Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha valóban léteznek szellemek,...

Ha valóban léteznek szellemek, akkor miért nincs nagyon sok belőlük körülöttünk?

Figyelt kérdés

Ha bármi is igaz lenne a szellemészlelésekből, akkor rengeteg szellemnek kellene lennie körülöttünk.


Ha egyvalaki nagymamája/anyja/apja stb. visszajön szellemként, akkor miért nem mindenkié vagy bárkié, akié akar?


Szerintem az lenne a logikus, hogy vagy nagyon sok szellem létezik vagy egy sem.


Kicsit nehezen megfogható ez a téma, remélem érthető, hogy mire célzok ezzel. Reggeli kávé mellett elmélkedem. 😃



2020. nov. 12. 08:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Honnan tudod hogy nincsenek? Lehet hogy vannak, csak a tudatalattid elfedi előled.
2020. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a fő kérdés hogy léteznek-e test nélküli intelligens értelemmel és akarattal rendelkező entitások. Mert ide tartoznak az angyalok, tündérek, dévák, démonok, védőszellemek stb...

Ha ezek léteznek, akkor emberi lélek szellem miért ne létezne?

2020. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A tv irányító és a tv közti működés is létezik mégsem látjuk.

Szerintem a szellemek is más frekvencián léteznek.

2020. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Vannak csak nem látod. Én is itt vagyok a hátadmögött. Most mutatok szamárfület neked. Látod?
2020. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi elfogadott tudományos világkép szerint minden amit érzékelünk, ami körbevesz minket (a látható napok, bolygók, csillagrendszerek) csak kevesebb mint a "létező" világ 5 %-a.

A világ 95 %-a láthatatlanul létezik körülöttünk. Ez a mai tudományos álláspont.

Elnevezték a nem látható nem, megtapasztalható részt sötét anyagnak, és sötét energiának.

A lélek, a szellem, más szinten lévő világok, civilizációk ide tartoznak.

Nem is tudom, de asszem a seggfej szürkéket kérdezték, hogy szoktak-e tévézni...mondták hogy nem. Akkor mit csinálnak ha unatkoznak? Idejövünk, és nézünk titeket :)

2020. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Grimfox ***** válasza:
100%
Az a fajta szellem, amire te gondolsz, viszonylag ritka. Nem saját akaratukból jönnek vissza, hanem képtelenek "rendesen" meghalni, így soha nem is távoznak teljesen. A haldoklás egy fázisában, amikor már nincs testük, és a tudatuk is elködösül, megrekednek. Ehhez viszont olyan körülmények kellenek, amik ezt előidézik. A legtöbb valódi szellemészlelés esetén olyan szellemeket észlelnek, akik valamilyen nagyon természetellenes, vagy szenvedéssel teli halált haltak, vagy olyan hirtelen haltak meg, hogy ez okozta a megrekedésüket. De még ezek közül a halottak közül is csak kevés reked meg ténylegesen. A valódi halott emberektől származó kísértetek eléggé ritkák.
2020. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy mindannyian komolyan vettétek a kérdést, és komoly válaszokat kaptam!


Szkeptikus vagyok a természetfeletti lényekkel, jelenségekkel kapcsolatban. Nem is feltétlenül a létezésük miatt, mert való igaz, hogy senki sem tudja 100%-ra megmondani, hogy léteznek-e vagy sem, nem lehet bizonyítani sem a létüket, sem a nem létüket. "Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan", talán ez az egész világunkra igaz.


Nekem a szellemeket látó emberek elbeszélései a hihetetlenek, mert ha egyvalakinek megjelenik a szeme előtt valamelyik halott hozzátartozója, akkor sokkal több ember számára is meg kellene jelenjenek. Beszélnek az emberek olyanról, hogy a halott nagyszülőket látják. Ők azért nem erőszakos halálban halnak meg az esetek többségében...


Ezekről a sztorikról mit gondoltok? Én szenzációhajhász meséknek tartom ezeket.

2020. nov. 12. 18:11
 8/18 Grimfox ***** válasza:
64%
Ehhez nagyon bele kellene menni az okkult, és mágikus tanokba. A gondolatformák, elementálok, fantomképek jelenségei magyarázzák ezeknek egy részét. A többire magyarázat az emberi elme, ami noha általában csúnyán elpocsékolt, és elhanyagolt, de alapvetően sokkal többre lenne képes, mint hinnénk, és a valódi szellemek. Most zárjuk ki a hazugokat, akik csak mesélnek, és még úgy is megmarad az esetek negyede-fele, mint valós észlelés, még ha az, amit az emberek észlelnek, más is, mint amire gondolnak. A halott dédi tényleg nem valószínű, hogy visszajár, mert kielégítetlen lekvárfőzési vágya nem engedi békében nyugodni. Viszont a dédunoka elméje valamit kapcsol a dédnagymama képéhez, és ha ezt a dolgot létre akarja hozni, a dédnagymama képébe öltözteti. A valós észlelések, a létrehozott fantomok, és felidézett emlékképek, és az érzékszerveket túlpörgető illúziók összeadásával már elég szép esetsűrűséget kapsz, még ha azt is vesszük, hogy ezek az események önmagukban nagyon ritkák.
2020. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

Azért, mert nem léteznek.

Szívesen.

2020. nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyira imádom, hogy vannak akik nem hisznek ezekben, miközben megláthatod te is mi van odaát. Persze én is azt mondtam, hogy csak abban hiszek amit látok és kész. Nem fogok valamiben hinni csak azért mert azt mondták létezik. Kutakodtam keresgéltem és találtam. Most már látok olyan lényeket amikre sose gondoltam volna hogy léteznek. Így feltételezem szellemek is léteznek bár azokat még én se láttam ezidáig.

De ha kicsit is érdekel a téma akkor van rá mód, hogy bebizonyítsd saját magadnak a létezésüket. Akkor se lesz 100%-ra bebizonyítva. De te már tudni fogod, hogy ez basszus tényleg létezik. :D

2020. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!