Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » The Rake - Valós lehet ez a...

The Rake - Valós lehet ez a videó felvétel?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=PyiK4sn-OUQ


Sokan mondják azt, hogy ez csak egy kitalált lény. De mindennek van valami alapja.


Az első, "The Rake" ként elnevezett lényről készült kép pár éve került fel az internetre, és midőn a hamisságát nem tudták bizonyítani (ahogy a valóságát sem, és mindaddig valósnak tekintenek ilyenkor egy adott lényt, amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik). Később rávágták, hogy ez egy játékhoz készült kép.


Sajnos elég gyönge magyarázat, és személy szerint a "játékra" se nagyon tudok mit mondani. Azt teszi ilyenkor a tagadó fél, amit csak lehet.


Akár ő van a felvételen, akár nem, vagy akár csak hamisítvány, mindenképp meggyőző videó, valamilyen formában.


Hozzáteszem, ritka, hogy ilyen lényeket "tartalmazó" videót ilyen jól értékelnek a youtubeon.



2014. febr. 15. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

Azt nem lehet tudni hogy valós-e,de abban igazad van,hogy elég hiteles....

Szerintem ez nem igazi,mert simán lehet ilyet csinálni.....

Amúgy is,még van egy csomó videó erről a lényről

2014. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Shai-Hulud ***** válasza:

"Sokan mondják azt, hogy ez csak egy kitalált lény."

Mint ahogy rengeteg ilyen kitalált lény van, tele van velük az internet. :D


"De mindennek van valami alapja."

Például az emberi fantázia igen jó alap különböző történetek kitalálásához, megírásához, megfilmesítéséhez.


"mindaddig valósnak tekintenek ilyenkor egy adott lényt, amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik"

Ez ugy hülyeség ahogy van. Ilyen alapon az Alien filmekben szerplő lényeket, vagy a Predátorokat is valósnak kellene tekintenünk, hiszen senki nem bizonyította, hogy nem léteznek ilyenek.

Éppen a fordítottja igaz: amíg nem bizonyítják (tudományos módszerekkel) egy adott élőlény, faj, életforma létezését, addig a tudomány nem ismeri el.

Az emberek hite természetesen más dolog, aki AKAR hinni az ilyen lényekben, az még a falevelet is jetinek fogja látni.


"akár csak hamisítvány, mindenképp meggyőző videó"

És mondd, ha hamisítvány, akkor miről is győz meg??? Nem értem a gondolatmenetedet.


Pedro

2014. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Például az emberi fantázia igen jó alap különböző történetek kitalálásához, megírásához, megfilmesítéséhez."

Az ember csak azt tudja a fantáziájával megteremteni, amit valamilyen formában látott, hallott róla. Minden valós alapra épül, vagy valós elemekből épül fel, és a semmiből nem tudsz várat építeni. Ez a fantáziára is igaz. Lehet, hogy létezik valami, lehet hogy nem, de valós kiegészítőkből tevődhet össze a kép. Hisz valamilyen formában találsz hasonlóságot benne más élőlényekkel, vagy tulajdonságokkal.


"Predátorokat is valósnak kellene tekintenünk, hiszen senki nem bizonyította, hogy nem léteznek ilyenek."

Az általad említett xenomorphok és ragadozók film szereplők! Soha nem voltak úgy beállítva, mint létező lények, hoaxok, amikre nincs bizonyíték, de valóban itt élnek. Elég hülye példát hoztál fel. Keress másikat, és ne keverj bele filmszereplőket.


"Éppen a fordítottja igaz: amíg nem bizonyítják (tudományos módszerekkel) egy adott élőlény, faj, életforma létezését, addig a tudomány nem ismeri el."

Ahogy azt sem tudják bizonyítani, hogy nem létezik. Szóval nem, nem fordítva igaz. Relatív, de amíg nincs bizonyítékod valaminek a létezésére, nem jelenti azt, hogy annak a nemlétezését bizonyítottad. Hisz arra se találtál magyarázatot (hogy nem létezik), az pedig nem magyarázat rá, hogy de a valóságát/létezését nem bizonyították. És? A nemlétezését sem sikerült. Tehát nem ez édes kevés.


"És mondd, ha hamisítvány, akkor miről is győz meg??? Nem értem a gondolatmenetedet."

Amennyiben valós - Egyértelmű, miért és miről meggyőző.

Amennyiben hamis - Egy meggyőzően jól megrendezett, kidolgozott videóval állunk szemben.

