Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Romániában találták ki a vámpírt?

Romániában találták ki a vámpírt?

Figyelt kérdés
Mi végül is a története a vámpíroknak? ,,Hogyan jöttek létre?"
2011. aug. 30. 18:53
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

Én úgy hallottam, hogy valamikor New York-ban pusztított.


Vagy ez kamu lehetett?

2011. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
a vámpírok több nép történetében is feltűnnek, több ezer évvel ezelőtt
2011. aug. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
szóval vannak vámpírok? össze is találkozhatok egyel esedleg szerelem is lehetne? xD
2011. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

20:14


Ki, Dracula?

Hát azt nehezen, mert még Amerika felfedezése előtt elhalálozott.

2011. aug. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

szóval vannak vámpírok? össze is találkozhatok egyel esedleg szerelem is lehetne? xD


Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:35

Privát e-mail a válasz írójának


Gratulálok.


Amúgy meg szerintem valamikor Egyiptomba kezdődött. Az biztos hogy már az ókorba van róluk rengeteg leírás, tehát a drakulás dolog egy baromság.

2011. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 x) ***** válasza:
100%

Az egész úgy jött létre, hogy valaki valamilyen pszichológiai betegség vagy képzelt vallási késztetés miatt kinyírt egy embert és megitta a vérét. Aztán egyre többen csinálták a végén meg már mindenkire rámondták hogy vámpír aki kicsit is furcsa volt. :) igazából nem tudni a vámpírokat miért pont Romániához (Transzilvániához) kapcsolják, de igen valószínű hogy Drakula gróf miatt. És a kastélyban én is voltam :D

És UI.: a mai értelemben vett vámpírok nem léteznek, esetleg olyan emberek akik szórakozásból vért isznak, de rendesen táplálkoznak, így nem vámpírok. A Twilight pedig kitaláció, gyerekek :)

2011. aug. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%
Egy amerikai író meglátogatta a segesvári Dracula-kastélyt, ami Vlad Țepeș kastélya volt. Hallotta a gróf történetét, és hogy mennyi minden rosszat elkövetett, és mennyi embert meggyalázta meggyilkolt kegyetlen módszerekkel. Ekkor tovább utazott a havasok felé, ahol megszállt. A táj annyira megihlette, hogy megírta regényét, melyben a grófot vámpírként tűntette fel. Ő találta ki az egész dolgot, mely mára már eléggé elmodernizálódott.
2011. aug. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
szláv népek meséi
2011. aug. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Havasalföldnek volt egy fejedelme,aki nagyon kegyetlen dolgokat csinált.Rengeteg embert,karóba huzatott,Brassó ostrománál rágyújtotta a várat a magyarokra és még sok kegyetlen dolgot csinált.Ezért az utókor elnevezte Drakulnak,ami gonosz embert jelent.Ennek alapján találták ki a Drakulát.a fejedelem nevét pontosan nem tudom.
2011. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Bitil ***** válasza:
100%
én itt élek romániában persze Bihar megyében,fogadni mernék van itt még olyan aki RO-ban lakik
2011. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!