Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Lehetséges-e a kvantumfizika...

Lehetséges-e a kvantumfizika szerint egy vagy több isteni lény létezése vagy, ha itt nem akkor egy más törvények által felépülő párhuzamos univerzumban?

Figyelt kérdés

2021. okt. 26. 19:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Ezek annyira nincsenek összefüggésben egyártalán hogy került a kvantumfizika az ezotéria kategóriába? Meg alapból az isteneknek semmi köze a tudományhoz nem fér össze a kettő
2021. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mojjo ***** válasza:
67%

Pont annyira, mint amennyire a zenei összhangzattan szerint lehetséges a rózsaszín csillámpónik hatos ikerterhessge, vagy amennyire a szerves kémia szerint az áfa visszaigénylése Törpapa részére varázsfőzet alapanyagról egyszerűsített számla alapján.


Értem én, hogy ezotéria rovat és sportszerűtlen bármit is írni ide, aminek köze van bármilyen valós tudományhoz, de könyörgöm, miért kell ilyesmibe (is) belekeverni a kvantumfizikát. Értem én, hogy menőn hangzik, de kb ennyi értelme volt iderángatni. Valójában abszolúte semmi köze semmilyen isten témájához. Sem a kvantumfizika, se semmilyen más természettudományi ág nem foglalkozik istenek létével.

2021. okt. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Röviden: [link]
2021. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

Nem értek a kvantumfizikához de szerintem amíg hitelesen nem tudják bizonyítani hogy nincs 'Isten' /vagy nevezzük bárminek/ és ezt mérésekkel alátámasztani, addig bármi lehetséges.

Lehet hogy van, lehet hogy nincs, lehet hogy ebben az univerzumban van de lehet hogy egy másikban. Lehet hogy most itt van, de lehet már nincs is itt.

2021. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
A kvantumfizikának semmi köze egy feltételezett isten létéhez vagy nemlétéhez, így a kérdés értelmetlen.
2021. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
71%
Nem vagyok fizikus, de szerintem a fizikai elméletek szerint lehetséges lenne a 8-fejű 3-lábú táncoló éneklő vegetáriánus kutya is. De attól még olyat senki se látott. Ha meg valaki ragaszkodik hozzá, hogy létezik, akkor bolondnak tekintjük. Remélem nem kell folytassam.
2021. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem értek a fizikához a kvantumfizikához még annyira sem de nem értem mi köze ennek a kettőnek istenhez(vagy többhöz). Attól függetlenül lehet,azt sem tudjuk van e isten vagy nincs ha van is akkor olyan e mint amilyennek a vallásokban leírják. Az meg, hogy egy (már ha vannak olyanok) párhuzamos univerzumban mi lehetséges vagy mi nem ráadásul más törvényeken alapuló világban arról őszintén fogalmam sincs.
2021. okt. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. nov. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Milyen azaz isteni lény?
2021. dec. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 hungarikum_202 válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy az "isteni lények" az emberiség által kitalált "vezető(k)" , márcsak kultúrákként is különböznek, szóval ha létezne is akkor is nehéz lenne "Az Istenné" titulálni. Viszont az biztos, hogy nem vagyunk egyedül az univerzumban. Ha az egyik párhuzamos univerzumban van "isten", akkor az összes többi véges-végtelen univerzumban is kell lennie, kis eltérésekkel. És a törvények sem lehetnek nagyon eltérőek, mivel élet csak a 3. dimenzióban lehetséges vagyis a 3 kiterjedésű univerzumokban: hosszúság, szélesség és magasság. Szóval erre egyértelmű válasz nincs a jelenlegi tudással.
2022. febr. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!