Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Ha Isten olyan mindenha...

Hívők! Ha Isten olyan mindenható és szereti az embereket, akkor miért nem olyan világot teremtett nekünk, amiben nincs gyilkosság, halál, gyűlölködés, haragoskodás, kín, gyötrelem, fájdalom. Stb? Vagy szereti látni az emberek szenvedéseit?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 05:56
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
32%
én már támadtam rá papra hogy ha van isten akkor miért van szenvedés halál stb..(csak azért pipultam be mer számon kérte rajtam miért nem járok templomba pff) na mindegy erre valami olyasmit válaszolt hogy mindennek megvan az oka és isten senkit nem hív vissza magához ok nélkül..(nem pontosan így mondta de valami ilyesmi) na jól van ha van is isten (sztem nincs) akkor egy szadista majom...
2011. aug. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
66%
Kedves Kerdezo! Isten szabad akarattal ruhazta fel az embereket. Jezus sosem arra tanitott, hogy gyilkoljunk, gyuloljuk egymast, haragoskodjunk. A halalra pedig egy szalloige jut eszembe, ami asszem igy hangzik: Minden kijarat egyuttal bejarat valahova. Azaz a halallal lezarul a foldi korszakod es egy masik jon letre.
2011. aug. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
71%

Szomorúan olvasom a kérdést és az eddig született hozzászólást is.


Anyabolygónk, a Föld tökéletes édenkert is lehetne, viszont emberként szabad akaratot is kaptunk. Emberi hiba, ha valaki - szabad akaratából - a rossz utat választja. Nem nevezhető viszont szabad akaratnak, ha valakit a médiában látottak befolyásolnak. Emiatt most nagyon sokan lelki betegként léteznek, bár ezt nem is tudják magukról. Te is kevesebb gyilkossággal találkoznál, ha nem néznél tévét.


A Földön sajnos vannak olyanok, akiknek érdekében áll, hogy féljünk mindentől, az állásunk elvesztésétől, a terrorista csoportoktól stb. Így harcolnak ellenünk, arra spekulálnak, hogy így nem tudjuk megélni valódi hitünket, a szeretet vallást (FÉL-elem - SZER-elem).


Ez az állapot - bár régóta tart, mégis - csak átmeneti. Már elindult egy olyan folyamat a világban, amely a pozitív érzelmek felé viszi a polaritást. A hit, a vallás kezd átalakulni, sok fiatalt ismerek például, akik nem fogadják el az egyház dogmáit, hitük inkább a természet-központúság irányába tolódott el. A teremtett világ gyönyörű, meg kellene tanulnunk újra meglátni, értékelni és szeretni.


Gondolom azzal mindenki egyetért, hogy a természet szépségeinél ritkán látunk szebbet (napfelkelte vagy tejút az éjszakai égbolton stb.).


Kívánom, hogy találjatok rá a boldogabb útra, a megoldás kulcsa bennetek van :)

2011. aug. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
*válaszomban az első hozzászólásra utaltam.
2011. aug. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 yuda ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!

Tételesen Isten éppen ilyen helyzetbe teremtette bele az embert, amit te hiányolsz- az Éden kertjébe helyezte. Arról Isten nem tehet, hogy amint már írták előttem, az ember inkább rossz irányba fordult és megtörtént a bűneset és ennek a hozadékaként a sok rossz is bejött az életbe, de kezdettől nem így volt.

Arról pedig mi nem tehetünk, hogy ezektől az emberektől származunk, akik engedetlenek voltak egykor- viszont ez a mostani idő a helyreállás ideje, nem a sopánkodásé. Akik akarják, helyreállhatnak, mégpedig igen könnyen:"Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!"

2011. aug. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
Ma 7:12-esnek: Igen, szerintem is a természetközpontúság lehet a megoldás.
2011. aug. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
43%

Khm...


"Arról Isten nem tehet, hogy amint már írták előttem, az ember inkább rossz irányba fordult és megtörtént a bűneset"


Már hogyne tehetne? MINDENTUDÓ ugyebár, tehát TUDTA ELŐRE, hogy ez lesz. MINDENHATÓ is, tehát TEHETETT VOLNA ELLENE, tehetett volna róla, hogy minden jól alakuljon, mégsem tett.

Az abszolút hatalom abszolút felelősséget is jelent, mivel pedig ha valóban létezik, úgy az ő hatalmánál nincs abszolútabb, így minden felelősség is az övé.


"Arról pedig mi nem tehetünk, hogy ezektől az emberektől származunk, akik engedetlenek voltak egykor"


És? Érdekes módon a felvilágosult emberi társadalmak mind elítélik azt, ha bárkinek a leszármazottain verik le az őseik bűneit, amiről a leszármazottak semmit sem tehetnek. Ha ez az isteni igazság, akkor Isten moralitása bizony igencsak megrekedt a bronzkor szintjén, aminél pedig azért jóval többet várna el az ember egy ilyen abszolút lénytől.


"Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!"


Lásd fent, ennek semmi értelme. Idvezülhetett volna mindenki kezdettől fogva, ha ezt akarja az illetékes, de ehelyett inkább nyomort és szenvedést akart.

Tényleg megdöbbent minden alkalommal, hogyan tudnak hinni egyesek egy ilyen kapitális önellentmondásokkal terhelt sztoriban. És még lenézitek pl. az ógörögök vagy a vikingek vallását, amikor a tiétek is éppen olyan mese, mint azoké...?

2011. aug. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
30%

Ezen én is elgondolkodtam. Én nem akartam megszületni, nem vagyok gonosz se szadista meg hasonlók. Mégis ugyanúgy bűntetget, mint másokat.

Isten igazán megbocsáthatott volna Ádámnak és Évának, hogy evett a fáról. Nem mi tehetünk arról, miért minket bűntet? Fájdsalmas szüléssel, néhányunkat éhezéssel, szomjazással? Melóznunk kell 1000-rel, hogy kenyérre és vízre jusson. Egyáltan minek akartja, hogy szaporodjunk, ha ennyi emberre nem tud figyelni és a Föld bolygónk képtelen eltartani? Hm????

2011. aug. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
7%
A Sátán bebörtönözte és elfoglalta Isten helyét. És mint tudjuk Sátán nem olyan jófiú.
2011. aug. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
25%
Akartál megszületni, azért születtél meg, és a születéseddel magadra vállaltad a szenvedést is. Abba a családba születtél, ahol a legnagyobb a valószínűsége a fejlődésednek. Isten a saját képére teremtette az embert. Ez azt jelenti, hogy minden egyes ember ugyanúgy páratlan létező, mint ő maga. És a saját képe azt jelenti, hogy saját képességeit is adta az embernek. A teremtés képességét. Isten nem teremtett semmit, ami rossz lenne.Bármit teremtett, utána "látá, hogy jó". A földön, ami nem jó, az embertől van.
2011. aug. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!