2014. febr. 15. 11:44
 4/14 anonim ***** válasza:
Aether Indra ! te nagyon hiszékeny ember lehetsz ennyi erővel a gyűrűk ura is valós lehetett az egész csak egy színdarab megvan játszva nehogymár te bevetted? :D
2014. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Don Spiclike - Egy szóval nem mondtam azt, hogy elhiszem. Azt mondom, vannak érdekes, meggyőzőbb videó felvételek. Ez pedig nem jelenti azt, hogy elhiszem. Ha így lenne, akkor nem gondolkodnék tovább ezen.
2014. febr. 15. 11:47
 6/14 Shai-Hulud ***** válasza:

"Az ember csak azt tudja a fantáziájával megteremteni, amit valamilyen formában látott, hallott róla."

Kíváncsi lennék, ki látta először King-Kongot. Mert ugye ezek szerint nem fantázia szülte, hanem valaki látta....


A gondolatmeneted szerint a Mosonmagyaróvári Szőnyegzabáló Tintaszörny is létezik, mert még senki nem bizonyította, hogy nincs ilyen.


Fenntartom amit mondtam: Ha valaki állít valamit (például egy eddig ismeretlen élőlény létezését), akkor azt NEKI kell bizonyítania, és nem a többieknek azt, hogy nem létezik. Te igencsak fordítva ülsz a lovon.


Szóval amíg az ilyen lényekre nincs tudományosan vizsgálható bizonyíték, addig NEM LÉTEZNEK, addig csak kitaláció az egész.


Tetszik, vagy nem tetszik, de a tudomány így működik.

Te pedig azt hiszel, amit akarsz.


Pedro

2014. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Kíváncsi lennék, ki látta először King-Kongot. Mert ugye ezek szerint nem fantázia szülte, hanem valaki látta...."

Látom, nem fogtad fel, amit írtam. Essünk neki még egyszer: valós dolgokból épül fel, tevődik össze. Mindenki látott már gorillát, a TV-ben legalábbis biztosan. Tehát maga a gorilla egy valós lény. Vannak nagyobb teremtmények, vannak kisebbek. Hatalmas termetét King-Kong egy valós élőlény tulajdonságának túlzásával kapta. Ezen mi nem világos? A King-Kong alapja tehát egy létező lény. Bonyolult?



"A gondolatmeneted szerint a Mosonmagyaróvári Szőnyegzabáló Tintaszörny is létezik, mert még senki nem bizonyította, hogy nincs ilyen."

A komolytalan trollok által, unalomból kitalált hülyeségekre nem vagyok vevő. Ne süllyedj le ennyire, ha példálózni akarsz.


"Fenntartom amit mondtam: Ha valaki állít valamit (például egy eddig ismeretlen élőlény létezését), akkor azt NEKI kell bizonyítania, és nem a többieknek azt, hogy nem létezik. Te igencsak fordítva ülsz a lovon."

Míg ti nem tudtok bizonyítékot mutatni lények nemlétezésére, bizonyítékok (még ha kérdésesek is) pedig vannak a létezésére, azokra is csak annyit, csak azt tudjátok mondani, hogy hamis, kitalált lény. Mi a baj? Nektek nem megy más, csak ezekkel a szavakkal dobálózni? Ahelyett, hogy ész érvekkel próbálnátok bizonyítani valamit, vagy képeket mutatni arról, ami azt bizonyítja, hogy nem, ez tényleg nem létezik, mert xy készítette stb. A nemlétezéseket bizonyító legtöbb ember semmit nem tud felmutatni, míg az igen, aki egy létezésével kapcsolatban kérdéses (és kicsit komolyabb, mint az általad leírt) lény létezését valamivel, például hiteles videóval vagy hiteles képpel tudja bizonyítani. Mondjuk vannak rendkívül gyönge hamis dokumentumok. Ezek persze löknek egyet a lényen, méghozzá a létezése még inkább megkérdőjelezése felé. De most ne ragadjunk le ezeknél, nem érnek annyit, lényegtelenek. Szóval ahelyett, hogy kérdőre vonnátok mások meggyőző videó felvételeit, képeit, inkább tennétek azért, hogy hiteles képet adjatok arról, miért nem valós. Vizsgálják meg a képeket, felvételeket, mutassák be az emberi által kreált tulajdonságokra utaló jeleket, és lássuk, miért nem valós. Ha nem sikerült, akkor az sem sikerült, hogy bebizonyítsák, hamis.


"Tetszik, vagy nem tetszik, de a tudomány így működik.

