Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért ne nézzek éjszaka (vagy...

Miért ne nézzek éjszaka (vagy éjfélkor) a tükörbe?

Figyelt kérdés
Ma hallottam, hogy sok faluban él az a hiedelem, hogy éjszaka, a sötétben nem érdemes a tükörbe nézni, és érdemes letakarni azt, mert állítólag átjáró egy másik dimenzióba/világba. Mennyire igaz ez, vagy csak félelemkeltés (úgy mint slenderman), mert ha igaz, akkor nem szeretnék éjszaka egy fura alakkal találkozni, vagy furákat tapasztalni. Ezt hallottam a falu öregeitől (Borsod megye).

2013. szept. 12. 21:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

nézd meg a Tükrök filmet, és majd rájössz.

este, egyedül, éjfélkor nézd.

na utána nézegesd majd magad ...ha van merszed:)

2013. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ez csak ostoba babona. Sehogy nem lehet másik dimenzióba átjárni, a tükrön keresztül sem.

hisznek az ilyen képtelenségekben.

2013. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A falu öregei azt mondták, hogy "átjáró egy másik dimenzióba"? Azt a szép fűzfán fütyülős ősi archaikus kifejezését neki :D Vagy ők is látták a Tükröket? Hmmm...

Ez hülyeség. Múlt héten arra ébredtem éjjel (no fene, pont éjfélkor), hogy fáj a torkom. Felkeltem, kislámpával megnéztem a tükörben - és tudod, mit láttam? Egy nagy gennyes mandulát. Ennyit erről.

2013. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ba.. Most megválaszoltad a saját kérdésed? Amúgy azért ne nézz bele éjszaka, mert felesleges, ugyanis a sötétben úgysem látnál benne semmit.
2013. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

BABONA!

Az i.e. 7 sz.-ban készítették az első tükröket. Mivel akkoriban nagyon drága volt és ha valaki eltörte balszerencsét jelentett az emberek számára. Főleg akkor ha éppen tükörbe nézett, mert úgy tartották akkor a lélek is eltörik. A gyógyulásához 7 év kellett. Ezért mondják, hogy 7 év balszerencse kísér ha eltöröd a tükröt.

De csak ha józan paraszti ésszel belegondolsz:

"éjfélkor": mégis mikor éjfélkor? Ha az órád 1 percet siet/késik akkor már nem éjfél van mert rosszul mérted az időt. Lehet a szomszéd órája már 00:01-et mutat, míg a tiéd nem. A Föld másik oldalán nincs éjfél ilyenkor, hanem nappal. És miért pont éjfélkor? Csak mert az olyan "misztikus"?. Babona és semmi több.

2013. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyira igaz, mint a repülő spagettiszörny.
2013. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezzel lehet szopatni a népet, ha félhomályba belenézel a tükörbe és sokáig nézed a szemedet közelről, akkor az optikai csalódás miatt eldeformálódik az arcod. Aki nem ismeri ezt a trükköt azt halálra lehet rémiszteni ezzel. Én mikor iskolás voltam ezzel szopattam osztálytársamat, hogy éjfélkor nem lehet tükörbe nézni figyelte egy darabig és úgy megijed egy hónapig tükör közelébe se ment.XDD Csóró gyerek. Később elmondtam neki.:D
2013. szept. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
én sohanem hallottam arról a hiedelemről, hogy faluban párhuzamos dimenziókrol beszéltek volna. sztem hülyeség xD
2013. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

[link]



na látod ne félj XD

2013. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2013. szept. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!