Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért titulálják általában a...

Miért titulálják általában a szellemeket gonosznak? Valóban félni kellene tőlük?

Figyelt kérdés
Sokáig én is féltem tőlük, habár eggyel se találkoztam még. De valami megváltozott és már nem futkos a hideg rajtam ha arra gondolok, hogy talán körülvesznek minket vagy akár a házunkban is lehetnek. Hiszen ha belegondolunk, a szellemek elvileg elhunyt emberek lelkei, szóval egy szerettünk, barátunk, rokonunk vagy akár egy teljesen ismeretlen ha itt ragadt valamiért, miért bántana minket? Sokkal inkább azt tudom róluk elképzelni, hogy segítő, óvó szándékkal maradnak vagy valamiért nem tudnak nyugodni. Szerintem egy kedves, jó lélek halála után se válik gonosszá. Legfeljebb aki életében is gonosz, utálatos volt az szellemként se más, hiszen emberi testben is csak lelkek vagyunk. Csak a horrorfilmek miatt terjedt el a félelem vagy valódi oka is van?

2022. jún. 21. 07:35
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

A szellemi entitások között vannak jók és rosszak. Egy jó nem keresi a kapcsolatot, nem próbál konkrét kérés-hívás nélkül semmit sem tenni.

Egy rossz próbálkozik, szívesen remít meg embereket, ha azt látja hogy képes valaki őt észlelni. Akinek működik a harmadik szeme, az egymás számára jól látható, és kicsit így mindenki "célpont" is.

2022. jún. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ismeretlen félelmetes és ami félelmet kelt bennük, azt gonosznak titulálják.
2022. jún. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
40%
És mindez íródott 2022-ben. Most sírjak, vagy röhögjek?
2022. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A jó szellemek nem jelennek meg. Viszont a gonoszok azok szoktak olyat csinálni hogy amikor már kezdenél elaludni akkor oda sétálnak az ágyadhoz. De akkor te azt megérzed és gyorsan megfordulsz hogy van e ott valaki és persze nem látsz senkit. Pedig ott van. Ha meglátod egy szeretedet azzonal küld vissza mond isten nevében távozz. Mert az nem a szeretted...
2022. júl. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!