Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Felvilágosítanátok a démonokka...

Felvilágosítanátok a démonokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1.Vannak jó démonok? (vegyük az animéket. Ott vannak,ez lehetséges?)

2.A Démonok tisztelhetik az Istent és ezért jók?

3. Keleten és Nyugaton is ugyanaz a démon szó fogalma? (Japánban oni,itt démon de mondják sátánnak,ördögnek és szellemnek is)

4.Mik a démonok gyenkepontjai?

5.Náluk van hierarchikus rendzser?

6.Hogyna lehet elűzni a démonokat? Ráolvasás,talizmán?



2014. szept. 3. 11:57
1 2 3 4
 21/39 Laylah ***** válasza:
Belial leírásából kiindulva a Goetia tűnik viszonylag hiteles forrásnak, a 72 fődémon szerepel benne. Nem tudom, hányféle verzióban van fent neten, de amit én ismerek, abban benne vannak a pecsétjeik is. Démonkapuról még sosem hallottam, a démonűzésről is csak annyit tudok, hogy elvileg képesített papok végzik, azt már nem tudom, milyen hatékonysággal, de nem igazán hiszek benne. Mivel a démonok többnyire eonokkal idősebbek a kereszténységnél, utóbbinak nincs rájuk hatása a közhiedelemmel ellentétben.
2014. szept. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

>jóslásból él

>ebből következően nem kókler, mivel visszajáró vendégei vannak


Ebből következően nem kókler? Ennél azért több komolyságot reméltem.


> Mivel tudom róla, hogy becsületes, és pocsék színész, kizárhattam, hogy megjátssza magát


Ez a szkepszis teljes hiánya. Ráadásul nem kell ahhoz hazug, minden hájjal megkent sarlatánnak lenni, hogy valaki "megjátssza magát". Épp ezért kéne kiszűrni az emberi hibákat.


>pláne, hogy olyan információkat hallottam vissza, amiket ő nem tudhatott, még ha körbekérdez mindenkit, akkor sem, mivel senkinek nem beszéltem róla, sehol nem osztottam meg, és tippelésből nem lehetett kitalálni.


Na, ez egy fokkal érdekesebb, de itt sincs kizárva az értelmezési, értékelési hibák és torzítások spektrumának nagy része. Ezt én ennyi infó alapján persze nem tudom megmondani, de nagyobb összeget tennék fel arra, hogy erősen részrehajlóan és szubjektíven értékelted az információt, ezért következtettél így.


>Ez alkalommal majdnem két órát volt szerencsém társalogni egy magát Belialnak nevező démonnal.


Két órán át társalogtál valakivel, aki azt állította, hogy ő Belial. Ez egy tipikus cáfolhatatlan kijelentés (lehetetlen bizonyítani, hogy ő NEM Belial volt), szkeptikusként tudnod kéne, hogy nem lehet ilyesmit elhinni. Ebből az egészből >legfeljebb< annyi a megfontolható, hogy olyan infókat mondott a barátod, amiket elvileg nem ismerhetett, de erről már az előbb írtam.


> Ez valami olyan, ami műszakilag sajnos nem leírható. Én lennék a legboldogabb, ha az lenne.


Leírható, egyszerű pszichológiai jelenségekkel, érvelési, értékelési, értelmezési és logikai hibákkal. És nem hiszem, hogy boldog lennél. Ha nem >akarnál< hinni a démonokban és hasonlókban, akkor hajnalndó lennél észrevenni, hogy semmi okod hinni bennük.


Annak viszont örülök, hogy (bár ennél lényegesen korábbi lépésnél is alkalmazni kellett volna) más témákhoz egy kicsit kétkedve állsz hozzá.

2014. szept. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

>De egyszer komolyan elmegyek majd egy elmeorvoshoz, kérek róla papírt, és itt fogom lobogtatni nektek.


Nincs semmiféle elmebajod, ez butaság. Csak rendkívül részrehajlóan gondolkodsz, és bármennyire szkeptikusnak mondod magad, nem vagy az.


> nincs más helyes út, más variáció, és persze ti mindent tudtok, ezért kizárt, hogy olyan lehetőség fennálljon, miszerint ti nem tudtok valamit


Igen, vannak ilyen emberek, elvből tagadók, arrogáns lehurrogók. Arra viszont ügyelj, hogy a józan gondolkodású szkeptikusra/fizikalistára ez nem igaz. A "tudomány" készséggel elismeri azt, amit nem tud. Nem tudjuk, mi volt az Ősrobbanás előtt, mivel a jelenlegi fizikai ismereteink szerinte nem lehet információnk róla. Nem ismerjük >még< tökéletesen az agyműködést. Nem tudunk mindent, ez egyértelmű és nyilvánvaló. Éppen az ezotéria (és a vallások bizonyos képviselőinek) egyik "fegyvere" az, hogy az ismereteink "réseibe" természetfeletti/paranormális dolgokat magyaráznak bele (konkrétan van egy erről elnevezett érvelési hiba - God of Gaps), vagy a tudományos módszer hibájaként róják fel ezeket a hiányosságokat.


>attól kevesebbnek éreznéd magad, hogy más tud valamit, amit te nem


A másik az, hogy az állításaid ellen felhozott érveknek nem feltétlenül az az oka, hogy nem bírjuk elviselni, hogy nincs rá magyarázat, hogy te tudsz valamit, amit mi nem. De, nagyon egyszerű és hétköznapi magyarázatokkal lehet szolgálni, amiket - vélhetően - nem túlságosan fontolsz meg. Te misztikus magyarázatokat >keresel<, mert ebben akarsz hinni.


