Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hit, hogy van fent egy Mindenh...

Hit, hogy van fent egy Mindenható, lehet vak hit, vagy kultúránk része, vagy hinni kell valamiben?

Figyelt kérdés

A keresztény vallás azt mondja, ahol már gondolkodol ott tanyát vert a kételkedés. Biztosan vakon el kell hinni mindent? A kereszténység fennállása óta, többen haltak meg a szeretet nevében, mint a háborúkban. Én elgondolkodtam ezen is. Iszlám vallások szintén ilyenek. De Buddha nevében még nem küldtek máglyára senkit. Nem vagyok Buddhista!!! Csak elmélkedem a dolgokon........... Vagy az embereknek kell az állandó rituálé, mert az sose változik?

Hogyan egyeztethető össze a fegyver megáldása /második világháború) és a ne ölj parancs?........... Aki vasárnaponként be megy a templomba misére, felrémlik e benne, hogy előfordulhat, éppen egy pedofil szentbeszédét hallgatja? Egészséges dolog a katolikusoknál, a cölibátus?

Hogyan vélekedsz ezekről?


2011. márc. 14. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Először is, én nem vagyok fanatikus hívő, igaz, hiszek valamilyen istenségben, de nem gyakorlok semmilyen vallást, nem járok templomba meg ilyesmi.

Lehet, hogy ha bemész az iskolába, egy pedofil tanár óráját hallgatod. Lehet, hogy ha bemész a boltba, egy tömeggyilkos áll a kasszánál. Lehet, hogy az orvosod a szabadidejében nőket erőszakol meg. Na, én kb. így vélekedek erről a pedofil papos témáról. Már nagyon unalmas ez a téma. Semmivel se több a pedofil a papok között, mint más emberek között, csak az emberek azt képzelik, hogy aki pap, annak tökéletesnek kell lennie, ezért jobban felfújják az ilyen ügyeket. Pedig a pap is csak ember. A cölibátust meg annak kell betartania, aki akarja. Aki nem akarja, nem bírja, az ne legyen pap, ilyen egyszerű.

2011. márc. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"A keresztény vallás azt mondja, ahol már gondolkodol"

- olvass egy kicsit a nagy keresztény gondolkodóktól:

Roger Bacon,Albertus Magnus,Aquinói Szent Tamás,Boëthius

Duns Scotus, Canterbury Szent Anzelm

- a katolikusok SOHA nem mondtak le és nem is fognak lemondani arról, hogy filozófiailag IS átgondolják hittételeiket. Avval együtt, hogy ettől nem lesz hívő, aki nem hisz, mert a hit a szív dolga.

(a többi mondatodban sok a tévedés: a kommunista terror áldozatainak száma mindennél több, beleértve azokat is, akik ma már azt sem tudják mi hiányzik, olyan tudati rombolást végeztek a vallás írtásával. Hogy mi rémlik a szakrális szertartásra menőnek fel az nagyban függ hogy a pedofilező provokátorok mennyire voltak sikeresek. Sokkal kevesebb a méltatlan, szó szerint: bűnöző ezen a téren, mint ahogy azt elhitetik a kereszténységet aláásni / kiírtani akarók, de hát ki Istengyilkosainak akar hinni, vagy leröhögni a hitet, az ezekbe kapaszkodik. Mert valamilyen hite mindenkinek van, ha megöli magában Istent -akkor marad az ilyesmi)

2011. márc. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A katolikusok egyszer gondolták át a hittételeiket, ahhoz görcsösen ragaszkodtak, irtották azokat, akik ezek ellen vallott, felfedezte, hogy a Föld a Nap körül forog, nem fordítva, és most is csak azért változtatnak egy-két dolgon, mert rájöttek, hogy már nem lehet félelemben tartani az embereket a vallással, mint a középkorban. Majd nem röhögöm ki az egyházat, ha bocsánatot kér azért, amiért elhozta a sötét középkort, évszázadokkal hátráltatta a modern tudományok (pl orvostudomány) fejlődését, így milliók életéért felelős, akiket meg lehetett volna menteni a boncolásokból tanultakkal, valamint a keresztes-háborúkért...Szerintem bátran ki lehet jelenteni, hogy a kereszténység miatt mindennél több ember halt meg, csupán ideológia kérdés miatt.
2011. márc. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aki azt hiszi, hogy hitetlen vagyok, azért mert nem vagyok vallásos, az téved, csak másként vagyok hívő, mint átlag keresztény. Templomba akkor szeretek bemenni, amikor kijöttek az emberek. Szeretem a templomi csöndet és abban elmerülni. Nem hiszem, hogy van nagy szakállú büntető Isten! az enyém csupa szeretettel van tele, de hagyja, hogy felnőjek. Nem hiszek a pokolba na meg a mennyországban. Itt magadnak teremted meg a poklot is és a mennyországot is. Ki mint vet úgy arat.
2011. márc. 14. 09:30
 5/12 A kérdező kommentje:
Viszketek attól, hogy az Istent emberi tulajdonságokkal ruházzák fel :(
2011. márc. 14. 09:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Ki az, aki nem hisz semmiben? Én speciel magamban, az ésszerű, logikus gondolkodásban és a tudományokban hiszek (meg kicsit a szerencsémben).

