Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » ÉSSZERŰ válaszokat szeretnék...

ÉSSZERŰ válaszokat szeretnék kapni. Mit mondanátok a gyereketeknek egy ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

Megpróbálom a lényeget leírni. Pár éve öngyilkos lett édesapám. Én azonosítottam, előttem van minden. Azóta nálunk ez a téma egyáltalán nem jött szóba, anyuméknál vannak a holmijai a padláson.

Kislányommal voltunk vásárolni és nézett a semmibe, majd szólt, hogy nézi őt egy bácsi. Én nem láttam senkit. Hazasétáltunk. Annyit mondott, hogy akkor jön velünk a bácsi is. Oké, gondoltam jöjjön. Kisgyerekek képzelőereje úgyis olyan élénk, az ilyesmiket rá szoktam hagyni.

Később, amikor már nem is emlékeztem erre a dologra, kimentünk anyumékhoz egy dokumentumot keresni. Lehoztam a padlásról azt a dobozt, volt benne minden irat, fénykép.

Lányom rábökött apum képére és annyit mondott: de ennek a bácsinak fehér a haja. Én kérdeztem kire gondol, mire elmagyarázta (2 évesen már amennyit tud mondani), hogy ez az a bácsi aki velünk szokott jönni és beül a szobájába.


A kérdésem az, hogy mit mondjak erre?

Nem is a magyarázat érdekel, meghagyok mindenkit a maga hite szerint.

(katolikusok vagyunk)



2015. jan. 15. 13:59
1 2
 1/17 anonim válasza:
Meghallgatnám és ennyi. Mondani nem mondanék semmit. Nem véleményezném.
2015. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Semmit nem mondanék,mit tudsz mondani? Ha a kérdez a bácsi felől,hogy ki ő ,mért van ott arra válaszolnék,de ha nem kérdez nem mondanék semmit.
2015. jan. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mondanék semmit. De mesélnék neki a nagyapáról akivel ő már nem találkozhat személyesen. Kimennék vele a sírhoz, mutatnék régi fényképeket. Persze csak korának megfelelően, hogy ahogy nő, tudja hogy van egy nagyapja aki már nem él. A látottakra meg nem mondanék semmit, mert én sem tudom mit higgyek vagy gondoljak erről.
2015. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
4%
ha katolikus vagytok tudjátok ,hogy a túlvilági hozzátartozóink, nem járkálhatnak vissza a földre, de mindenképp szenteltessétek meg a házat! és akkor már többet nem fogja látni a bácsit.
2015. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem kérdez, de a fényképet szokta nézegetni. Elkérte és hazahozta.

Szerintem napok kérdése és érdeklődni fog.

2015. jan. 15. 14:07
 6/17 anonim ***** válasza:

Én nem bírnám ki,h ne kérdezzek rá, h szokott-e beszélgetni a bácsival és ha igen, akkor mit?

De nyilván ez nálad nem jöhet szóba. A legjobb ha nem reagálsz rá szerintem.

2015. jan. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6-os miért nem jöhet ez nálam szóba?

Tud rövid mondatokban kommunikálni és nagyon szépen érti amit mi mondunk neki. Vagy miért?

2015. jan. 15. 14:11
 8/17 anonim válasza:
Ha a nagyapjáról kérdez, akkor arra válaszolj őszintén, hiteteknek megfelelően, hogy ő már nincs veletek, felment az angyalokhoz. Ha viszont az kerül szóba, amit Ő lát, vagy látni vél, akkor inkább Te kérdezd őt. Gyerekeknél gyakran előfordul, hogy valakit/valamit rendszeresen látnak, ennek sok magyarázata létezik a szellemvilágtól a félelmek/vágyak kivetüléséig, de érdemes mindig komolyan venni, amit a gyerek mond. Ha pl. azt mondja, hogy nézd anya, ott ül már megint a bácsi, kérdezd meg, hogy miért ül ott, vagy mit csinál. Már amennyire ezt meg lehet a 2 éveseddel beszélni.
2015. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ha felhozz a témát akkor beszélgetnék róla vele

de én nem hoznám fel magamtól


(am meg a gyerekek még sokkal többet látnak a világból mint egy felnőtt!)

2015. jan. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Kiemelted, hogy ésszerű válaszokat szeretnél kapni, de gondolom, hogy - érthető módon - te magad sem igazán találsz ésszerű magyarázatot arra, ami történt. Mielőtt véletelenül félreértenéd, ezt természetesen egyáltalán nem kötekedésnek vagy kritikának szántam, csak azt szeretném érzékeltetni, hogy szerintem elég nehéz ésszerű magyarázatot adni egy 2 éves kisgyereknek olyan jelenségre, amit mi magunk sem értük, saját magunknak sem tudunk megmagyarázni.


Az az igazság, hogy én például felnőtt emberként sem írnám le neked szívesen, hogy én mit gondolnék és mit tennék egy ilyen helyzetben, mert valószínűleg a te hiteddel, világnézeteddel nincsen harmóniában, és mivel szerintem alapvető dolog, hogy ezt illik tiszteletben tartani, nem tartanám helyesnek, hogy ilyet tegyek.


Meglepően sok szülő tapasztal hasonló jelenséget, de családon kívül nagyon nem szívesen beszélnek róla, mert félnek attól, hogy vagy a szavahihetőségüket vonják kétségbe, vagy a gyereket bélyegzik meg, esetleg valami pszichés zavarral akarják magyarázni ezt a jelenséget.


Pár éve a mi családunkban is volt ilyen eset az unokaöcsémmel, aki akkor 2,5-3 éves volt. A sógornőm nekem is csak több hónap után mondta el (akkor is csak azért, mert segítséget kért tőlem valamiben ezzel kapcsolatban), és a testvéremen és rajtam kívül senki mással nem beszélt róla azóta sem.


Akkor beszélgettem egy ismerősömmel, aki terapeutaként dolgozik, hogy mit tanácsol ilyen esetekre. Nem kis meglepetésemre azzal kezdte, hogy elmondta, hogy a saját családjában is tapasztaltak hasonló jelenséget az óvodás unokahúgával az édesanyja (mármint a terapeuta hölgy édesanya, vagyis a kislány nagymamája) halála után egy pár héten keresztül.


Nekem azt mondta, hogy ilyen esetekben azt szokta tanácsolni a szülőknek, hogy egyszerűen hallgassák meg, amit a kisgyerek magától elmond. Egyrészt ne vonják kétségbe, amit mesél (vagyis ne mondják azt, hogy nincs is ott senki, csak kitalálod, stb.), de ne is kérdezősködjenek, faggatózzanak különösebben, és ne mutassák ki látványosan, hogy ez valami számukra furcsa, természetellenes, netalán ijesztő vagy felkavaró dolog, és próbáljanak természetesen viselkedni, amikor a gyerek szóba hozza ezeket a dolgokat.


Szerintem gondolj arra, hogy a kislányodnak - ha tényleg lát valakit - ez teljesen természetes, magától értetődő (mint neked az, hogy látod őt és a többi embert), és így nem vár arra magyarázatot a felnőttektől, hogy vajon miért is látja.


Két évesen még nem lehet tisztában a halál fogalmával. Az szerintem is jó ötlet, amit talán két hozzászóló is írt, hogy mesélj neki a nagypapájáról, nézegessetek családi fotókat, és ha ilyesmit kérdez, akkor mondd el neki számára érthető formában, hogy a ti hitetek, meggyőződésetek szerint hol van most a nagypapája.

2015. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!