Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Véleményem szerint az Univerzu...

Véleményem szerint az Univerzum sem létezne, ha nem lenne benne tudat. Te hogyan foglalsz állást ebben a tudományos vitában?

Figyelt kérdés

Zolán Kvantumfizikus kérdése :


A kvantumfizikusok régóta vitatkoznak azon, hogy az univerzum melyben élünk létezne-e tudat mint megfigyelő nélkül. Különböző álláspontokon vannak a fizikusok. Némely szerint részben létezik, mésrészben nem teljesen csak ahol élünk. Más kvantumfizikusok szerint nem létezne semmi.


A probléma részletes ismertetése : A modern kvantumfizika igazolta, hogy a körölöttünk levő világ nem független tőlünk, mivel a tudatunk alakítja azt a számtalan lehetőség közül kiválasztja azt amely megvalósúl, így a materialitás azon tévhite, mely szerint a kívülálló világ önmagában létezik, megdöl, mivel ez nemigaz.


Modern kvantumfizikai ismeretünkkel ismertté vált, miszerint a tudat teremti meg a fizikai valóságot. Olyanná formálódik a világ, amilyenre mi magunk gondolunk vágyainkban. álmainkban.


A kvantumvilág magában foglalja ezt a Newtoni vizuális absztrakcióként értelmezhető világot, melyet Te anyagi fizikának ismersz. Kiderült, hogy van egy mindenhol jelenlevő kvantumvilág, mely magában foglalja ezt a un. Newtoni fizikai világot, a kvantumfizika határesete ez a materiális világ, de akvantumfizika nem korlátozódik pusztán mikrorészecskékre. Atomok, molekulák, bármilyen tárgy és maga a teljes fizikai realitás is viselkedhet kvantumfizikai törvényeknek engedelmeskedve. A kvantumfizika világában megállapított törvényszerűségek a klasszikus anyag kapcsolataként ugyanígy érvényes általánosan.


Amerikai kollegáim megállapították, hogy tömeggel rendelkező elektronok is viselkedhetnek tömegtelen hullámként, mikor a tudatunk nem figyel rájuk, azonban mihelyt tudást szerzünk róluk, azaz tudatunkkal megfigyeljük őket máris anyagiakká válnak ! A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra. Ha azt megmérjük az egyik általunk mérni kívánt tulajdonságát azzá változik az anyag, ergó mi a tudatunkkal határozzuk meg a valóságban bekövetkező realitást ! http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0


*


Azaz úgy keletkezik a "valami", hogy mi azt megfigyeljük, eszerint a tudatos figyelmünk előtt, lehet nem is volt semmi és az egész univerzum a létezés, pusztán a lelkek vízióinak kivetülése.


Te mit gondolsz erről?



2013. szept. 11. 20:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 Antimod ***** válasza:
42%

A materializmus ellentéte tűnik számomra igaznak jelenleg, azaz minden anyag a felette álló tudat "terméke".


Valószínűnek tartom, hogy az Univerzum, amelyben most létezünk, holografikus - innentől pedig számomra beláthatatlan távlatok nyílnak meg.

2013. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 schocko ***** válasza:
58%
Hülyeség. Egy kőnek van tudata? Ha megdobnak vele, akkor viszont esetleg kivetülhet belőled valami vízió...
2013. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 Shai-Hulud ***** válasza:
96%

Zolikám, már megint félrebeszélsz.


"a tudat teremti meg a fizikai valóságot."

Ez így ahogy leírtad, egyszerűen NEM IGAZ.

És ezt mondjuk NEKED pontosan tudnod is kellene...

A tudat BEFOLYÁSOLHATJA adott körülmények között a kvantumjelenségeket, de az enyhén szólva barokkos túlzás, hogy megteremtené.


Nem is beszélve arról, hogy a kvantumjelenségek még mindig nem érvényesek makroszkopikusan, ezt még valahogy nem sikerült bebizonyítanod - bár igaz ami igaz, MEG SEM PRÓBÁLTAD...


