Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Kik voltak a ráksaszák?

Kik voltak a ráksaszák?

Figyelt kérdés
Ki, mit hallott róluk?

2012. szept. 8. 06:43
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Hát ez bizony trükkös kérdés. A ráksaszák azért nevezték így el magukat, hogy elrejtsék az igazi identitásukat az emberek elöl, másképp féltenénk az életünket a közelükben...


De én rájöttem, kik is ök! Kicsit kevergetni kell a betüket a nevükben és megvan a megfejtés: Rakás Zsák!



Én többet nem megyek el úgy egy rakás zsák mellett, hogy ne gyanakodjak!

2012. szept. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, de ezt a zagyvaságot én nem értem! :)
2012. szept. 8. 07:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Más valaki, eltudná magyarázni kik voltak? Emberek? Vagy csak egy legenda?
2012. szept. 8. 07:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A hindu őstörténet - Avatar Gita - alakjai voltak.

Én valahol olyat is olvastam, hogy ma már valamelyik kasztba tartozó emberek csoportjának neve.

Az biztos, hogy hindu eredet!

2012. szept. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 yossarian44 ***** válasza:
65%

Hindu alakváltó démoni rémalakok, akik hol az embereket segítik, hol harcolnak ellenük, némelyiket meg emberevőnek tartották. Persze, nem voltak ilyen lények soha, pont annyira igaziak, mint az összes démon, angyal, szellem, amit az emberek kitaláltak: semennyire.


Azért a Supernatural 2. évad 2. részben a bohócnak öltözött ráksasa igen para volt.

2012. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még egy kérdés, van a ráksaszák között 1 is, aki, jó maradt?
2012. szept. 8. 14:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvasod a linket, a ráksaszák félistenek voltak a hindu őstörténet szerint, és ugye azok között is volt ilyen is, olyan is.

Olvasd el, meg keresgélj még rájuk pl. a Wikipédián, vagy google-ban, a hindu őstörténet, hinduk kasztrendszere stb. stb. címszavakkal biztosan van még erről több infó is.

2012. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a ráksaszák egy ősi emberfeletti (=nem közönséges halandó) rassz volt


nem biztos, hogy gonoszak voltak, tudjuk, hogy mennyire hálátlan a történelmi emlékezet:

a rosszakból jót csinál és fordítva, a pillanatnyi érdekeknek megfelelően


királyuk elrabolta áll. Szítát és áll Ráma győzte le


az ősi idők nagy háborúira utal ez a történet is


mi a közös lényegük?

emberfeletti rassz harcol szintén emberfeletti rasszal


akiben volt vér az emberfeletti rasszból vagy volt kapcsolata vele, az számított (akkor is), a halandót kutyába sem vették


a mostani közönséges halandó emberek abban tévednek, hogy azt képzelik hozzájuk hasonló közönséges emberekről szól a "szentnek nyilvánított " történelem


valójában történelemről van szó, de a közönséges embereknek rejtve és befedve tanítják

jó példa erre pl. a Biblia


a Srímad Bhágavatam-ot kissé egyoldalúan magyarázza bhaktivédanta, viszont nagyon komoly dolgokról van szó benne


pl. az isteni kígyórasszok háborúja, a nagy kígyóáldozat (=nágákat öltek), amit a bölcsek (?) leállítottak

(mivel ha esetleg végig viszik, nem maradt volna talán, csak közönséges ember a Földön - olyan pedig mégsem lehet; akkor ki uralkodik?)


egy kis plusz infó:


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. szept. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ó, de kár, hogy egyik link sem működik. Szívesen elolvastam volna a leírásokat.


Vajon miért nem működik egyik link sem?

2022. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!