ördögpaktum sem keresztény eredetű. Ősi boszorkányok is megkötötték az ördöggel a szerződést a paktum segítségével. Tehát sokat tudok, de nem eleget és akik idéztek ördögöt, megkötötték a paktumot, ők sem tudtak nekem kielégítő választ adni, mert senki nem tudja megmondani, hogy ki ő. Olyan, mintha szándékosan titokban tartaná kilétét és csak utasításokat ad vagy épp közöl dolgokat. Nekem csak annyit közölt eddig, hogy az emberi faj álszent és az erkölcs nem sokat ér, mert a legjobb embereket is kelepcébe lehet csalni, hogy fel tudják rúgni az erkölcsi értékeiket. Az emberek könnyű prédák és ezt a világot meg kell hódítani és el kell űzni a szentséget, hogy kiterjessze világunkra a hatalmát, infernális birodalmat építsen. Tehát nagyon lenézi és szennynek tartja az emberiséget, fertőnek egyenesen és csak azokat az embereket tartja valamennyire méltónak, akik nem birkák, nem dőlnek be mondjuk a kereszténységnek és dogmák helyett a szabadságot választják. Vannak meditációk, amivel kapcsolatot lehet teremteni az ördöggel és csak szimplán közöl dolgokat. Egyszerűen csak olyan dolgokat fogsz megtudni, amiket soha nem olvastál semmilyen forrásból és senki nem mondott el neked.
2020. jún. 5. 23:42
 10/37 anonim ***** válasza:
Én is idéztem! Hoppá! Szimbolikus. Sok rejtély van az életünkben. Ördög másként mint szimbólum viszont nincs barátom.
2020. jún. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!