Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » "Dologtalan kéznek az ördög...

"Dologtalan kéznek az ördög ad munkát" népi bölcsességnek, az az értelme, hogy az unatkozó ill. Mátrixból kilépő embereket szállja meg a Démon?

Figyelt kérdés

Most néztem meg egy ilyen dokumentum filmet a Warren házaspár mellékszereplésével, ami egy ördögi megszállás valós történetét mesélt el. A végén mondta az egykor kisfiúként megszállt felnőtt férfi, hogy "igyekszem elfoglalni magam, mert mint tudjuk a dologtalan kéznek az ördög ad munkát". Már korábban két spirituális oldalon is olvastam egy értelmezést a szimulációelmélettel vett párhuzamról. Most hogy ez így előkerült annyira kíváncsi lettem mi lehet az igazság erről, hogy gondoltam felteszem


Ismert, hogy minden ősi bölcsesség magja valóságos tapasztalaton alapszik. Ezt a bölcseggéset ami már nagyon régi nem tudják megmaragyarázni. Semmiféle tudományos okfejtést nem olvastam mi az értelme. Spirituálisat viszont kettőt is. Bizonyosan van mély jelentése. Melyik lehet igaz?


Egyik sem túl kellemes számunkra


◼ 1. A démoni interdimenzionális lények, akiket s zemünk nem érzékel vagy csak megtanultuk kis korunkba, hogy ne figyeljünk rájuk és így kineveléssel már nem dekódólja az agyunk ők itt élnek köztünk. Kb mint metróaluljáróban az ellenőrök. Figyelnek minket, hogy ki mit tesz vesz. Akit azonban meglátnak, hogy nem csinál semmit, sokat unatkozik, depressziós, fekszik állandóan stb. Az kilóg a sorból és mivel megszállják. Mivel nem foglalkozik semmivel, így tud a démonra figyelni. Nem volna el a figyelmét semmi amivel foglalkozik


Akinek van hobbija. Ez akár a TV vagy a PC-s játék, Xbox annak a figyelme le van kötve és ha lát egy démont egyszerűen nem foglalkozik vele. Biztosan csak rémeket láttam mondja, vagy túltoltam a játékot és halucinálok ezért nem is foglalkozik vele.


Viszont aki semmit az ég világon nem csinál annak a figyelme csak az interdimenzionális lényre fog fókuszállni, aki pedig ebből a figyelemből erőt nyer, így egyre többet tud ide jönni és végül teljes egészében tud megmutatkozni, majd tárgyakat hajigálni, összetörni bútorokat, mert erőt nyer ebből a rezgési spektrumból azzal, hogy a dologtalan ember figyel rá.


Így végülis : Dologtalan kéznek az➡ ördög ad munkát


⩊⩊⩊


◼ 2. A másik amit már egy újabb oldalon olvastam és ami már figyelembe veszi a párhuzamos univerzumokat is, egy másik meglepő értelmezését olvastam eme ősi bölcsességnek. Ismert, hogy több téridő = univerzum létezik. Láttál már bármit is a világon amiből csak egyetlen van? Miért lenne csak a mi univerzumunk az egyedüli ? A tudósok már pár évtizede felvetetették, hogy létezhetnek a mienkéhez hasonló és nagyon más univerzumok sora. A fizikai állandók mint a gravitációs vagy az elektromos állandók (dielektromos állandó, mágneses permeabilitás, planck állandó) lehet nagyon eltérő más ilyen párhuzamos világban, így némelyben a gravitáció sokkal erősebb és az elektromosság gyengébb egy másik univerzumban. Ezért pl már egy belpesti kerület méretű planétán is sokkal nehezebbek lennénk és az atomjaink sokkalta nagyobbak lennének. Lehet nagyítóval is láthatnák.


Ebben az elméletben a mi univerzumunk egy szimuláció. Elméletben gonosz ördögi lények kreálták. Sok spirituális értelmezésben az anyagi világot a sátán teremtette. Nagyon régi magyar mondás, aki még emlékszik rá : "ördög teremtette". Ezt mondta anyuka a rossz gyereknek. Amit kinevelt a keresztény egyház, mert csak Isten teremthet szerintük. De aki vidéken nevelkedett még emlékezhet rá.


Az elmélet értelmében az STN szó a teremtő erő. Magas mássalhangzókkal ami fent van Isteni lesz iSTeN. Mély mássalhangzókat ékelve, mert a sátán mélyen a pokolban van lesz a SáTáN. Az ember= test + lélek. A lelket isten teremti a testet/anyagot a sátán. Ez az anyagi világ a Sátán teremtménye. Folyamatosan építik ezt a világot. Na kik? Kik építik Sátán várát? A kőművesek építenek várat. Milyen kőművesek, akik a lelki Istentől elváltak = szabad kőművesek !! Érted már?


Ennek az elméletnek az egyik következménye, hogy aki nem csinál semmit a világban. Nem tesz semmit az anyagi világ dolgaihoz ; nem dolgozik benne, nem alkot semmilyen anyagi tárgyat az az ördög ellen tesz azzal, hogy nem tesz, mert nem építi a várát és akkor az ördög ad neki munkát. Pl rászabadít egy démont és dolga lesz vele. Miután megszállja a démon tevékenyen részt fog venni Sátán várának építésében azaz a Mátrixban, mert másokhoz fog fordulni azoknak is munkát adva és ő maga is el lesz ezzel foglalva


Egyik sem túl vonzó számunkra. De ezzel szembe tudunk nézni?



