Mi az a Wendigo?

Figyelt kérdés

2021. jan. 26. 21:33
 1/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Az észak-amerikai indiánok hitvilágában egy gonosz szellem, vagy erdei szörnyeteg(eltérőek a leírások). Emberből jön létre, akit elemészt a gyűlölet, rosszindulat.
2021. jan. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Indián legenda. Általában szarvasfejű majomra emlékeztető testtel ábrázolják. Az indiánok hitvilágában rossz szellem, aki embert eszik, ezért ha valaki nem került elő az erdőből, akkor úgy gondolták, hogy a wendigo ette meg. Régen olvastam már, bocsi ha valami pontatlant írtam véletlenül. 😅
2021. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
64%
Az Until Dawnban kannibál szellemek voltak.
2021. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


szerintem amúgy kannibál törzs és a kannibalizmust elmezavarnak nézték és ehhez a törzshöz kötötték.

azaz létezhetett egy kannibáltörzs, akiket kiírtottak s a hozzájuk hasonóvá váló emberekre azt monták, hogy megszállták e tözs szellemei, azaz megszállta egy wendigó

Mivel kanada környéki a vastag prém és a szervaskoponya mint sisak adott, az éhezés kiválthatja a legrosszabbat az emberből főleg ha hideg van és hó mindenütt.

nézd meg hony néznekk ki az éhezők napjainkban, és öltöztesd fel őket, medve, bivaly vagy szarvasbőrrel, s helyezz rájuk szarvas koponyát. huálá wendigó.

2021. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Vén Digo? Idösebb olasz uriember:-)
2021. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ezt:

[link]

kb így:

[link]

ezért:

[link]


kb ilyen alkatra pakold a suitot

[link]

2021. jan. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Áh értem, köszönöm szépen, most már eltudom képzelni és tudom hogy ki is ő. Ezer köszönet! 😄
2021. jan. 26. 23:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A Wendigo filmben ami igaz történet, kiderül hogy olyan mint a keresztényeknek az ördög. Nem árulok el nagy titkot a filmben a Wendigo metaforikusan a fehérember, ahogyan pusztítja a fákat, és végtelen éhséggel kepelezibe a természet nyersanyagait, ennek ellenére mindig sovány és éhes, mert mindent elvesz, az Amerikai őslakosoktól. Ez az Európai fehér ember!
2021. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!