Na meg abban, (gondolom, ahogy te is) hogy én irányítom az életem, és még véletlenül sem létezik a determináció.

Az a baj a vallásos emberekkel (illetve csak a keresztényekkel), hogy nem képesek belátni azt, hogy NEM ISTEN TEREMTETTE AZ EMBERT, HANEM AZ EMBER HOZTA LÉTRE ISTENT.

2011. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
"a kommunista terror áldozatainak száma mindennél több," Na ne röhögtess!!! én jártam hittanra , igaz az én szüleim nem voltak kommunisták. Az nem ment, hogy hét közben pártag, hétvégén meg hívő templomba járó vagyok! Na mint ahogy az se vezet sehová, hogy most ennek aztán annak a párt tagja vagyok.
2011. márc. 14. 10:15
 8/12 anonim ***** válasza:

szerencse, kedves Kérdező, hogy Te nem ruházod emberi tulajdonsággal fel Istent

"az enyém csupa szeretettel van tele, de hagyja, hogy felnőjek." -írod, és valóban az emberek gonoszok, gyilkosok, istentelenek (mert,ha Isten nevében teszik, akkor is istentelenek, hazugok) egymást tapossák, ölik.


Amit írsz -az az emberben lévő isteni- hát azokra figyelj, akik érzik a szívükben Istent.

És ha az Evangéliumok mellett elolvasod Kempis Tamás Krisztus követése c. művét, fel fogod ismerni, ki az, aki érzi szívében Istent.

Zsengéi vagyunk a teremtésnek- írja Jakab apostol, vagyis szabadok vagyunk, választhatunk - és annak nyomán alakulunk, növekszünk Felé, aki hagyja, hogy felnőjünk Hozzá - szeretetből, mert Isten a szeretet, ahogy János evangelista írja.

(És már megyek is, mert pillanatok alatt begyűlnek a keresztényellenes FIZETETT provók. Akik biztos, hogy egy sort sem olvastak az Evangéliumokból, de hát valamiből meg kell élni..)


még annyit: legnagyobb kortárs költőnk, Weöres Sándor mondta: Minden, amit kaptam a csendből kaptam.

és egy szép vers:


Weöres Sándor: Vonj sugaradba


Vonj sugaradba Istenem!

mint madár a fészkére, szállnék hozzád,

de látod, a rét örömei közt

elpattant a szárnyam csontja.

Végy kosaradba Istenem!

mint hal a horogra, sietnék hozzád,

de látod, a gyürüző mélynek

rám-tekeredett ezernyi hínárja.

Lelkemet mért áztatod

maró-lúgban évek óta,

ha sose végzel a mosással?

Kondérodban a tüzes lé

minek fortyog körülöttem,

ha sohase puhulok meg?

Mit akarsz szőni belőlem,

ha mindig szétmállok, mint a szecska;

Gonoszaid megtérnek, de hozzám

sose jön el a te országod.

Szívemet kétféle húzás tépi,

egyre lyukasabb, egyre zavartabb –

ládd-e, sokszor már azt se tudom,

melyik a te horgod zsinegje

s melyik a mélység inda-köteléke.

Vonj hevesebben! ön-erőmből

nem jutok én soha hozzád.


*

2011. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egy lelki pásztorral szemben igen is sokkal magasabb elvárások vannak, mint egy pék, vagy cipész, vagy egy bolti eladóval szemben.


Ha már annyira ott tartunk, hogy olvass hittételi olvasmányokat, az kevés. Gondolkozz.Jézus azt mondta, nincs szükség közvetítőkre, menj be a saját belső templomodban és ott megtalálod az Istent Az írástudó farizeusoknak nevezte a papokat

2011. márc. 14. 10:19
 10/12 anonim ***** válasza:

A hit jó dolog, a vallás nem!

A Stigmata c. film főleg amiatt az idézet miatt lett kedvenc, hogy "Isten országa bennetek vagy, és körülöttetek. Nem fából és kőből épült házakban. Hasítsd szét a fát és én ott leszek, emeld fel a követ és megtalálsz"

Valószínűleg már olvastad, de ha nem, szerintem neked tetszeni fog:

Neale Donald Walsch - Beszélgetések Istennel

Amúgy atesita vagyok.

2011. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!