Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Széth milyen isten?

Széth milyen isten?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy egyiptomi,de pontosan milyen isten?Hallottam már,hogy védőisten,azt is,hogy gonosz és azt is mondták,hogy a hallottak lelkeit ő viszi át a túlvilágra.Most akkor milyen isten?

2012. aug. 30. 12:29
1 2
 1/12 SSJGoku ***** válasza:
4%
Gonosz Alvilági istenség!!!
2012. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Ő egy gonosz védőisten, aki a halottak lelkeit viszi át a túlvilágra. Szóval mindent jól tudtál.
2012. aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
az Seth. és az a egyiptomiak alvilág istene részben
2012. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ja.bocs nem szóltam.
2012. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Széth egy egyiptomi istenség. Ozirisz testvére és gyilkosa, emiatt Ozirisz fiának, Hórusznak a vetélytársa.

Te (és sok itteni hozzászóló) valószínűleg Anubiszal kevered, aki a halottak bebalzsamozásáért felelt, és az ábrázolása nagyon hasonlított Széthére (csak a fülük másmilyen).

Képekkel illusztrálva:

Széth:

[link]


Anubisz:

[link]


Hogy jó-e vagy gonosz azt nehéz eldönteni, mert akkoriban még nem terjedt el a duális világkép. Egyfelől tekinthető gonosznak, mivel megölte a testvérét, és harcban állt annak fiával Hórusszal. Másfelől, ahogy te is említetted, egyúttal Ő volt Felső-Egyiptom védelmezője, egy jó ideig a fáraó hatalmának őrzője, és a rettenthetetlen harcos mintaképe, aki segített Ré napistennek megvédeni a világot Apophisztól, aki el akarta azt pusztítani.

2012. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 intrepid ***** válasza:
89%
Ő egy széthszórt isten.
2012. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Olyan, mint Összeh, csak neki az a neve, hogy Széth.

:D

2012. aug. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Széph.
2012. aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Amikor a suliba szóba kerültek az egyiptomi istenek,akkor mindenki simán vágta,hogy Ré a napisten,de amikor szóba került Széth,akkor rögtön vita alakult ki.Csak páran keverték Anubisszal a kinézete miatt(én nem kevertem,mert nem tudtam,hogy Anubisz hasonlít Széthre azt hittem teljesen máshogy nézz kiXD)
2012. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,amúgy nem kevertem Anubisz-al csak mindenki mást mondott és nem tudtam eldönteni,hogy milyen isten,azt tudtam,hogy nem ő a "balzsamozó":D
2012. aug. 30. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!