Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A Narkoláb legendája pontosan...

A Narkoláb legendája pontosan vagy körülbelül mikorra tehető?

Figyelt kérdés

És mi is az pontosan azt tudom hogy farkas formában ábrázolják ezen kívül semmi nem tudok róla.


Mostanság elkezdett érdekelni a magyar mitológia pontosabban mitológiai lények.



#magyar #mitológia #Makroláb
2022. okt. 6. 20:18
 1/7 A kérdező kommentje:
És elírtam a #-et
2022. okt. 6. 20:19
 2/7 anonim válasza:
62%
markoláb
2022. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szily Kálmán már a 19. század végén múltidőben ír róla, hogy "régi palóc hiedelem volt". Szóval eléggé régi.
2022. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És mi is ez pontosan? Mármint mit írnak róla ? mert konkrétan annyit találtam amit fent leírtam
2022. okt. 6. 21:18
 5/7 A kérdező kommentje:
A Wikibe meg nem épp bízok
2022. okt. 6. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi különös, egy lény ami Nap vagy Holdfogyatkozáskor megeszi az égitestet, aztán kiköpi... Általában kutya formájúnak tartották... Ez egyébként egy általános középkori mitikus figura... Más országokban is volt ilyen például kígyó verzióban. Ezek a történetek az iskolázottság időszaka előtt voltak elterjedtek, amikor az emberek egyszerű paraszti ésszel próbálták megérteni a világot... Például a csillagokról azt hitték, hogy lyukak amiken szivárog a mennyei fény.
2022. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 UlfOrmson ***** válasza:
Ahogy írták, egy égitestrabló lény. Nincs köré építve külön hiedelemkör, mint pl a sárkány köré, ami a magyar néphitben egy időjárást befolyásoló lény (gyakran antropomorf, szembe európai testvéreivel)
2022. okt. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!