Bizonyos (vitathatatlanul érdekes) kvantumjelenségből az Univerzum sorsára vonatkozó kijelentéseket tenni viszont meglehetős merészségre vall. Érdekes, hogy a "kollégáid" vajon miért nem ilyen merészek, ők vajon miért nem jutnak ilyen következtetésekre, mint te?


És mondd, ezeket a hatalmas horderejű felfedezéseidet (mert ha igazak, akkor valóban igen lényeges következményei lennének) szóval ezeket miért nem valamelyik fizikai szakmai fórumon adod elő?

Hiszen ezekért minimum Nobel-díj járna!


Vagy azok a gonosz fizikusok nem akarnak szóba állni veled? :-)

2013. szept. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
87%
Ebben a tudományos vitában nekem az az álláspontom, hogy Zoltán nem rendelkezik tudománnyal, s így vitára sem érdemes.
2013. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
18%

"A modern kvantumfizika igazolta, hogy a körülöttünk levő világ nem független tőlünk,"

-igen, ezt mindig is tudták, csak elfelejtették, leszakították a tapasztaló tudatot a tapasztalás tárgyáról. Hát a tudománynak "fel kellett fedezni"

Minden tudat- A buddhisták úgy fejezik ki:

Mindennek buddha-természete van.

(-nyomás materialisták a piros kézre,izibe:)))

(attól még így van:))

[link]

2013. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
81%

...és tudtam! Amikor a kérdést olvastam, már megtippeltem, hogy Zolán Kvantumfizikus írta ki.

Ez a Zolán Kvantumfizikus úgy kvantumfizikus, ahogy itt mindenki. Semennyire. Ezért kb. ennyire is veszik komolyan. Semennyire.

Csak idegesítő, na, ez a sok baromság.

2013. szept. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:

""A modern kvantumfizika igazolta, hogy a körülöttünk levő világ nem független tőlünk,"

-igen, ezt mindig is tudták, csak elfelejtették, leszakították a tapasztaló tudatot a tapasztalás tárgyáról. Hát a tudománynak "fel kellett fedezni"


Igen Kedves 5-ös válaszoló. Ez valóban így van. Végül a fizika ugyanannál a filozófiai kérdéseknél lyukad ki, amiket az Ős Sámánok, buddhisták tanítottak.


A modern fizika szerint az anyagot nem további anyag alkotja, hanem lehetőségek és az, hogy melyik valósúl meg az rajtunk megfigyelőkön=tudattal rendelkező lelkeken múlik.


*


Kedves Antimod, teljesen egyetértek veled.


schocko a kőnek nincsen tudata csupán az élőlényeknek. De élőlények lehetnek állatok, növények és bizonyos esetben energiák is. A kő az egy olyan tárgy, amit mi a tudatunkkal ilyennek értelmezünk. Azért ilyen mert valaha ilyennek tanulta meg értelmezni a közös tudat.


Pedro, már kifejttem egy másik kérdésnél és számomra a visszaigazolásaid alapján úgy tűnt, hogy megértetted ezt a folyamatot. Miszerint a tudatos észlelés miatt lesz olyan az anyag amilyen. a tudatunkkal határozunk, hogy a végtelen=számtalan lehetőség közül mi válik valóra.


A kvantumjelenségek nem zárhatók ki a makroszkópikus világból és nem pusztán a mikrovilágban igazak. A kvantumfizika nem egyenlő a mikrovilág fizikájával, de a mikrovilág csak a kvantumfizikával írható le. A kvantumfizika szélső esete a Newtoni fizika is !


A kvantumjelenségekből lehet következtetni az univerzum sorsára is, hiszen ami kicsiben működik az alkotja a nagy egészet is ! Az agyadban a neuronok között is hullámfüggvényredukció zajlik le, amikor gondolkodsz és az határozza meg, ahogyan Te arról gondolkozól. Ezért fontos a pozitív hozzáállás és egymás szeretete !


*


Felvette Pedro barátom azt, hogy miért nem gondolkoznak róla fizikus kollegáim, hiszen a közember és Ő sem tud erről.


A válaszom az, hogy dehogynem gondolkozunk a folyóíratok tele vannak vele, azokat sajnos csak mi olvassuk, mert ide jut el. De hogy lássatok ilyen vitát, elmélkedést, most magyar nyelven linkelek egy összefoglalót erről.


