Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Egyszer majd fognak létezni...

Egyszer majd fognak létezni vámpírok, vérfarkasok, alakváltók, sárkányok és óriások?

Figyelt kérdés

Azt hiszem Terry Pratchett mondta azt, hogy ahhoz, hogy valami létrejöjjön először el kell képzelni vagy meg kell születnie a fantáziánkban (vagy ilyesmi).

Lehet, hogy az emberi faj a hatalmas képzelőerejével azért jött létre, mert ez a természet útja ahhoz, hogy olyan dolgok létrejöjjenek, amiket "egyszerűbben" nem tudna létrehozni?

Pl. vámpír csupán természetes úton nem jöhet létre, mert túl sok tényezőnek kéne összeállni hozzá. Viszont nem lehet azt mondani, hogy a hozzávalók nincsenek jelen szerte az élővilágban.

Az ember pedig hihetetlenül kreatív lény.

A jövőben esetleg létrehozhatunk természetfeletti lényeket, ezzel színesítve az univerzumot?

Bizonyos fantáziáink lehetnek akár a jövő emlékei is (akár reinkarnáció által)?

Mint pl. a Blindsight c. scifiben a vámpírok tulajdonságait használják fel az űrutazáshoz.

Szerintetek a jövőben hoznak majd létre az emberek vámpírokat, hogy egy űrutazó fajként funkcionáljanak vagy vérfarkasokat, akik katonák vagy testőrök lesznek?



2023. jan. 18. 16:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2023. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
De.
2023. jan. 18. 17:00
 3/40 anonim ***** válasza:
77%
Már most is léteznek.
2023. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Azt tudom, de sokan sajna nem hisznek bennük.

Ha elegen hinnének, akkor szerintem elterjedhetnének a világon, úgy mint ahogy mi is.


Én bízok benne, hogy az első mamut klónozása és az öregedés kiiktatása után megtörik a jég és mindenféle élőlényt létrehoznak majd.


Gondoljunk bele, pl. Mars kolonizálása. Embereket elküldeni oda felér egy életfogytiglani büntetéssel, ami alatt bármikor meghalhatnak.

De létrehozni egy olyan intelligens lényt, ami úgy van tervezve, hogy bírja az űrutazást és a marsi viszonyokat is sokkal egyszerűbb lenne.

Persze csak scifi szinten egyszerűbb, mert ez sok munka lehet, plusz legalizálni kellene sok olyan dolgot, ami ma tiltott. De ki tudja mit hoz a jövő?


Remélem a jövő emberei hoznak létre vámpírokat és sárkányokat. Ez a két természetfeletti lényem.

Bárcsak láthatnám. :( De sajna tuti nem fogom már.

2023. jan. 18. 17:50
 5/40 anonim ***** válasza:
76%

Nem lesznek :DD


Esetleg sárkánynak kinéző valami ha ott fog tartani a biológia és lesz rá igény, de tüzet az sem fog okádni

2023. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Miért vagy ilyen negatív vagy mire alapozod?

Már most is készítenek videojátékokat róluk, hogy olyan világban létezhessünk, amiben élnek.

Szerintem ha eljut oda a biológia, hogy már szórakoztatási céllal is elő lehet valamit állítani, akkor miért ne csinálhatna magának valaki egy vámpírt?

Kinyomtatja egy 3d-s nyomtatóhoz hasonló gépből, ami élőlényeket nyomtat.

Megveszed a hozzávalókat (molekulákat) meg a programot és a gép összerakja neked a recept szerint.

Sokszor látom az olyan disztópiákat, amikor mindenki a virtuális világban él vagy robotokkal veszi körbe magát.

De ha majd elő lehet állítani új életet könnyen, akkor szerintem sokan az igazi pl. vérfarkast választanák a virtuális vérfarkas helyett.


Tudom ez kicsit olyan, mintha rabszolgákat tartanánk, de lehet lenne majd valami mozgalom, ami felszabadítaná őket és aztán ugyanannyi joggal élnének az emberek között, mint a természetesen született lények.

