Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért jelent meg a nagymamám...

Miért jelent meg a nagymamám szelleme?

Figyelt kérdés
Először is szögezzük le,hogy én NEM hiszek a természetfeletti dolgokban,de az apám és most már azt hiszem a nagybátyám igen (apám öccse).Szóval az van,hogy nagymamám meghalt pár éve,apám és az öccse ketten vannak(nővérük még huszon évesen meghalt,apjuk pedig 20 éve halott),apám lemondott a házról az öccse javára.Nagybátyám javítgatni akarja a házat,mert elég régi építésű,omladozik a vakolat,régi fa ablakok,ajtók stb.Apám az előbb mondta el,hogy az öccse pár hete látni vélte a nagymamám szellemét a házban,látta ahogy elmegy a folyosón.Azt is mondta,hogy nem hisz ezekben a dolgokban,de most már nem tudja mit higgyen.Anno nagymamám nem szeretett volna elmenni abból a házból,de nagybátyám magához vitte mert nagyon beteg volt.Apám szerint azért jelent meg a szellem,mert az a fal ami mellett elment pont az utcai járda felől van és nagyon rozoga része a háznak,szóval lehet hogy kidől mert kőművesek dolgoznak most ott,hogy valami rácsot tegyenek az ablakra..ez apám véleménye,szerintem és anyukám ill. tesóm szerint (a természet felettis horrorfilmekre alapozva) azért volt ott a szellem,hogy ne nyúljanak a házhoz,mert ő nem szeretné vagy esetleg nem tudja hogy halott stb.Nagybátyám a feleségével és a gyerekeivel nyáron néha ott aludtak abban a házban,mert takarítottak,öszseszedték a régi holmikat stb,de a szellemet most látta először és csak a nagybátyám látta.Mit mondjak apámnak,hogy mitől lehet ez?Hívjanak papot?Megjelenhet többször is?Előfordulhat,hogy nem nyugszik valami befejezetlen ügy miatt?Bánthatja őket a szellem?Előre is köszi.

2013. okt. 23. 20:46
 1/10 anonim válasza:
Lehetséges, hogy a nagybátyád szellemi/testi kimerültség miatt látta? Én hiszek a természetfelettiben és a másvilágban, de szellemek megjelenésében kevésbé. Elképzelhető, hogy annyira megviselte a haláleset, hogy amiatt képzelte be. Bár már több éve meghalt, úgyhogy ez furcsa, hogy csak most képzelte ezt.
2013. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
az első mondat nem kérdés.
2013. okt. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért is furcsa,mert mikor meghalt akkor rá szinte minden hétvégén ott aludtak,és csak most mondta ezt,de tudtommal nem volt kimerült meg semmi ilyesmi..esetleg bedilizett?
2013. okt. 23. 21:21
 4/10 anonim válasza:

Hát a "bedilizés" szerintem még túlzás, de mindenképp beszélni kéne vele arról, hogy ő mit gondol erről, rémisztőnek tartja-e, mivel magyarázza...


Mindenképp érdekes, fontos megbeszélni vele, hogy ő hisz-e az ilyen dolgokban és eszerint is lehet következtetni. Mennyire változtatja meg vajon a terveit? Pl. abbahagyja-e a ház felújítását vagy figyelmen kívül hagyja? (függetlenül attól, hogy megtörtént-e vagy sem)

2013. okt. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem hisz a természetfeletti dolgokban,és mindenképp folytatja az újítást...apámmal már csináltak vmit a házon,de a szellemet akkor látta meg mikor odahívta a munkásokat.Felhívta apámat,mert tudja,hogy ő hisz ezekben a dolgokban,sokat olvas ufós,szellemes stb újságot.Apám félvállról veszi,mert szerinte csak azért jelent meg h bíztassa,h újítsa a házat,mert ledől a fal az utcára (agyon üt valakit)..Nagybátyám pedig nem fél semmitől ezzel kapcsolatban.
2013. okt. 23. 21:54
 6/10 anonim ***** válasza:

imádkozzatok a lelki üdvéért.

valószínűleg nem talál még megnyugvást...

2013. okt. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Zahira9 válasza:

Először is, Nagymamád már megtalálta a lelki békét...imádkozhatsz érte, hisz abból baj nem lehet..Most nem írom le, hogy milyen szakaszokon megy át a lélek a halála után, és kik azok akik a földhöz ragadnak, és nem mennek tovább. De a Nagymama az biztos, hogy tovább ment nem marat itt..

Az is biztos, hogy a kis fia, vagyis a nagybátyád,... anyás volt..hisz az ő szellemét látta...Apukád nem gondolja rosszul..igen, valamit jelezni akart..de ilyenkor nem minden esetbe tényleg a nagymama az akit valójában lát..A nagybátyád védőangyala is magára ölthette a nagymama külsejét, hisz az ő látványa így is ijesztő volt, de jobban elfogadható, mintha tényleg egy hatalmas ragyogó lényt, vagyis angyalt lát..na akkor tényleg lediliztettétek volna...:)..

Szóval, amit apukád mondott lehet benne valami, ebben az esetben tényleg azért jelent meg, hogy segítsen., és ha apukád úgy érzi, hogy a fallal lehet gond, akkor hallgasson a megérzéseire, és amit ebben az ügyben meglehet tenni, akkor tegye meg. Most nem azt mondom, hogy építsen új házat, csak nézesse meg szakemberrel, hogy ő mit gondol annak a falnak a szerkezetéről?!

Kár papot hívni, hidd el, hogy ő már jó helyen van. A nagymama szelleme biztos, hogy nem bánthat!

2013. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És az mennyire befolyásolja a dolgot,h nem volt túl fényes a kapcsolatunk vele?Ezt úgy értem,hogy huszon éves korában apámat kitagadta a családból,majd mikor megszülettem hirtelen jobb lett vele a kapcsolata,bár évente 1x voltink csak nála,mert messze lakott..Nagybátyám pedig évente többször ment hozzá(van kocsija,nekünk pedig nincs).Szóval ha azt vesszük,h apám hisz ezekben a dolgokban,akkor nagymamám megjelenhet neki a mi házinkban is,vagy csak a nagymama házában?én csak szimplán őrültségnek tartom az egészet,csak nem tudom mit mondjak nekik,hogy mi az oka a megjelenésének..
2013. okt. 24. 11:14
 9/10 anonim válasza:
Zahira9, megtennéd, hogy leírod vagy adsz egy linket a lélek halál utáni fázisairól? 1 hónapja haláleset történt a csalásban és kíváncsi lennék rá. Előre is köszi.
2013. okt. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zahira9 válasza:
Semennyire nem befolyásolja, hogy milyen volt a kapcsolatotok,mivel odaát megértik, és megtanulják a megbocsájtást, és még más dolgokat is, de maradjunk a megbocsájtásnál. A lélek tovább ment..Ahogy mondtam, viszont ennyi idő elteltével, hogy a mama meghalt, hamarabb gondolnám azt, hogy a Nagybátyád védőangyala, öltötte magára a nagymama alakját!..én azt mondom, hogy valamit jelezni akart...Megjelenhet e apukád házában?...Tudod, ha ők elmennek a fénybe, nem igazán jönnek már vissza..úgy nem fognak itt mozogni köztünk mint haláluk után pár hétig..
2013. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!