Te pedig azt hiszel, amit akarsz."

A tudomány nem tud mindent magyarázni. A tudomány már régesrég megbukott. Akik pedig ebben élnek, azok módszeresen kizárják a tudatukból a valóságot (és ezt most a kérdésemtől függetlenül értem).

2014. febr. 15. 12:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Tökmindegy mennyit vitatkoztok ezen a The Rake egy kitalált figura. A Creepypasta lényei közül az egyik, ami persze kitalált horror történetekkel foglalkozik.

Ugyanúgy a Slenderman, Jeff the Killer stb. mind-mind csak egy illető találta ki. Hogy hitelesebb legyen a sztori és jobban beleéljék magukat az amerikaiak, képeket és videókat is gyártottak hozzá és néha újabb friss sztorikat találnak ki hozzájuk, amiket aztán vannak akik félreértelmeznek és valósnak vélnek. Lásd azt az esetet, mikor a Resistance 3 szörnyéhez csináltak egy hamis vadászos rake fotót, hogy lefényképezte a csapda.

Vagy, hogy a Slendermant valósnak vélik mert hogy láttak róla videót a neten...ember, csak egy srác küldte be horror pályázatra és megnyerte vele a pályázatot.


Tényleg naív vagy.

2014. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Shai-Hulud ***** válasza:

"Látom, nem fogtad fel, amit írtam. "

Igen, a hülyeséget általában elég nehezen szoktam megérteni, bocsánatot kérek.


"Hatalmas termetét King-Kong egy valós élőlény tulajdonságának túlzásával kapta. Ezen mi nem világos? A King-Kong alapja tehát egy létező lény. Bonyolult?"

Nem. Eddiig értem. Megmagyaráznád, hogy az Alien vajon melyik LÉTEZŐ lény mely tulajdonságainak eltúlozásából ered? És a Szőnyegevő Tintaszörny?


"A komolytalan trollok által, unalomból kitalált hülyeségekre nem vagyok vevő."

Dehogynem vagy vevő. Most kérdezel éppen a Rake-ről...

Legalább saját magadnak ne mondj ellent.


"Ahelyett, hogy ész érvekkel próbálnátok bizonyítani valamit, vagy képeket mutatni arról, ami azt bizonyítja, hogy nem, ez tényleg nem létezik"

OK, mutass egy (csak egyetlen egy) képet, ami bizonyítja, hogy NEM LÉTEZIK a tintaszörny.


"A nemlétezéseket bizonyító legtöbb ember semmit nem tud felmutatni,"

Ismétlem, FORDÍTVA ÜLSZ A LOVON.

Aki állít valamit, ANNAK kell bizonyítania. Ez így működik.


"Vizsgálják meg a képeket, felvételeket, mutassák be az emberi által kreált tulajdonságokra utaló jeleket, és lássuk, miért nem valós. Ha nem sikerült, akkor az sem sikerült, hogy bebizonyítsák, hamis."

Nem, nincs igazad. Ha én előhúzok egy BÁRMILYEN felvételt, akkor NEKEM kell igazolnom, hogy az valós, létező dolgokat ábrázol. Amíg ezt nem tudom bizonyítani, addig nincs miről beszélni.


Próbáld ki: például egy bíróság csak akkor ad hitelt egy videofelvételnek, ha a felvételt bemutató BIZONYÍTJA, hogy az valódi. Soha nem a másik féknek kell bizonyítania az ellenkezőjét. Ez egyszerűen így működik, MINDENÜTT a világon. Még a tudományban is.


"A tudomány nem tud mindent magyarázni."

Ez így van, tökéletesen igaz. De a tudomány nem is állít semmit az olyan dolgokról, amelyeket nem tud megmagyarázni - maximum az eddigi ismeretek alapján VALÓSZÍNŰSÍTENI tud bizonyos dolgokat.


"A tudomány már régesrég megbukott."

Ez viszont úgy ahogy van, egy hatalmas baromság.

Ha megbukott volna, akkor most nem ülnél a számítógéped előtt... Merthogy annak a létét is a tudománynak köszönheted.


Természetesen nem bűn az, ha szereted a hasonló kitalált lényeket, de nem ártana, ha el tudnád különíteni az álomvilágot a valóságtól.


Pedro

2014. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mint már említettem, egy szóval nem mondtam azt, hogy elhiszem. Egy egyszerű, érthető kérdést tettem fel, amelyben nem tüntettem fel, hogy én valósnak találom, vagy sem.
2014. febr. 15. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!