Csak ehhez kell sajna egy olyan korszak, ami morálisan megkérdőjelezhető, hogy egyáltalán megteremtsék őket. :(

2023. jan. 18. 18:04
 7/40 A kérdező kommentje:

De ez egybevág amúgy is a természet rendjével. Amikor valami elkezd hanyatlani, akkor valami új születik.

Az ember is csak a természet eszköze.

2023. jan. 18. 18:07
 8/40 anonim ***** válasza:
84%

Mert hülyeség

Azért misztikus lények mert a legtöbb még biológiailag és fizikailag is lehetetlen hogy létezzen

Meg vannak amik ellentmondásosak is

Pl a vámpír éjjel is el kéne hogy égjen hisz a Hold fénye csak a Nap visszatükröződése

De ha ezt nem is veszem miért akarna valaki sápadt lenni, halálos veszélynek kitenni magát úgy reggel 6-tól este 8-9-ig és hogy az egyetlen tápláléka egy fémes ízű piros folyadék legyen (vér)

Vámpírnak lenni béna dolog


Még csak a kajálást sem élvezheted és azt is le kell vadászni meg figyelni nehogy meglássanak

2023. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Biológiában semmi sem lehetetlen.


A Hold fénye nem elég erős ahhoz, hogy egy vámpír elégjen. A növényes sem tudják hasznosítani azt a gyenge fényt, ugyanúgy a Napra vannak szorulva. Mégsem képtelenség a létezésük.

Míg mondjuk más növénynek pont a holdfény kell és akkor virágzik, míg a Nap fényén nem.

A vámpírok működhetnek ugyanígy.

De ez igaz lehet egy emberre is, aki könnyen leég, de nem éjjel. Hiába csak a Nap fényét veri vissza a Hold.


Ki akar agancsokat, ki akar kopoltyúkat? Az élőlényeket sem kérdezi meg senki, hogy mit akarnak a születésük előtt. Egyszerűen így születnek meg és kész.


Szerintem vámpírnak lenni menő dolog.

Honnan tudod, hogy nem lehet élvezni a vér ízét? Ha ez a fő ételforrásod, akkor nyilván úgy alakulsz, hogy ennek az ízét élvezd.


A macskaféle sem eszi meg az almát. Azért, mert egy ragadozó, nem érzi az édes ízt, teljesen a húsevésre van ráállva. Mégsem kérdezed tőle, hogy mit élvez rajta, mert láthatóan nagyon élvezi nyalogatni a véres húsokat, míg mondjuk egy cukorbomba gyümi untatja vagy undorítja.


Szerintem nem kéne mindent az emberi ízlésvilág alapján meghatározni.

2023. jan. 18. 18:20
 10/40 anonim ***** válasza:
29%

Az előbb írtad hogy simán lehet hogy valaki vámpír akar lenni

Na ebben az esetben ő maga választja ki ezt a fajta éledmódot


De még aki kifejezetten betegség miatt nem bírja a napot az sem gyullad fel

Sőt azok az élőlények sem akik világ életükben teljes sötétben éltek

Ilyen egyszerűen nincs :D


A vérfarkasos teliholdra átalakulós sztorit sem kell különösebben magyarázni szerintem

Ilyen gyors sejtátrendeződés és csak ezüstre allergiás bőrfelület nem létezhet


Visszatérve a vámpírra az is vicces hogy mondjuk egy golyószórót körbe röhög, de egy db hegyes fa már kifog rajta


Ezek az élőlények csak kitalációk


A vérfarkas a farkasos állat rablások és egy mentális betegség nászának eredménye

A vámpírok pedig onnan erednek hogy előfordult hogy valaki igazából nem halt meg csak olyan állapotban volt hogy halottnak hitték és amikor felkellt kikaparta a koporsót


Annó volt fantáziájuk a régieknek:D

2023. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!