Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A katolikus hit, a Biblia mit...

A katolikus hit, a Biblia mit mond a vámpírokra?

Figyelt kérdés
Furcsán fogalmaztam a kérdést, bocsi :/ De lényeg a lényeg: Elméletben az első vámpír Ádám fia volt. Mit mondanak erre a katolikusok. Van valami erről valahol. Biblia?
2011. aug. 3. 12:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez egy vicc, nem? :DDD
2011. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A Biblia nem említ vámpírokat, azt sem, hogy Káin az lett volna. Nem tudom, ez hogy jött, de a kereszténységben - akár katolikus, akár protestáns - nincs szó ilyesmiről.

Egyébként Káin tudtommal baltával ütötte agyon a tesóját, nem a vérét szívta.

2011. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát egy regényben olvastam azt hogy az első vámpír júdás volt, ez volt az alapja nem tudom a könyv címét, de ez ostobaság istenkáromló
2011. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Wikipedia:

"A vámpír alakja erősen összekötődik a vér motívumával, tekintve, hogy a vámpír (már) halott és fél-létének fenntartásához vérre, ergo életre van szüksége az életben maradáshoz. A kereszténység felbukkanásával a vámpír alakja még szorosabban összekötődött az ördöggel és a gonosszal és a népi motívumokba bekerült elűzésének keresztényi jellege is.


Vámpírizmussal részben vagy egészben a Bibliában is találkozhatunk. Ebből is merítették azt az ötletet, hogy az első vámpír Káin volt, Ádám és Éva elsőszülött fia. Miután Káin megölte öccsét, Ábelt, Isten örök kárhozatra ítélte. Káin megkóstolta öccse vérét, ezért csak véren élt, így vált vámpírrá.[1]


Ez már a kiszínezett változata annak, hogy a Bibliában (mint más vallások írásos emlékeiben is) ténylegesen megjelenik több helyen is a vér elfogyasztásának motívuma, azonban a Biblia és a hozzá hasonlók sokféleképpen értelmezhetőek."


Amúgy meg Google a te barátod. :D

2011. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
a tvájlájttal nem lenne gond ha az írónő nem azt mondaná hogy vámpírok a benne szereplők hanem mondjuk: aíioxcyl.
2011. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A twilight egy baromság. Mind a vámpírok, mind a vérfarkasok eszméletlen ostobán vannak megcsinálva. Kezdjük azzal, hogy ami az alkonyatba vérfarkas, az igazából alakváltó :D
2011. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A twilight most nem igazán fontos (Egyébként az alkonyat sikere abban gyökerezik, hogy a főszereplő Bella annyira átlagos, hogy akár bárki lehetne. És természetesen az, hogy egy eddig szörnynek titulált lénynek mély érzelmei vannak. Mint minden ilyen mű kétféle reakciót válthat ki: 1.) Szereti, 2.) Nem szereti. Középút nincs.)

A kérdés tehát változatlan: Mit szól az egyház a vámpírokhoz. Elpusztítandó vérszomjas lények vagy teljesen semleges?

2011. aug. 3. 16:45
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyébként sose értettem miért állítják be őket szörnyetegeknek, esznek az életben maradáshoz. Az ember vajon mennyit gondolkozna, ha vámpírt kéne egyen hogy ne haljon éhen, hogy megölje e?
2011. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Bár a fenti válaszokból szerintem kiderül, szívesen megismétlem: az egyház nem foglalkozik a vámpírokkal, mondhatni, semleges, mert kb. annyira tartja őket valóságosnak, mint Hófehérkét. Tehát: az egyház szerint nincsenek vámpírok. Káin sem volt az. Nem kell őket elpusztítani, mert egyébként sem léteznek.

Remélem érthető.

2011. aug. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
a kérdező fentebbi hozzászólásához a tájlájtba a Bella nem átlagos hanem aberált. Nincsenek saját gondolatai saját érzelmei mint egy marionette bábu úgy ráncigálják jobbra balra és a filmbe is 4 film ugyan az az egy kifejezéstelen arc.
2011. aug. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!