[link]


*


Ismét mondom, hogy amiket kérdezek azokat nem Én találom fel. Nem csupán Én állítom, hanem fizikusok, sajnos csupán arról a közember keveset vagy semmit sem tud, köszönhetően azért, mert a média inkább BigBrother, Mónika show, Győzike típusú elbutító műsorokkal bombáz titeket és erről hallgat, éppen azért hogy a sehova sem vezető kész materializmust fogadjátok el.

2013. szept. 11. 22:27
 8/70 anonim ***** válasza:
81%

Durván lenézed a többi embert. Közemberek, mi? Mintha te valami többi ember felett álló akárki lennél. Nem vagy kvantumfizikus, ahogy én sem. Úgyhogy vegyél vissza. Nem vagyok tudatlan, tudom, hol tart most a fizika, hogy például a tér 11 dimenzióból áll, ennek a matematikai bizonyítását is ismerem, ez már szinte az alapműveltséghez tartozik. Elég idős vagyok és tapasztalt értelmiségi. Nem tudod a hozzám hasonlókat megvezeti. Te a kvantumfizikát akarod összehozni az ezotériával, ami olyan, mintha a valóságot akarnánk a mesék birodalmával vegyíteni. Az igazi fizikusokat ne keverd bele és a megállapításaikat ne facsard ki a saját szájízed szerint, és főleg ne nevezd őket a kollégáidnak, mert biztos, hogy ezt kikérnék maguknak.

Válaszolnod meg felesleges, mert max kétszer nézek vissz a egy kérdéshez és ez volt a második alkalom.

2013. szept. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
3%

Én egyetértek veled, és örömmel olvasom, hogy van aki így gondolkodik. Szatmári L: MIklós könyvében olvastam ilyesmiket, és ő összehoz a könyvében sok előttünk járó részecskefizikust, a hitetklenek tudomány által is elismerteket.

Logikám: Ha a tudat nem lenne benne az anyagban, akkor úgy-e valahonnan kívülről kellett "beletenni". De akkor meg honnan? Akkor van egy "tudatdepó"? Vagy a másik válasz az, hogy a tudat nem is létezik. Ez meg úgy-e nyílvánvalóan nem igaz.

Semmilyen más logikai levezetést nem tudok felfogni, mint azt, hogy a tudat az anyaggal együtt jár, eredendően benne volt, és benne is lesz. Még pontosabban a tudat, az energia és az anyag EGYEK, ugyanannak a létezőnek különböző állapotai vagy fokozatai. Lehetnek anyag sűrűségüek, és energia szintű megjelenésűek, tehát anyagtalan tudatok. Kérdésedre, hogy mit gondolok erről, ez a válaszom: Ugyanazt gondolom, amit te. Örülök, hogy találkoztunk.

2013. szept. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 szpeti1991 ***** válasza:
100%
A legutóbb azt válaszoltam, hogy a francba is, vannak a Föld nevezetű golyóbison milliárd éves(!) kavicskák. Aranyosak, cukik, ők alkotják az ősmasszívumokat. Mikor azt mondtam, hogy akkoriban még nem volt ember, akinek tudata lenne, akkor azt írtad, hogy na de a növényeknek és állatoknak is van! (Innentől kezdve eleve hülyeség, mert akkor mégis mi a fenét nevezünk tudatnak, mert a növény ám a legkevésbé sem tudatos lény, de fogadjuk el ezt a baromságodat is...) Na de kérlek alássan: a TÖBB MILLIÁRD ÉVES kövek idejében még nem voltak SEM NÖVÉNYEK, SEM ÁLLATOK, SEM EMBER, mégis létezik... akkor hogyan is van ez?? Utólag, a tudat megjelenése létrehozta a múltat is? Az Univerzum keletkezésekor mi volt a tudat? Az elektronoknak vagy a protonoknak van tudatuk? (Én szívesen beszélgetnék valamelyikükkel :D) Az a kavics ott volt akkor is, amikor semmilyen tudat nem volt, létezett, és létezik ma is, mérhetően. Akkor mégis mi a franc van...????
2013. szept. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!