Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Melyik arkangyal "mítosz" a...

Melyik arkangyal "mítosz" a legelterjedtebb?

Figyelt kérdés

Én végig úgy tudtam, hogy 4 arkangyal volt:Lucifer,Gábriel,Rafael és Mihály.Wiki-n azt olvastam, hogy az iszlám vallás ismer 4-et, a keresztény és a zsidó hetet. Én keresztény vagyok.

A kevésbé hívő emberek melyik mítoszt ismerik jobban?


2012. máj. 11. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kereszténység 7-et is ismer, nem biztos, hogy meg vannak nevezve. Szerencsésebb lett volna a Kultúra és Közösség - Vallás topicban megkérdezned, mert ide evidens nem keresztények járnak.
2012. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
amiket sokat emlegetnek az főkép a Lucifer meg a Gabriel.
2012. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

keverik a szezont a fazonnal.

Gabriel Uriel Rafael Mihael a négy fő angyal a mi világunkban. De van még 8 másik arkangyal is.

Sőt az egészet szorozd be kettővel mert az antivilágban is vannak. Ott van Lucifer, Belzebub és társaik ők pokol bugyrokat vezetnek az égiek meg angyali karokat.


[link]

ez a legpontosabb írás, tessék.

2012. máj. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mihály legalább olyan nevezetes mint Gábriel és Lucifer. A keresztények szerint ő a "mennyei seregek" vezére, ezenkívül pedig a Kárpát-medence több településén is szenteltek fel a tiszteletére templomot, köztük olyan jelentőseket is, mint Erdélyben a gyulafehérvári érseki székesegyház vagy Kolozsváron a szép gótikus Szent Mihály-templom.
2012. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tehát, nem négy hanem öt angyal volt, de akkor hol van Lucifer?

A történetem szempontjából lenne fontos, és a történetemben Lucifer az ördög és beleakarom vonni az arkangyalokat is,legalábbis Mikáelt tutira.

2012. máj. 11. 19:00
 6/10 anonim ***** válasza:
7 arkangyal van és Lucifer nincs köztük (tehát ha oda veszed, összesen 8)
2012. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mihály az emberiség védelmezője, Gábriel a paradicsomot őrzi, Azrael/Azriel/Sariél a halál angyala, Rafael pedig... szeret utazni (illetve egyesek szerint gyógyító képességei vannak).


Lucifer egy kicsit sokkal bonyolultabb személyiség, főleg, hogy eredetét tekintve egy fordítási hiba következménye.

Ha a Bibliai Sátánra vagy kíváncsi, az ő feladata az volt, hogy próbára tegye az emberek (ábrahámita) Istenbe vetett hitét. Jób története nagyjából meg is adja a munkaköri leírását.


A keresztény hitvilágban Lucifer az angyalok egyik rendjének a Legszebbek És Legokosabbaknak volt a vezére, aki fellázadt Isten ellen, és ezért a Pokolra hullott. A részletes életrajzát Milton: Elveszett Paradicsom című művében találod meg.

2012. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis kiegészítés: a keresztény teológia szerint Lucifer volt a "fényhordozó" és eredetileg arkangyal volt, aztán fellázadt Isten ellen és ezért száműzték a pokolba. Manapság viszont általánosan elfogadott nézet, hogy Lucifer ezen története Szent Jeromos Vulgata-jának egy hibás fordításon alapuló része, ugyanis Jeromos egy, az esthajnalcsillagra vonatkozó héber (vagy arámi?) nyelvű utalást fordított le erre az épületes történetre. Ennek ellenére viszont még mindig tartja magát a keresztény köztudatban.
2012. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!Sokat segítettetek!:)
2012. máj. 12. 12:49
 10/10 anonim ***** válasza:

"ugyanis Jeromos egy, az esthajnalcsillagra vonatkozó héber (vagy arámi?) nyelvű utalást fordított le erre az épületes történetre."


Héber. Magával a latin fordítással még nem is lett volna gond, ugyanis, a latin nyelvben, a "lucifer" szót a hajnalcsillag megnevezéseként, melléknévként, és egy kisebb, görög/római istenség elnevezéseként is használták. Valamiért a későbbi fordítások viszont ez utóbbit vették alapnak, és már kész is lett a bukott Lucifer=Sátán mítosz.


(Bár azt azért hozzáteszem, hogy az eredeti nyelvből fordított Károli-ra alapozó magyar bibliafordításokban ez a hiba, értelemszerűen, nem bukkan fel.)

2012. máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!