Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Aki "eladja a lelkét", tulajdo...

Aki "eladja a lelkét", tulajdonképpen mit csinál?

Figyelt kérdés

Ha valaki életében egy nagyon nehéz idő, megpróbáltatás elött áll, és bármit megtenne, hogy sikerüljön, gyakran mond olyasmit, hogy " öt évet, vagéy tiz évet adna az életéből, ez hogyan érthető? Én gyerekkoromban úgy értettem, hogy ilyen esetben a "rossz lélek" megsegitette, de az odaigért években öt kellett szolgálnia, és többé nem tudott megszabadulni

tőle. Mit tanit erről a vallás? És a Biblia?


2022. febr. 25. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Egyrészt a lelket nem lehet eladni mert senkinek nem tulajdona. Másrészt elég nagy különbség van eladni és az adni szó között.
2022. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nem tudom, de azt igen, hogy segítségért a nehéz időkben nem kell eladni a lelket. Elég kérni a segítséget.
2022. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Én kértem segitséget a családtól a bélàtól senki se segitett..eladtam én is ..
2022. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Család és béla nem volt kompetens..
2022. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Grimfox ***** válasza:
67%

A biblia álláspontja erre vonatkozóan a 2. parancsolat. Ha bárki máshoz imádkozol, nem az istenhez, az bűn. A kereszténység ezt kicsit tovább vitte, lásd a középkori boszorkányperek, és hasonlók. Ott terjedt el, illetve terjesztették el szándékosan, hogy a varázslók, boszorkányok, táltosok, és hasonlók mind eladják a lelküket. Ez egyszerű "propaganda" fogás volt akkoriban, a népet így uszították a varázspraktikákat űzők, és népi gyógyítók ellen. Ez egyfelől babonává vált, másfelől az egyház még most sem igazán vonta vissza a hivatalos tanításból mindezt.

A lélek eladása a halál utáni üdvözség feladása a keresztény dogma szerint, azaz aki eladja a lelkét, az valamit kap életében, de halála után a lelkét elviszi az, aminek eladta. Általában úgy értelmezték ezt, hogy elviszi a pokolba, ahonnan a gonosz szellem érkezett.

De, ahogy az első válaszoló is írta, a lelket nem lehet eladni, mert nincs fölötte hatalmad. Ez szándékos hamis információ volt a nép manipulálására, és uszítására, főképp a régi vallások követői, vagy népi gyógyítók ellen.

2022. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Az ember eladja a lelkét a szeretteiért ha utànna bele is hal a fàjdalmàba..A vesém is odaadnám nekik vagy tűzbe mennék értük bàrmit..

Béla érted is bàrmit megtettem volna harcoltam itthon hogy kitudjak lépni olvastad mondtam tudtad mégis magamra hagytàl..te irtad meg a sorsom ugyanez volt veled àllitolag..nem vagyok olyan mint a baràtnőim akik titokban érzik jól magukat hazudva..én kiakartam lépni és uj életet kezdeni(de zsaroltak).de minek is irom tudsz mindent.kérdezd meg a jégkrémet mi volt miért reszkettem sirtam..és nekem kell pszihologus? 😢 Feldolgoztam.. keményebb lettem .nem jolétért csinàltam rengeteget melozok fizikai melot a gyerekeimért..bàr szegények a boldog anya helyett egy idegroncsal élnek..probàlok igy is javulni de a birkatürelmem a boldogsàgom sosem kapom vissza..a jégkrém elvitte a lelkem ..

2022. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, mindenik hasznos válasz volt, de akinek még van további hozzá fűzni valója, az is érdekel. Az is érdekel, hogy ha

csak meggondolatlanul, a várható nehézség terhe alatt, pillanatnyi meggondolatlanságból mondta, akkor is, ugyanúgy a gonosz hatalmába fog kerülni?

2022. febr. 26. 16:26
 8/8 Missi_Key ***** válasza:
paprikáscsirkét. mert azt a pokolban szeretik
2022. márc. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!