Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek van alapja a...

Szerintetek van alapja a mindenféle természetfeletti lények kitalációjának (vámpír, vérfarkas, tündér) vagy már maga a fikció is fikcióból született?

Figyelt kérdés
csak kíváncsi vagyok a véleményekre

2014. okt. 19. 13:27
 1/5 anonim válasza:
100%

A vámpírokra, vérfarkasokra van tudományos magyarázat.

Bizonyos betegségek mögé látták ezeket a lényeket, pl. porfíria, licantrópia (pszichés betegség) és a bizonyos állatoktól (farkas, denevér) való félelmek.

A vámpírhitre még a viszonylag gyakori élve eltemetések és a korabeli orvosok sírrablásai is rátettek egy lapáttal.

2014. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TheHope válasza:
Akár van,akár nincs én Drakula grófról rengeteg találgatós cikket olvastam,állítólag voltak beszámolók is róla,de hát a hitelességét nem lehet ellenőrizni,ennyi erővel én is kitalálhattam a cikket. Egyébként ennek ellenére hiszek benne,a tengeri szörnyeket is szoktam nézegetni neten élen Loch Ness-el :)
2014. okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az lehet, h valaki természetfelettinek látott valamit vagy valakit, ami amúgy teljesen normális dolog, csak épp rossz megvilágításból vagy szögből látott rá. Vagy esetleg lett volna rá épkézláb magyarázat (pl. az említett betegségek) csak nyilván nem minden szemtanú szakorvos és ijedelmében eltúlozza a visszaemlékezést. Főleg ha közben még valami tudatmódosító hatása alatt állt a szemtanú akkor meg főleg bármit beképzelhetett csak utólag nem vallja be, h full be volt állva.
2014. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden ilyen lénynek van "alapja" hiszen a középkori vagy csak a régebbi emberek is elég keveset tudtak a világukról. Ezért az olyan jelenségekbe, mint pl: gömbvillám, betegségek, tornádó, szárazság, holdfogyatkozás, napfogyatkozás, vagy alvási paralízis, autómatikusan kitaláltak egy számukra érthető magyarázatot. Így születtek a mítoszok szörnyekről, szellemekről, sárkányokról, jahh és a vallások is. ^^
2014. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet tudni, amíg biztosra nem látunk egyet közülük (vagy nem, most nem tudom jobban megfogalmazni, bocsánat). Igen, az emberek mindig találnak megoldást, anno lehet, hogy "ezeket találták ki" és most az emberek "ebből találják ki, miből jött ez". A mai ember úgy véli, hogy ez kitaláció, amit a középkorban hittek, de ez is lehet "fikció". Lehet az alapja betegség de ez is egy FIKCIÓ, nem tudhatjuk pontosan, mert van egy beteg, mindene teli van szőrrel, és vérfarkasnak látják például. De kérdem én, akkor miért nem ijesztő majomkolosszusnak nevezték el? Egyébként nagyon, de nagyon sok variációja van a dolgoknak, nem tudjuk pontosan mi a valóság, de abban sem vagyok biztos, hogy valaha bárki is tudná, a múltat nem ismerjük teljesen :)
2014. okt. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!