Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mièrt könnyezek be a paranormá...

Mièrt könnyezek be a paranormális törtènetektől?

Figyelt kérdés
Nem mondanám hogy sírok, csak akaratlanul elkezdek könnyezni .

2022. jún. 1. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj, de ezt mi honnan kéne tudjuk. Nem ismerünk személyesen.

Sok ilyen történet alapból megható, pl.: nagymama, aki a kisunokáját szeretné csak látni, vagy utólag jóbarátjától búcsúzó alak, szerelmes üzenet a túlvilágról, kaparászó kutyusszellem, hasonló gyakran hatásvadász érzelmes történetek. De, ha az ijesztgetős, kopogószellemes cuccoktól is könnyezel, akkor talán nálad így jön ki a feszültség.

2022. jún. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Amióta meghaltam már nem tudok könnyezni sajnos. Csak annyit sikerül elérni, hogy vadászat közben rácsorgatom a nyálamat az áldozataimra.
2022. jún. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Mert az ember ösztönösen elkzd könnyezni, ha valamilyen "durva" dolgot észlel. A biológiai hátterét nem tudom, de ez sok embernél van így. Csak lehet, hogy nem olyan látványos mértékben.
2022. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk még soha senkiről nem hallottam, hogy egy nem-megható sztorin elkezdett volna könnyezni.


Ha érzelmileg nem megindító, márpedig a történetek szerintem javarésze nem az, akkor tényleg elég indokolatlan.

Mindenesetre nem az ezotériában, inkább az egészség kategóriában kéne keresni a választ, mert ez nem a paranormális dolgokról, hanem a te testi reakciódról szól.

2022. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sztem jó kérdés, ismerem a jelenséget. De a választ én sem tudom.
2022. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ezt neked kell tudnod

Ne haragudj de ebbe én meg más se tud segíteni.

2022. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Mert a neten olvasod telefonon vagy gépen és bekönnyezik tőle mert elfárad a szemed. Nekem is szokott a gépezéstől

Szemüveget kell fel tenni

2022. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem ide való ez a kérdés, mert nem (vagy nem csak biológiai okai vannak egy ilyen fajta sírásnak, könnyezésnek). Én is így reagálok, mindig is ez volt a reakcióm. Nem sírok, csak könnyezem. Van egy szócikk a keresztény szellemiség lexikonában a könnyekre. Bemásolom ide egy részét: "

Az aszketikus hagyományban egészen a virágzó középkorig a könnyek adományának aránytalanul nagy jelentôsége van, olyannyira, hogy a ,,könnyek adományának'' könyörgése még a Római Misekönyvbe is bekerült.

Loyolai Szent Ignác nagyra értékelte ezt a kegyelmi adományt. Lelki naplójában említi, hogy 1544. február 2. és március 12. között 165-ször sírt zokogva, s az utolsó kilenc hónap napi feljegyzéseiben már csak ez szerepel: ,,könnyek'', vagy ,,nem voltak könnyek''. Késôbbi éveiben megvallja egyik bizalmasának, hogy korábban vigasztalhatatlan volt, ha a szentmise alatt nem tudott kétszer- háromszor sírni. Az orvos parancsolta neki, hogy ne sírjon és ô engedelmeskedett. Bár némely esetben a szent bizonyos tartózkodást mutat a könnyekkel szemben, még ekkor is a különös kegyelem fokmérôjeként tartja számon.

A könnyeket nemcsak erôs érzelmek (szomorúság, boldogság, harag) válthatják ki, hanem fizikai inger is (hideg, könnygáz, hagyma). Spirituális értékük csak azoknak a könnyeknek van, amelyeket az etikus, vallásos és a misztikus élmény vált ki." Tehát, misztikus élmény is kiválthat ilyen reakciót.

2022. szept. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!