Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Néha amikor alszom félálomba...

Néha amikor alszom félálomba vagyok olyanra kelek fel h megilyedek hirtelen. Pl volt olyan is h leestem volna a lépcsőn és az esés helyet 1 fura hang kiséretében felébredek. Ez valami Őrangyal lehet? Nekem tippem sincs. NEM drogozok.17/F

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Először is nem kötekedni akarok,de az helyesen ijed ;)

Szerintem csak álmodod.

2011. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy természetes védelmi reakció, a tudományos nevét most ne kérdezd, avgy majd a gugliban megnézed.


A lényeg annyi, hogy az ébrenlét, és az álom között a légzésed módosul de a gerincvelő "felügyeli" a légzésedet, és ha kihagyna, akkor jelzést küld az agynak!

Ez az amitől megijedsz, és felébredsz!


Kisbabáknál ez még nem működik, és ezért kell babaőrt használni, mert az figyeli a légzést és jelez, ha leállna, különben a baba megfullad álmában.

2011. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként meg ha így alszol el, akkor ez azt jelenti, hogy valami nyomaszt, stresszel, belső feszültségedet nem tudod levezetni valami miatt.

A népnyelv azt hiszem lidércnyomásnak is hívja ezt.

2011. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen szerintem mindenkinek szokott lenni.

(lsd. anonym_anomália válaszát.)

2011. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ilyen mindenkivel előfordul, ebben nem kell többet keresni
2011. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Mint ahogy írtad,félálomban vagy.Ahogy elalszol az agyad később kapcsolja ki azt a funkciót,hogy ne mozogj úgy ahogy az álmodban mozognál.Általában ilyen dolgok a nyugtalanság,izgatottság hatására vannak,de előfordulhat kimerültség esetén is.A lidércnyomás,ennek pont az ellentéte,itt már álmodsz viszont még épp éber állapotban vagy és nem tudsz megmozdulni.Különböző élőhelyeken lévő embereknél más-más dolgok telepednek az ember lábára,mellkasára.pl: boszorkányok,ördögök,szellemek de még ide sorolhatnánk rengeteg UFO jelenséget is.

Tehát ne ijedj meg,ilyen mindenkivel előfordul,de ha gyakorinak találod magadnál,és ezt kellemetlenek érzed,keresd fel háziorvosodat,hátha enyhébb altatóval vagy nyugtatóval tudd segíteni ezen!

2011. márc. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ÉRTELMES , építő post-okat (:
2011. márc. 2. 06:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Épp a minap éltem át hasonlót. Előfordul :)
2011. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
kisfiam, hülye vagy. de a baj, hogy ezt megosztod másokkal is...
2011. márc. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
mikor félálomba vagyok, és elesek valamibe, érzem hogy felrántom a lábam.. szerintem nem vagy beteg.. :D
2011. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!