Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A sellő, mint természetfeletti...

A sellő, mint természetfeletti lény milyen pozitív, negatív tulajdonságokkal bír?

Figyelt kérdés

Ne a kis hableányra gondoljatok.... Van egy nőismerősöm, aki tenger és sellőmániás, úgy gondolom ez sokat elárulhat róla. Én pl farkasmániás vagyok, nem feltűnően, és hát. Tudom milyen erőt képvisel.


Viszont milyen erőt képvisel a sellő? Számomra túl misztikus és érthetetlen, mint ez a nő is.


2011. szept. 7. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg, a "leírásokban" a sellő rosszuindulatú személy, félig hal- félig nő lény, akit inkább "szirénnek" neveztek, és a hajósok találkoztak velük ugye a legtöbbször. Céljuk az volt, hogy a hajósokat "elkábítsák" az énekükkel, azok pedig zátonyra futottak, vagy nekimentek valaminek,elsüllyedtek; szóval nem pozitív lények voltak.

Persze a tudósok álláspontja szerint, ezek a tengerészek ált. alkohollal oldották az egyhangú utat, így akár 2 hordó rum után szirénéneket is hallhattak a delíriumban-és "rájuk" foghatták h léket kaptak.

No, ez a "történelmi" háttér.


A későbbiekben a szirénből sellő (hableány) lett, akik meg pont hogy az embereken akarnak segíteni.

2011. szept. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

De mondjuk hozzáteszem, valszeg az ismerősöd mivel sellő és tengermániás, nem a szirének tulajdonságai miatt szereti ezeket a "lényeket" :)

Valószínűleg a puhább, pozitívabb jelentése miatt, hogy jók az emberekhez, -ha kell akár szárazföldi alakot is tudnak ölteni. Légiesek, de ugyanakkor erősek is, és védik az értékeket.

2011. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a természetfeletti lényeknek nincsenek emberi tulajdonságaik. A tulajdonságok a szükségletek miatt vannak. Tudnál-e önző lenni, ha nem akarnál semmit birtokolni? Ezért tartok feleslegesnek minden magamra vett tulajdonságot, és próbálok tőlük szabadulni, mint felesleges kolonctól, mert nem annyi a tied ebből a világból, amennyit megszerzel magadnak , hanem amennyit megszeretsz belőle.
2011. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
ha mos ta kérdés az hogy mit képvisel a sellö akkor:csábitás elrablás szerelem.kb
2011. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Softness ***** válasza:
en ha ra gondolok valakire vag valamire meg akkor is ha soha nem lattam tudom milyen,erzem a rezgeset. Csak nem reg tudtam meg hogy leteznek sellok, egy almomban sello voltam es valoban olyan amazon szeru, mint a szirenek, de szerintem megvan nekik is az a pontjuk amit ha meglelsz majd ...
2011. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Minden természetfeletti lénynek van tulajdonsága, úgy hívják, attribútum. :) Sőt ha rákeresel, akkor főleg az istenségeknél találhatsz ilyen hozzárendelt tulajdonságokat, hogy pl. szűzies, önző, gondoskodó, sorolhatnám.

A kérdésre válaszolva pedig a sellőnél szerintem, ami a legjobban megfogja az ismerősödet, a titokzatossága.

2012. febr. 8. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
háát figyelj csaak, én egyszer ismertem egy sellőt, háát pozitívat nem tudok, de a negatív az, hogy ha a közelébe mész, me fog enni.. a farkasokkal ugyanez a helyzet
2013. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!