Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Az emberek miért hisznek...

Az emberek miért hisznek Istenben? (folytatás lent)

Figyelt kérdés
A Föld 4600 milliárd éves, amit tudósok állapítottak meg, akkor hogyan teremthette Isten? És ha Isten teremtette a Földet, akkor Isten a világűrben született és ott is nevelkedett fel? És ha Isten olyan jó, mint ahogyan emlegetik, akkor pl.: Miért van az, hogy egy gyilkos megöl néhány embert és azt azzal magyarázzák, hogy Isten akarta így! De miért akarta így, ha olyan jó? Mert akkor a gyilkos több évet ülhet a börtönben és gyakorlatilag ő akarta ezt így. Miért szán neki ilyen sorsot ha olyan jó??
2012. aug. 17. 23:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

A kérdések nagyon jogosak, de sajnos a válaszadók 90%-a közölni fogja veled, hogy meg fogsz rohadni a pokolban...

Egyébként nagyon egyszerűen megválaszolják majd, hogy azért, mert Ádám és Éva megették az almát és emiatt most mindenki szenved.


Egyébként tök logikus, hogy régen az emberek hittek bármilyen istenben.

Ugye... Egyszer csak jött az első vihar, csapkodtak a hangos és fényes és ijesztő villámok. Az tuti, hogy isten haragja, esetleg jót akar tenni, mert 99%, hogy az első tüzet egy villámsújtotta fából szerezték.

Kitört a vulkán, esetleg volt egy földrengés, az tuti az ördög műve...


Nagyjából ezekből kezdődött el a világon a hit. Meg ugye jött az első csaló, aki előadta magáról, hogy sámándobon dobolva kapcsolatot teremt az istenekkel.


Meg ugye ismeretlen volt a víz, tehát tuti, hogy ha valaki elindul hajózni, vagy megzabálja valami szörnyű szörny, vagy leesik a földről, ami ugye nyilvánvalóan lapos.

A föld alatti hely mindig ijesztő, rémisztő, tehát nyilván ott lakik a rossz.

Az ég olyan szép csillagos, megnyugtató, ott lakik a jó.

2012. aug. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
A Föld 4,6 milliárd éves, csak szólok.
2012. aug. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igazad van milliót akartam írni, csak elrontottam.
2012. aug. 17. 23:37
 4/22 anonim ***** válasza:
64%

Látom nem kaptál még normális választ pedig tényleg foglalkoztat téged a dolog.


Figyelj az, hogy a Föld valahogy létrejött ez nem zárja ki Isten létezését. Az ószövetségben vannak részek, amik képletesek és nem szó szerint kell venni. Vigyázat nem minden!! Ilyen például a teremtés története. Ez egy szimbolikus dolog, hogy 7nap alatt teremtették a földet és Éva almát evett.:) (én személy szerint nem is olvasom az ószövetséget, hanem az újat, amiben Jézus tanítása van) A tudomány és a vallás nem zárja ki egymást ezért teljesen normális, hogy kíváncsi vagy.


"És ha Isten teremtette a Földet, akkor Isten a világűrben született és ott is nevelkedett fel?" Figyelj ez egy olyan kérdés, amire mi földön élő emberek nem tudnánk válaszolni, ha meghalsz lehet megvilágosodnál.:D De szerintem annyira ez részletkérdés nem?:)


"És ha Isten olyan jó, mint ahogyan emlegetik, akkor pl.: Miért van az, hogy egy gyilkos megöl néhány embert és azt azzal magyarázzák, hogy Isten akarta így! "


Na ezt nem tudom ki magyarázza így.:) Isten adott nekünk szabad döntést. Ő tudja a legjobban, hogy mire lenne szükséged és mit kéne, hogy csinálj, de ugye te is nehezen tudnád úgy szeretni és tisztelni az apukádat, ha mindent csak ráderőltetne és nem hagyna neked teret?? Ezért adott nekünk szabad akaratot és így mi döntünk a jó és a rossz felől. Az, hogy valaki a rossz felől dönt az neki is fáj és nem az ő döntése volt, hogy a rosszat válassza. Szóval nem Isten akarja, hogy a börtönbe üljön az az ember a bűnei miatt.=/ Most biztosan sokan csóválják a fejüket és több 1000 dolgokkal próbálnak kitéríteni téged, de figyelj gondolj bele mindig sokkal könnyebb a rosszat megtenni és a rossz felé menni és nehezebb optimistának és mindig kedvesnek lenni. Ez is pont ilyen. Nehezebb ezt elhinni és könnyebb másra támaszkodni pedig nem az lenne a helyes.:) Ha tudnék neked privibe írni szívesen írnék, de nem lehet.

2012. aug. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ja, de most látom, hogy lehet..:D majd lehet, hogy fogok, ha esetleg erre te is hosszabb választ vagy több kérdést teszel fel.:D egyébként hány éves vagy?
2012. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
A Bibliára ne alapozz.... azt javarészt az egyház átírtam hogy félelemben tartsa a népet.
2012. aug. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

4. válaszoló:

Szerintem azért nem részletkérdés az, hogy mégis honnan került elő egy Isten, aki mindent megteremtett és mindenért felel.

A csak úgy lett nem túl jó érv.

2012. aug. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok. Tavaly tanultunk a bibliáról, csak az osztályban annyi kérdést tettek fel, hogy sosem volt idő az enyéimre. Pedig tényleg érdekel a dolog... De félreértés ne essék, nekem egyáltalán nincs semmi bajom azokkal, akik hisznek benne, csupán egy csomó olyan dolog van amire nem kaptam válasz.
2012. aug. 17. 23:49
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én értettem, hogy nem azért írod, mert problémád van a dologgal.:)


A Biblia félelembe tartja az embereket??? Érdekes. Ez mennyire tart téged félelemben??


-Jézus úgy szereti magát, hogy teljesen átadja magát a keresztfán és meghal a bűnösökért.

-A Biblia újszövetség része telis tele van gyógyításokkal.

-Jézus az embereknek a szeretetet tanítja és, hogy hogyan éljenek normálisan


"Bizony mondom nektek, hogy senki nincs, aki elhagyta házát vagy feleségét, vagy testvéreit, vagy szüleit, vagy gyermekeit az Isten országáért, hogy sokszorosan többet ne kapna ebben az időben, a jövendő világban pedig örök életet." (Lukács 29,30) Ezt Jézus mondta a tanítványainak, akik mindent feladtak érte, hogy őt szolgálhassák és ő támogatta őket és ezeket a szavakat mondta nekik.


"mert, ha megbocsájtjátok az embereknek az ő vétkeiket, néktek is megbocsát a ti mennyi Atyátok" Jézus azt mondta, hogy tudj másnak megbocsájtani és megbánni bűneidet és Isten is kegyelmez a te bűnösségeden.


És rengetek rész van a Bibliában, ahol Jézus kiemeli, hogy kérjünk az Istentől, mielőtt kimondanánk mit szeretnénk az Atya már tudja, hogy mit kérünk a szívünkben. Ha egy mustármagnyi hited lenne és hinnél teljesen az Úrban vele bármire képes lennél. Valahogy szerintem ezek nem rémisztenek.:)

2012. aug. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

9. válaszoló:



Engem nem tart félelemben a Biblia.

2012. aug. 18. 00:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!