Mi lehet ez? SOS!

Figyelt kérdés

3-4 hete furcsa koppanásokra lettem figyelmes. Akkor még nem aggódtam, de a helyzet mára súlyosodott!

Olyan mintha valaki, vagy valami a falból kopogna, de úgy, mintha ki akarna onnan jönni. Ezt is még poénnak tudtam be, és arra gondoltam, hogy biztos valami állat lehet és amikor hallottam valami hangot mindig visszakoppantottam egyet.

Ma is ugyan így tettem, de 2 akkora koppanás (inkább ütés) jött a falból, hogy komolyan megijedtem, hogy mi lehet az. Gyakran még olyan hangokat is hallok szintén a falból, illetve a plafonról, mintha karmokat, vagy nagy körmöket húznának végig, de belülről.

Éjjelente is hallok lépéshez, ajtónyitáshoz hasonló hangokat is, amik mintha felém jönnének. És volt már olyan is, hogy a szekrényen lévő zacsi, vagy bármi más egyszer csak olyan hangot adott ki mint amikor valaki hozzányúl. Néha olyan érzésem van mintha valaki állna a hátam mögött és csak azt várja, hogy hátraforduljak.

Azt még megemlíteném, hogy a hangok gyakorisága mostanra már 1-2 percenként hallható.

Mi lehet ez? Mit akarhat?


2012. márc. 26. 14:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
0%
sok h*lye poltergeisteres sztorit olvastál mostanában
2012. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 MarySue ***** válasza:
62%

Hát ha társasházban laksz, gondolom a szomszéd dübörgött vissza, hogy fejezd már be a kopácsolást :D

Ha nem, akkor nem tudom. Én is szoktam kopogásokat hallani, de szerintem az emberek misztifikálják túl az ilyesmit.

2012. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 Speper9 ***** válasza:
45%
Fóóó bocsánat, akkor hozzád szoktam részegen betámolyogni! A telefonom nem hagytam ott véletlenül? Jó fajta reptoidos reszelős kopogtatós néhol zacsi hozzányúlós dubstep a csengőhangom Itthoni vezetékesről folyamatosan csörgetem hátha felveszi a becsületes megtaláló. A szomszéd voltam szia!
2012. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj előbb mindenképp racionális magyarázatot találni. Ha nem jön be még mindig paráztathatod magad.


Próbáld meg megkeresni, hogy melyik helyiségben a leggyakoribb, leghangosabb.


Társasháznál valszeg egy másik lakó a ludas.


Rágcsáló / rovarirtás. A csótány és egér is tud kaparni, és főleg éjjel aktivizálja magát. Első körben egy kis piros RAID spray-t javaslok.


Vízvezeték vagy lefolyó probléma? Ez is szokott sivító karcoló hangot adni, ha berezonál.


Valószinű azonban, hogy több ok is lehet, például a nejlonzacskós eset lehet huzattól is, vagy rovartól is, a koppanásos eset meg a szomszéd is lehetett.


Nálam is történtek "fura" dolgok, de eddig mindig megtaláltam mi okozta. Pl: Törölköző leesik, polc lebillen (ez utóbbit az ajtó bezáródása által keltett huzat okozta, reprodukálhatóan) kaparászás, nyüszítés (ez meg a vízvezeték volt).

2012. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Milyen házban, lakásban laksz?
2012. márc. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem D-vel kezdődik a neved véletlenül? Ismertem egy srácot, akinek hasonló jelenség volt a házában. Majdnem teljesen ugyanilyen.


Egyébként, szerintem is csak akkor kezdj el félni, ha nincs rá racionális magyarázat. Ha nincs rá semmiféle értelmes megoldás, akkor kezdhetsz gyanakodni.

Ez esetben szerintem poltergeist jelenség van az otthonodban. Mindenesetre, ne nagyon ütögess vissza a falba, mert feldühíted a "látogatód".

2012. márc. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 multigenius válasza:
NÉZ KÖRÜL A PADLÁSON ALAPOSSAN HA CSALÁDI HÁZBA LKSZ
2012. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Denny, te vagy az? :O
2012. márc. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

Kertes házban lakok, és a szomszéd nem igen lehet, mivel elég messze van a két ház egymástól.

A rágcsálókat/rovarokat is kizártam már.

A vízvezetékes dolog sem valószínű, mert a legtöbb kopogás a nappaliból, illetve a hálószobából jön és a fürdő, konyha vezetékei más irányba vannak. Tehát nem hiszem, hogy azok adnának ki ilyen hangot.


Azt megkérdezhetem, hogy miért nem jó, ha vissza kopogok?

2012. márc. 26. 15:45
 10/36 A kérdező kommentje:
Nem D betűvel kezdődik a nevem:)
2012. márc. 26. 15:45
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!