Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ezt miért nem tudják belátni...

Ezt miért nem tudják belátni az emberek?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják hogy nem léteznek idegenek, de honnan tudják?

A világegyetem végtelen, tehát nem tudhatják hogy nincs-e esetleg messze messze több fényévnyire egy másik galaxisban más élet. Hiszen se ember, se gép nem járhatja be a végtelent. Az is lehet hogy olyan messze van még élet hogy több millió év lenne odamenni, és ezért nem tudunk.

Vagy azok akik szerint nincsenek idegenek, már jártak a világegyetem minden pontján, hogy ezt ilyen bátran kijelentik?



2012. dec. 1. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem senki sem "tagadja" az idegenek létezését, csak egyszerűen minden elmélet, amit az ufológusok találtak ki róluk, baromság ahogy van.


Az pedig eléggé utálatos, amikor azzal védenek meg egy elméletet, hogy "de hát kvadrillió másik bolygó van lehet élet máshol is" -> "tehát léteznek annunakik/reptoidok/krixkraxiak + igaz Roswell,Tunguzka, az 51-es körzetben pedig idegen technológiákat kutatnak, stb...". Ez a logika az, amit pl. én mereven elutasítok, nem az idegenek létezése.


(u.i. A világegyetem jelen tudásunk szerint nem végtelen, csak rohadt nagy. Ez nagy különbség.)

2012. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Figyelj, aki ilyet kijelent az nem sokat gondolkodik.


Az egy dolog, ha azt mondja valaki, hogy nem jártak még itt az idegenek (én is így gondolom), mert semmi bizonyíték rá, hogy jártak volna.


Viszont én biztos vagyok benne, hogy valahol nagyon messze élnek még értelmes lények rajtunk kívül... még ha nem is olyan fejlettek mint mi esetleg... ha meg fejlettebbek, akkor se biztos, hogy egyhamar idetudnának jönni... Meg eleve, honnan tudnák, hogy mi itt vagyunk?

2012. dec. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

"Meg eleve, honnan tudnák, hogy mi itt vagyunk?"


Az a rengeteg dolog, amit kisugározunk. Már küldtünk üzeneteket is.

Metán. stb.

2012. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
ma 11:52: Honnan veszed, hogy észrevennék? Ugyan már... Ha olyan messze vannak, akkor semmit nem érzékelnek abból, amit mi kibocsátunk.
2012. dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, természetesen nem azt mondom hogy ezek alapján léteznek idegenek, hanem azt hogy nem tudjuk kijelenteni hogy léteznek, de azt se hogy nem!
2012. dec. 1. 13:35
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Javaslom a Fermi-paradoxon tanulmányozását. Nagyon érdekes, pont ezt a kérdést tekinti át.
2012. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem meg azt tartom nagyképüségnek, hogy csak az emberbe van benne a felfedező szellem más értelmes fajok csak ülnek a seggükön és várják a sült galambot. Sajnos sok mindent csak és kizárólag a saját tapasztalatunkból, megfigyeléseinkból tudunk ami korántsen kortalan igazság. Az embrek inkább hisznek a kényelmes hazugságnak, mint a szintiszta de ellentmondó igazságnak
2012. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
idegenek nem léteznek, mert mindenki a barátunk. egy nagy család vagyunk.
2012. dec. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Meg eleve, honnan tudnák, hogy mi itt vagyunk?"

"Az a rengeteg dolog, amit kisugározunk. Már küldtünk üzeneteket is.

Metán. stb."


A modern fizika egyik legerősebb sejtése, hogy a fénynél gyorsabban semmilyen hatás nem terjedhet. Ezt figyelembe véve kb. 50-100 fényév távolságon kívül senki nem tudhatja, hogy itt egy elektromágneses hullámok formájában írt üzeneteket kisugározni képes faj él. Akkor sem, ha ránkszegezik a rádióteleszkópjaikat.


100 fényév távolságban pedig igen kevés más bolygó és csillag van, a nagyjuk ráadásul vörös törpe.

2012. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan azt mondják hogy nem léteznek idegenek, de honnan tudják?"


Sztem itt nem konkrétan arról van szó, hogy letagadnák hogy valahol, a galaxis másik végében nincsenek idegenek, és csakis mi vagyunk, max akik vallási fanatikusok, és szerintük a föld a világ középpontja.


De sztem legtöbben ebben az esetben arra gondolnak, és arra mondják, hogy ITT nincsenek idegenek, nem mászkálnak köztünk, nem repkednek az égen, ami valahol jogos elképzelés, tekintve hogy nincsenek tények amik ezeket a "jelenségeket" igazolnák tudományosan.


Ha egy Discovery Channelen bemutatott ufós kis költségvetésű "dokumentumfilmet" adnak, arra énis azt mondom hogy ebben a formában ez kamu, és nem létezik (tekintve hogy a szakmámba vágó dokumentumfilmeken is jókat tudok néha röhögni, pedig eléggé kézzel fogható dologról van szó)...de ha arról van szó, hogy a világegyetem egy kis sarkában van valahol egy darab moha egy kövön, azt én se nem cáfolom, se nem bizonygatom hogy ott van.


Valójában meg annyi dolog van a saját világunkban is, akár politika, akár bármi, amit az emberek jó része szintén nem lát át, vagy még rosszabb h összeesküvés elméleteket gyárt, sztem elsősorban ezeken kellene egyáltalán elgondolkozni, aztán majd jöhetnek az idegenek.

2012. dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!