Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogyan tudnék ebből kigyógyuln...

Hogyan tudnék ebből kigyógyulni vègre?

Figyelt kérdés
30 éves, érett, felnőtt ember létemre, még mindig félek a szellemektől. 18 évesen még rettegtem tőlük, azóta jártam ezzel a dologgal pszichológusnál is, aki azért segített, csökkent a félelem, a rettegés, sima félelemmé szelídült mára már, de teljesen sajnos nem szűnt meg.(Egyébként angol, német szakos tanár vagyok, ha ez jelent valami támpontot a kérdéshez esetleg). Teljes sötétségben, vagy sötét, elhagyatott helyeken még mindig szorongok sajnos.

2022. dec. 11. 21:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt esetleg bármi olyan rossz élményed gyerekkorodban, ami ezzel a témával kapcsolatos?
2022. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Grimfox ***** válasza:
68%
Ez viszonylag természetes olyan embereknél, akik hisznek a szellemekben. Kigyógyulni nem lehet belőle, mert nincs miből. Ez nem betegség, ez egy természetes ösztön. Félsz valamitől, ami ellen úgy érzed, nem tudsz védekezni, és amit úgy gondolod, árthat neked. Azt kellene tudatosítanod, hogy a szellemek nagyon ritkák, nagyon ritkán válnak láthatóvá, és nem képesek ártani neked. Többnyire nem is észlelik magik körül a valóságot. Emellett a szellemek nem azért maradnak itt, mert gonoszak, és ártani akarnak, hanem egy erős érzelem, vagy emlék miatt. Pont az elhagyatott helyeken nem érdemes félni tőlük, mert ott elég kis eséllyel van szellem. A szellemek helyhez kötöttek többnyire, nem vándorolnak olyan helyekre, ahová semmi nem köti őket. Ha nem mész hírhedten kísértetjárta helyekre, akkor majdnem nulla az esélyed, hogy valaha is találkozol ilyesmivel.
2022. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, még 6 èvesen a 10 évvel idősebb batyám nagyon megijesztett, de annak már 24 éve.
2022. dec. 11. 21:48
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Lehet érdemes hipnoterapeutához menni vagy olyanhoz, aki végez tudatalatti sérelmek felszabadítását.

Egyébként én is félek kiskorom óta tőlük. Én nem éltem át ilyen élményeket, egyszerűen csak kiskoromtól kezdve éreztem, hogy valakik néznek (nem, nem vagyok skizofrén, teszteltek rá). Aztán amióta gyér kislámpa fénynél alszom, azóta nem félek. A negatív energiák félnek a fénytől.

2022. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben két irányból közelíteném meg a dolgot.

-Leírnám, hogy mindösszesen hány alkalommal okoztak konkrét kárt nekem a szellemek a 30 év alatt. Gyanítom, hogy rövid lista lenne, így talán meg tudnám magamnak magyarázni, hogy statisztikailag nem kell tőlük tartani.

-Ha ez nem megy, azt szuggerálnám magamnak, hogy a szellemek jó szándékú entitások, segítenek, megvédenek, ezért a jelenlétük.

2022. dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Amire gondolsz azt erősíted.

Én úgy állok hozzá, hogy a formán túl egy vagyok a mindensegel, ez a testem mulandó, de a tudatom vagy nevezzük léleknek örök való.

Elvégre mindent az elménkben tapasztalunk, nem tudunk kielepno belőle, hogy megnézuk van e külső világ, ezért is fontos, hogy mire gondolsz, mert olyan tudatalapotba kerülsz.

2022. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Tudi333 ***** válasza:
92%
Szívesen megmondom és segítek neked, akár itt, akár privátban, csak ne utasitsd el csipőből amit mondok! Minimum egy kis elgondolkodás kellene hozzá! Az ismeretlentől félünk. Azaz meg kell ismerni! Valójában nem a szellemektől félsz, hanem a szellemeknek általad tulajdonított egy vagy több tulajdonságtól. Milyenek az általad elképzelt szellemek? Gonoszak? Ez szokott lenni. Gondolom nem sok szellemmel találkoztál eddig. A gonoszságtól félsz valójában, amennyiben gonosznak véled a szellemeket.
2022. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok párhuzamot vonni a bátyád és a szellemfélelmed között,de a diplomáddal sem tudom összekapcsolni,maximum levonni,hogy 3 nyelven sem tudtad kifejteni a trauma okát,vagyhogy egész pontosan mit vársz tőlünk,szakembert,varázsitalt,kenőcsöt vagy honlapot...

Az sem világos,hogy szeretnéd végre "kinőni" a gyermeteg félelmed mondván,hogy szellemek nem is léteznek avagy a parapszichológia tudatában akarnál továbblépni ez is k@va nagy kérdőjel...


Ha viszont számomra érthetetlen módon valóban intellektuális "szellemi" szinten dolgoznál akkor az elhagyatott magányos sötét helyektől való irreális félelmed inkább pszichológiai eredetű...a szimbolikája szempontjából..

Áss le a gyökeréig...érzelmileg helyezdj bele,éld át,adj magadnak időt-figyeld meg,ami felbukkan nevezd meg és aztán engedd el...bátorság,ne kívülről várd a segítséget..

Sötétség,elhagyatottság,kilátástalanság,támpont nélküliség,ott lesz az elszakadástól való félelem is...

2022. dec. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
#7 Az a durva az ilyen kívül élőkkel,hogy a mentáljuk van leszakadva a belső énről és nem veszi észre,hogy ilyenkor saját magát is figyeli...A tudatalattival való kontakt meg nuku..retteg a sötét magányos helyeken a szellemektől,a saját szellemétől is,mert nem ismeri fel,hogy neki is van ezért inkább kivetít...
2022. dec. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
katasztrófa...
2022. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!