>Neked is igazad van a materialista szemléleteddel, hiszen fizikával szinte minden leírható. Szinte. De ami nem fizikai síkon létezik, azt nem lehet fizikai mennyiségekkel leírni.


Ez csak annak a terméke, hogy hinni akarsz olyasmikben, amik nem "fizikai síkon" léteznek. Ha nem akarsz, akkor rögtön feleslegessé válik a dualizmus, sőt, csak bonyolítja a képet, nem ad semmi "pluszt".

Nem ismerünk semmi olyasmit, ami azt indokolná, hogy nem lehet leírni valamit fizikailag (megismerhetőség - megismerhetetlenség). Az pedig, hogy "nem lehet fizikai mennyiségekkel leírni", nem is igazán értelmezhető.


Ugyanígy, hogy írnád le fizikával, hogy te most éppen egy sajtos-tejfölös lángosra vágysz? Mármint magát a vágyat. Sehogy. Mert ezekre nincsenek mértékegységek, számítások, vektorok, fogalmak.


De, leírhatók. Feltétlen és feltételes reflexekkel, emésztőszervi és idegrendszeri folyamatokkal stb. Amit írsz, az az érzelmek romantikus (és felesleges) túlértékelése. Persze, az agyi folyamatok bonyolultak, és nem ismerjük őket még teljes egészében, de ez megint nem indok arra, hogy nem megismerhetők. Idő kérdése.


Sajnálom szegény anyudat. Viszont amit tapasztaltatok, az a megerősítési torzítás jelensége. Olyan dolgoknak tulajdonítotok jelentőséget, amit a sajnálatos haláleset hiányában valószínűleg észre sem vennétek. Ezt több ember egymás közt még fel is erősítheti. Ha keresel, bárhol, bármikor találhatsz ilyen "jeleket".

2014. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%

19 Csak nem hallgatsz az intő szóra. egy démonok által nyakig leuralt ember(Laylah) szövegét "iszod".


Az az ért megdöbbentő mennyire becsaphatóak a mai emberk sokasága. 2000 éve legalább megvolt az emberekben az óvatosság. Ma meg esztelenül mennek a saját vesztükben, szinte kitárulkoznak és még invitálják is ezeket a lényeket és szinte kérkednek ezzel.


Láttál alkoholistát közvetlen közelből? Ha igen, akkor nézz meg egy olyat, aki jóslásból és mágiázásból él/t vagy ezekhez futkosott, és mágiáztatott. Noh abból lehet és tudsz is olyan tanulmányt irni, hogy csak lesel.

2014. szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
*nézz meg egy olyat, aki jóslásból és mágiázásból él/t élete végén
2014. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 Laylah ***** válasza:
48%
22-23, nem mondtam, hogy teljesen szkeptikus vagyok, hanem azt, hogy inkább afelé hajlok, mint a buzgó vakhit felé. :) Amiket a barátom elmondott, azok a titkos leghőbb álmaim voltak (pl. egy konkrét személy, aki ő nem is ismert). De bármennyire is jó lenne ez a vita, sajna nem folytatom, hisz mint írtam, nem ezért jöttem. Tavasszal már kikészített az emberi hülyeség és tagadás egyvelege, azért léptem innen le, most nem akarok újra ugyanabba a helyzetbe kerülni. :) Viszont az 51%-os roppant mód idegesít. XD Neki üzenem, hogy több ismerősöm van, aki jóslásból él, és mind kiegyensúlyozottabb egy átlag embernél. :D
2014. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%

Hát persze, hogy idegesítem azt aki benned van. Tudom én:xD Hogy ne tudnám:D


Az ismerösőd c. szöveget meg ugye nem haragszol ha nem veszem be? lévén már csak azért is, mert a saját szememmel láttam nem egy ilyen "madárkát".

2014. szept. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
0%

Démonok nem léteznek. De most komolyan , mondjátok , hogy a démonok a félelemből táplálkoznak így elgyengülsz és megszállnak. Ez mekkora b.aromság már , kezdjük ott , hogy a félelem erősebbé tesz , ráadásul miért gyengülnél el ha megzabálják a félelmedet? O.o.

Ezen kívül tegyük fel , hogy mégiscsak léteznek , akkor pedig a képességeiket leszámítva az ember alatt vannak a ranglétán. Gondoljatok bele, lélek nélkül vannak a tükörvilágban, azt várva , hogy találjanak egy embert akin lehet élősködni , mint egy jó parazita!

2014. szept. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Laylah ***** válasza:
26%

28. "a démonok a félelemből táplálkoznak így elgyengülsz és megszállnak." Ilyet senki nem mondott, vagy elkerülte a figyelmemet. A mondandód második része viszont pontosan úgy van. :D

51%-os: nem szó szerint idegesítesz, fizikailag tök rendben vagyok, csak nem értem, hogy tudtál egy ilyen szemszöget beújítani, mint amin át nézed a témát. :D

2014. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

29-es "Ilyet senki nem mondott, vagy elkerülte a figyelmemet."


Ezt úgy értettem ,hogy ti mondtátok , hanem úgy , hogy ezt szokták róluk mondani, elnézést az elírásért

2014. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!