2023. okt. 23. 20:37
A kérdező szavazást indított:
1. elmélet az igaz
2. Mátrix elmélet az igaz
Van egy másik spirituális értelmezés is beírom....
Én nem hiszek egyikben sem. Szkepotikus vagyok
6 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*jav : a mássalhangzók helyett amit írtam magánhangzókat akartam írni, csak már este van és fáradt voltam. Bocsi
2023. okt. 23. 20:40
 2/12 Grimfox ***** válasza:
100%

Ilyen opció nincs, de ez szerintem nem egy spirituális hátterű közmondás, bár nagy eséllyel annak hitték, amikor megszületett. A jelentése csak annyi, hogy ha valaki nem foglalja le magát, akkor unalmában hajlamos olyasmit tenni, ami önmagának, vagy másoknak árt a maga szórakoztatására. Alternatívaként olyasmit, ami a világi, és egyházi morális értékek ellen megy.

Ha nem dolgozol a magad, és mások hasznáért, akkor nagyobb a csábítás, hogy mások kárára tégy valamit, vagy magadnak okozz rosszat(lásd alkoholizmus). A csábítást magyarázták, és magyarázzák a kereszténységben az ördöggel.

2023. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó sok szöveg a semmiért.

A mondás lényege, hogy unatkozó ember hamar mások bosszantásával, csínytevésekkel fogja elfoglalni magát.

Láttál már gyereket? Na, a gyerekek tökéletes példák erre:D


Dologtalan kéz - nincs mit cisnálnia, tétlen

ördög ad munkát - rosszat cisnál


Egyébként magyarul ez úgy szól hivatalosan, hogy "tétlen kéznek ördög a munkaadója". Bár valószínűleg vidékenként eltér, mifelénk így ismerik, lehet felétek meg úgy.


Mindenesetre érdmees lenne előbb gondolkodnod és csak utána mindenféle szart elhinni.

2023. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem.


A mátrixból kilépett emberek tudják, mit cselekedjenek.


A démonok ettől függetlenül mennek emberekhez dolgozgatni. Ez nem megszállás, hanem egy kis kínzás.


A mondás azt jelenti, hogy aki nem tudja mit csináljon magával, az lehet olyan dolgokba kezd, amik rosszak. Ha nincs önismereted, akkor negatív megoldásokat fogsz találni a problémáidra.

2023. okt. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozol képes vagy hülyeseget csinalni, hajlamosabb vagy a rosszra, káros tevékenységre, ennyi.
2023. okt. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mond már el hogyan lehet a Mátrixból unatkozással kilépni?!


Mostantól egyfolytában unatkozni fogok... :)

2023. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Maga a kerdezo is elegge matrixbol kilepett unatkozonak tunik...
nov. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Ha hiszed ha nem, a 2. értelmezés már nekem is eszembe jutott.. mondjuk én mentális beteg vagyok, sokszor az ilyeneket ráfogom arra.


De az is lehet, hogy vagy mind a ketten "részlegesen megvilágosodtunk", vagy "ugyanaz a démon szállt meg minket"


Az mondjuk érdekes, hogy ezek jellemzően rettenetesen negatív értelmezések.

Mondok egy pozitívat, amit valahol olvastam.


Ez az egész élet egy teszt, az egész bolygó összes élőlénye valójában egy, az ős örök lélek szikrája, ami e fejlődés legvégén, összeadódik egy lélekké és egyként egy új szintre lép. Minden rossz dolog értelmet nyer, és a legvégén a jóság az igazság győzni fog. Happy endlessness


Én sok szart megéltem, de simán szembenézek akármivel és akárkivel.

Megkínozhatnak leköphetnek, elvehetnek tőlem mindent amit szeretek, bedobhatnak a pokolba örök időkre, tesó, a lélek halhatatlan. Tudod mit jelent ez? Hogy már győzött, és mindig is győzni fog. És bizony nekem is van egy darab, meg neked is.


Gondolj bele, hogy lehet az, hogy vannak olyan emberek, akik itt a földi poklot élték át, rettenetesen traumatikusak, gyakorlatilag annyit nyomorogtak már, hogy már rég meghaltak volna.

Ennek ellenére még mindig vannak szép pillanataik, amik felhőtlenek, és olyanok mintha mi sem történt volna.

nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább arra utal, hogy aki nem akar a "kezével" dolgozni az elöbb utobb a kezeit rosszra használja. Pl nem megy dolgozni és pénzt keresni mint egy jó erkölcsös ember - Ehelyet lopni fog.
nov. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Eztet úgy kellesz értelmezni, hogy aki nem hajlandó beállítani a rabszolgasorba és más, gazdag emberek további vagyonosodását támogatni az éhbérért végzett munkájával, azt előfordulhat hogy pokolra küldi az uralkodó elit, mint a saját élősködése szempontjából haszontalan, netán kifejezetten káros egyedet.
dec. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!