Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A szellemek, kísértetek...

A szellemek, kísértetek időlenyomatok, nem is lelkek valójában?

Figyelt kérdés

Én magában a szellem mint jelenségben hiszek Abban már nem vagyok biztos hogy a szellem emberi lélek vagy ilyesmi. Szoktam nézni az ezotéria topicot a gyakori kérdéseken. A legtöbb ember már egyből szellemektől fél ha éjszaka recseg a padló, a padlás, vagy esetleg véletlenül leesik valami stb. pedig ezeknek egyszerű magyarázatuk is lehet. Nem csoda ha régen is ilyenek voltak, így egyre többen gondolták azt, hogy ezek szellemek így egyre több történet jelent meg róluk. A különböző betegségekben is azt hitték, hogy szellemek okozzák.

Nem nagyon tudom elmagyarázni mire is gondolok, de szerintem van a mi világunk mellett egy fajta "időlenyomat" ami némely idő közönként megismétlődik. Mintha a folyamatok újra lejátszódnának. Így tehát tényleg nem kell semmi fizikai rációt ebben keresni. Ezek lennének a szellemnek, kísértetnek bemutatott jelenségek. Sok esetben régi kastélyokban arról számolnak be, hogy látják a volt lakó szellemét amint megy fel a lépcsőn. Most a legtöbben mindig ezt látták. ha valóban egy kísértet mit szaladgál a lépcsőn mindig? Ez is azt mutatja inkább hogy az események újra és újra lejátszódnak, amit némely esetben megpillantunk mi is.

Rengeteg olyan szellem sztori van ahol pl. lovaskocsit látnak "szellemként" vagy vonatokat, amik újra és újra megérkeznek. Esetleg kísértethajók is ide sorolhatók. Mindenki tudja, hogy egy ember által készített járműnek nincs lelke és nem is biológiai élőlény volt. Itt értelmesebb lenne azt gondolni, hogy néha valamilyen formában lejátszódik ugyanaz a folyamat, ami egy bizonyos időszakban megtörtént még itt nálunk. ( régen jobban utána néztem, de ezek nagy része nem köthető a folklórhoz, vagy urbanlegendshez, hogy így alakult volna ki pl. a kísértet vonat )

Lehet hülyeség, de nekem ez még mindig kézenfekvőbb

De ha létezik is ez a jelenség legyen akár ilyen időlenyomat vagy valódi emberek szellemei, akkor is hogy bizonyítod be megdönthetetlenül? 1.Nem tudod megfogni fizikailag 2. Véletlenszerűen ismétlődik, így nem tudod behatárolni mikor következik be újra 3. nem tudod bevinni a laborba megvizsgálni, vagy előidézni 4. a fotók, videókat már senki sem veszi be a mai filmtrükkökkel teli világba. Akkor meg mégis hogy a francba bizonyítod? Szerintem ez azok között van, amit sosem fogunk bebizonyítani még ha valódi is a jelenség ..


Összességében tehát : a szellemek, kísértetek múltban megtörtént események "képei", melyek némely időközönként, folyamatosan lejátszódnak a jelenben is.



2013. szept. 9. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó meglátás, ezek interferenciák.

Azért nem hagyjuk millió kilométerrel magunk mögött a megtörtént események hullámlenyomatait, mert a Föld, az egész naprendszer vonszolja magával a térnek azon szeletét, amelyben létezik. Magunkkal hordjuk a megtörtént eseményeket, mint valami filmfelvételt.

2013. szept. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Napkiraly ***** válasza:
ezen én is gondolkoztam már. Mármint ha valóban létező jelenség, akkor nem tudatos "lény" áll mögötte,hanem valamiféle energialenyomat a múltból
2013. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
örülök, hogy másnak is eszébe jutott hasonló, bár több kommentet vártam :)
2013. szept. 13. 00:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban lehetnek ilyen energialenyomatok vagy időlenyomatok is, erről nem tudok bővebbet, de ez nem zárja ki a szellemek létezését.

Azért a kopogószellem érdekes téma, arra nem adna magyarázatot ez az elmélet.


" pedig ezeknek egyszerű magyarázatuk is lehet. Nem csoda ha régen is ilyenek voltak, így egyre többen gondolták azt, hogy ezek szellemek így egyre több történet jelent meg róluk. "


Régen nem pont így gondolták, bár attól függ pontosan mikorra gondolsz. Jóval régebben az emberek természetközelibb életet éltek, jobban tudatában voltak a szellemvilágnak és tisztábbak voltak az érzékeik. Egy tv-n elbutult mai ember erre képtelen lenne. Sokan képesek voltak megkülönböztetni egy szimpla reccsenést egy szellemtől, sőt hangot sem kellett a szellemnek kiadnia, érzékelni lehet a jelenlétét. Ha meg valaki nem volt erre képes akkor is volt minden faluban javasasszony és füvesember akik tudtak segíteni (még korábban meg ugye a táltosok). De nem csak Mo-n, a környező országokban is ugyanez volt, nem véletlenül olyan érdekes pl a germán mitológia.


