Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi van ha létezik a pokol?

Mi van ha létezik a pokol?

Figyelt kérdés

Mi van ha nem is olyan értelemben ahogy a keresztények mondják de létezik valami hasonló létsík? Ahol tûz és erõ lüktet és átszövi ezt a világot olyan formán, hogy párhuzamos vele. Úgy értem ezt hogy minden ami van a része ként mûkôdik de csak az látja aki kapcsolatban áll vele.


Egy dolgot kérek. Ne írjátok azt hogy ha hiszek benne létezik ha nem nem.


Mi a véleményetek?



2021. febr. 6. 08:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes gondolat, roppant érdekes.

Igazából szerintem nem lehet megállapítani, hogy létezik-e. Élénk a fantáziám , szóval elképzelni el tudom képzelni.

2021. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Részemről, semmit nem változtatna ha bebizonyosodna hogy valóban létezik.
2021. febr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Grimfox ***** válasza:
62%
Ilyen tűz, és erő, ami átszövi a világot létezik, de nem értem, miért lenne ez a pokol. Nem azért létezik, hogy a kárhozottak ott szenvedjenek. Az, hogy a keresztény poklot ilyen tüzes helynek képzelik el, az egy dolog, de ha vallástól függetlenül nézzük, noha létezik, nem azért létezik, hogy a szenvedés helye legyen.
2021. febr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
A Nap?
2021. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
A véleményem az, hogy nem igazán számít hogy létezik-e vagy sem. Ha létezik...oké, majd egyszer talán tali ott valakivel... Úgy értem, létezik Szamoa is, de ha nem létezne sem változna semmi az életemben. Van a jelen idő és amit most tapasztalunk, tudunk, látunk, érzékelünk, és ezen nem változtat, hogy majd a jövőben mit látunk, tudunk, érzékelünk.
2021. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
2# Ó dehogynem
2021. febr. 6. 11:10
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
nem, nálam se változtatna semmit
2021. febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Akkor, amikor a Biblia íródott, nem a Pokol, hanem a Gyehenna tüze égette az elkárhozottakat.

Jeruzsálem az ókori városokhoz képest is tiszta város volt. Szemete nem az utcán, hanem a(z északi) városfalon kívüli szeméttelepre került. Ide került a szeméten kívül, temetetlenül a vétkesek, a kivégzettek hullája is. Ez a szeméttelep állandóan izzott, égett, füstölt.

A szeméttelep akkori neve: Gyehenna.

Így már érthető, miért égette a Gyehenna tüze a törvény ellen vétkezőket haláluk után.

.

A Biblia nem csupán a hit alapja, vagy mesék gyűjteménye, hanem megalapozottan történelmi tényeket is tartalmaz.

2021. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Tudtommal Jézus csak hasonlatként használta gyehennát a beszédeiben, hogy el tudják képzelni a poklot.
2021. febr. 6. 12:35
 10/19 Grimfox ***** válasza:
53%
Jézus előtt a túlvilágról alkotott elképzelés a zsidók körében jobbára a Seol volt. Ez körülbelül olyan, mint a görög alvilág. Mindenki ide kerül, tetteitől függetlenül. Egy eseménytelen, nyomasztó árnyékvilág, ahol a lelkek céltalanul bolyonganak. Bár ez is csak a zsidó vallásúak kisebbik részét érintette. A többség számára a halál végleges és teljes volt. Az ortodox zsidók többsége ma sem hisz a túlvilágban. A pokol fogalma Jézus korában érkezett keletről. Főleg a zoroasztrizmus hatására.
2021. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!