Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A bukott angyalok (ördögök)...

Haver Béla kérdése:

A bukott angyalok (ördögök) hogyan változnak át angyali külsőből, rút teremtményekké? Hisz ők is angyalok voltak hajdanán? Mikor fellázadtak az Isten ellen, hirtelen szarvuk nőtt, meg agyaruk, és a szárnyuk eltűnt?

Figyelt kérdés
Nekem ez kissé elképzelhetetlen. Van erről valami a Bibliában? Mi a saját elképzelésetek?

2015. ápr. 12. 18:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem varázsporral. A múltkor én is felszippantottam egy keveset és másnap valami olyan nézett vissza a tükörből, hogy azt inkább nem részletezem...
2015. ápr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
11-es: Csak tippelek, de nem lehet, hogy a saját arcképedet láttad meg a tükörben? (trollkodásra trollkodás a válasz)
2015. ápr. 12. 21:18
 13/17 anonim ***** válasza:
47%

"de ő a kinézetükre gondolt te állat és lucifernek se

szarvai vannak meg ilyenek..-.-"

Lucifernek szarvai vannak, nem láttad a bibliás könyvet? Maradjunk annyiban, hogy te és a kérdező is tévedtek.

2015. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a külső csak metafora?
2015. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Ozmium42 ***** válasza:
88%

Üdv!


Megint a régi "hogyan lehet valami egyszerre láthatatlan és mégis valahogy kinéző" történet. Testük nincs, de szárnyuk, patájuk, szarvuk, az van. Meg a színük is piros, meg fekete, de láthatatlan piros és fekete. Hát gondolkodjatok már! Ez csak fantázia. Emberek képzelték el ilyennek. A Biblia sem ír semmit a külsejükről. Lucifer pedig valószínűleg nem is Sátán, hanem a hamis vallások megszemélyesítése, bár mindenki máshogy olvassa, és mivel hiteltelen, többértelmű, kibogozhatatlan rébusz az egész könyv, így nincs kitüntetett értelmezés.

2015. ápr. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Küldök képet és majd eldöntitek.
2015. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Girgoy ***** válasza:
100%

Hali, Kérdező. Ez a GyK, itt ne nagyon várj normális választ. De azért én igyekszem mindenre megfelelő színvonalon válaszolni, bár előrebocsátom, hoyg én magam sem láttam még ördögöt. A gondolkodásmódjukat és befolyásolási technikáikat (amelyeket gondolatokként érzékelünk) azonban valamelyest ismerem.


Abból indulj ki, hogy - mint minden teremtmény - az angyalok is Istentőkl kapnak minden pozitív tulajdonságot, beleértve szépségüket, fényességüket, ragyogásukat. Az angyalok ráadásul közvetlenebb kapcsolatban vannak Istennel, mint mi, akik számára az anyagi világ evidensebb, mint a szellemi. De számukra az a szellemi világ evidensebb, ahol Isten is közvetlenebbül érzékelhető. Fényüket gyakorlatilag Istentől kapják.


Amikor fellázadtak Isten ellen és összecsaptak az Istenhez hű angyalokkal, melynek következtében a földre vettettek (ennek megvan a maga logikus oka, de most nem akarok mindent kifejteni, mert hosszú lenne), akkor egyértelműen eltávolodtak Istentől. Mégpedig nagyobb mértékben, mint az ember (ennek magyarázata az emberi és angyali természet közötti különbségből is fakad, az angyaloknál minden tisztább és (így) fokozottabb). A lelki „test” elszakadása Istentől pedig együtt jár annak szépségének, ragyogásának elvesztésével. Az angyali természeten – akik alapvetően Isten szolgái, hírnökei, akaratának végrehajtói – gyakorlatilag átáramlik Isten energiája, közvetlenebbül tükrözik Őt vissza. Ha Tőle elszakadnak, az nagyobb torzulást okoz az angyali „kinézetben”, mint az ember esetében, aki – természete révén – eleve közvetetettebb, árnyaltabb kapcsolatban van Istennel. De az embernél is meg lehet figyelni, hogy a lélek rossz állapota előbb-utóbb áthat a test kinézetén is. Figyeld meg különösen az idős embereket: akinek a lelke jó, az idős korban is szép tud maradni, akinek viszont beteg a lelke, az öreg korában bűn ronda! Pedig ez csak a test, ami a lelket csak áttételesen tükrözi. Ha közvetlenül látnánk az emberi lelket úgy, ahogy a testet, akkor azon is meg lehetne figyelni, hogy az a lélek szebb, akinek szorosabb kapcsolata van Istennel.


De a szarvas-patás ábrázolást azért nem kell készpénznek venni. Ez egyszerűen csak jelzi azt a lelki torzulást, ami végbement az Istennel ellen lázadó szolgai lelkekben. Azt is tudjuk, hogy az ördögök azért képesek megtévesztően ragyogóbb színben megjelenni, mint amilyenek ők valójában. A hazugság szellemi lényei képesek azzal is manipulálni, ahogy az ember érzékeli őket, vagyis az érzékelt alakot változtatni!


II Kor 11: 14. Nem is csoda; hisz maga a Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává.

15. Nem nagy dolog azért, ha az ő szolgái is átváltoztatják magokat az igazság szolgáivá; a kiknek végök az ő cselekedeteik szerint lészen.


A szerzetesi irodalom beszámol olyan esetekről, amikor még szentéletű embereket is meg akartak téveszteni ördögök, azt elhitetve, hogy Isten vagy az ő angyala jelent meg nekik látomásban. Vagy elhunyt emberek alakját öltötték magukra. Sőt, egyesek szerint az ufonautákkal való találkozások is ilyen megtévesztő látomások, amelyek mögött ördögök vannak, akik így akarják spirituális tévútra vezetni az embereket. De ezt most nem én fogom eldönteni, csak jelzem, hogy sokféle alakot magukra tudnak ölteni ezek, hogy megtévesztők legyenek vagy félelmet keltsenek, de eredeti szépségüket egyértelműen az Istentől való elszakadással veszítették el.

2015. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!