"A különböző betegségekben is azt hitték, hogy szellemek okozzák. "


Valóban lehet hogy egy-egy entitás betegséget okoz. Pl a rákra is mondják hogy olyan mintha külön tudata lenne. Nem feltétlenül gonosz entitás, hanem az ember vonzza be, mindegy.

4. dimenziós és éteri entitások is vannak sőt mentálsík is van. A tudomány még csak most kezdte el tanulmányozni a 4. dimenziót, egyenlőre nem sokat tud róla, de azért már vannak jó leírások 4D-s jelenségekről tudósok tollából. El fog jutni a tudomány olyan szintre is megmagyarázza hogy pl mi történik a lélekkel halál után stb, de az emberek tudatszintje ehhez még túl alacsony, hisz materiális a világ jelenleg.

Azért nagyon sokan már előrébb járnak Pl aki asztrálutazással foglalkozik. Többen vannak mint hinnéd.

2013. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

VOltak érdekességek abban amit írtál, meg igazság is van benne.


"Azért a kopogószellem érdekes téma, arra nem adna magyarázatot ez az elmélet. "


Mivel nagyon sok esetet átolvastam, azt hiszem ez nem valamiféle negatív entitás hanem a tudat hatalma az anyag felett akaratlanul. Mindig kiegyensúlyozatlan, feszült emberek körében történtek a kopogószellem poltergeist jelenségek, s mikor ezek az emberek elmentek, vagy jobb életük lett, kiegyensúlyozottabb a jelenség abba maradt.

Szóval szerintem akaratlanul is ők gerjesztik elő.

2013. szept. 14. 13:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy ember halálakor nagy energia szabadul fel, az ilyenkor átélt érzelmek létrehozhatnak gondolatformákat, amik hasonlítanak az eredeti személyre. Mivel magasabb síkokon az idő nem lineáris, az ilyenek örökké fennmaradhatnak.
2013. okt. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mivel nagyon sok esetet átolvastam, azt hiszem ez nem valamiféle negatív entitás hanem a tudat hatalma az anyag felett akaratlanul. Mindig kiegyensúlyozatlan, feszült emberek körében történtek a kopogószellem poltergeist jelenségek, s mikor ezek az emberek elmentek, vagy jobb életük lett, kiegyensúlyozottabb a jelenség abba maradt.

Szóval szerintem akaratlanul is ők gerjesztik elő."


Szerintem kimondtad a lényeget. A tudat hatalma az anyag felett. Ha szerinted bizonyos emberek tudata ekkora hatalommal rendelkezhet akaratlanul, akkor már mért ne rendelkezhetne evvel tudatosan és akaratosan is? Vannak akik ezt tudják irányítani és vicces jelenség, hogy rengeteg olyan ember van aki "katasztrófát" okoz a környezetében ha pl dühös. Mentális erő. Ennyire egyszerű és ezt kezelni is lehet sőt tudatosan irányítani.

A középkorban erről a kopogó jelenségről azt tartották hogy a kamaszoknak a kezeletlen energiái, de mivel nem csak kamaszok környezetében fordult elő, ezért el is vetették, ja és ezt csak az emberek kis százaléka hitte. Azok az emberek akik természettel közelibb életmódot folytattak, mindenféle jelenségről átfogóbb ismeretekkel rendelkeztek, mint a tippelő nagyhangúak, de nem is ez a lényeg.

Ha szerinted akaratlanul elő tud egy ember dolgokat idézni mindenféle fizikai eszköz nélkül, az már azt bizonyítaná hogy nem csak a materiális világ létezik és ebben semmi különös nincs. Azok nem tudnak evvel szembesülni akikben túl erős a félelem, és egyéb lehúzó energiák, ami ugye az emberek többségében jelen van. Sokkal több pozitív entitás van, aki neked jót akar, a negatív entitások meg említésre sem méltóak, de be lehet vonzani minden rosszat, ha valaki tagadásban vagy/és félelemben él.

A 6-os válasza is ehhez kapcsolódik. Nagy energia szabadul fel. Vajon miért? És mégis milyen energia szabadul fel? A gondolat, a szellem, amik ugye a materialisták szerint nem is léteznek. Érdekes hír, hogy napjainkban a statisztikák szerint több az olyan ember aki a lelkével foglalkozik és kisebbség az aki a tv-nek és egyéb manipuláló dolgoknak hisz. Ennek ellenére a buta, önpusztító és tudatlan világnézet még mindig él, mert erre is van igény. Evvel sincs semmi baj. Aki a saját lelkével foglalkozik az csak nevetni fog a média szerencsétlenkedésén, bizonyos embereknek még a negatívabb oldalt is meg kell tapasztalni, de te nem ezek közé tartozol. Neked csupán még néhány akadályod van, hisz te is az öregebb lelkekhez tartozol, és ha azokat az akadályokat leküzdötted akkor tök mindegy mit hiszel, tök mindegy hogy elhiszed e a lélek létezését, sínre kerülsz és ez az életviteleden is meglátszik.

2013. okt. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2013. okt. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!