Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Létezik a Jézuska?

Létezik a Jézuska?

Figyelt kérdés
2013. dec. 22. 22:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
63%

Arra gondolsz, aki az ajándékot hozza, vagy arra, akiről nagyjából az Újszövetség szól?


Én nem vagyok hívő, s nem az ezotériát is erős szkepszissel kezelem.


De! Addig jó, amíg a kisgyermek hisz a mesékben. Addig szép az élet, amíg tündérek, koboldok népesítik be.

Jézusról és a Bibliáról pedig az a véleményem, hogy még ha csak egy könyv is, nagyon jó könyv. Nem a történek valóságtartalma érdekel, hanem azok üzenete. Ebben a túlracionalizált, gépekkel körülvett világunkban talán még nagyobb szükség van rá, mint régebben.

2013. dec. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%
Igazad van felpont Óz, de szerintem az egy szép mesekönyv amibe bármit bele lehet magyarázni.
2013. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó kettő! Olvastátok már az ószövetséget? "Szép mesekönyv"? Gyilkosságra, hazugságra, csalásra, gyűlöletre oktat.
2013. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
42%
Épp azér' írom, hogy mesekönyv. Én egy beteg állat vagyok, nekem más az ízlésem. De nem olvastam végig az elejétől. Tudod mikor?
2013. dec. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
65%

Thot/Marduk nevű felhasználó!

Újszövetséget ír az egyik, nem Ószövetség.

És igen, a mesék tele vannak gonoszságokkal is. De hogy arra oktatna…

2013. dec. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
44%
NEM
2013. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 JézusOm válasza:
58%
Persze, hogy létezik ! Most is figyel. És segít, ha tud ! :)
2013. dec. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
78%

Hát én például félig hiszek benne, félig nem. Elvileg katolikus vagyok, de kételkedem a létezésében. Mivel:

1. Nyilván, ha Jézuska (avagy felnőtt korában Jézus) létezik, akkor apja, I. is létezik. Ő teremtette meg elvileg az első két embert, Ádámot és Évát. Két emberből nem születhetett ennyi milliárd ember.

2. Egy napon egy angyal I. ellen fordult (ő jelent meg Ádám és Éva előtt kigyó formájában) ,így a "paradicsonból" (amiben Ádám és Éva élt)ez a föld lett, ahol élünk. Na de ha 1 angyal I.-vel szemben ilyenre volt képes, akkor az összes simán leigázhatná a világot. De persze "I.-nél hatalmasabb nincs a világon...

Kicsit lehet, hogy túloztam. Mindenki azt hisz, amit akar. Boldog Karácsonyt!!!

2013. dec. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Nemo I. A. válasza:

Testi,emberi valójában már nem.

Az I. században Herodes kiszolgáltatta a rómaiaiknak.


Az igazhitű keresztények szívében és lelkében azonban örökké él.


A néphit szerint ő hozza a gyerekeknek Szenteste az ajándékot.

Persze ez csak szép gyermekmese.

2013. dec. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
38%
IGEEEEN!
2013. dec. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!