Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Nitzei értelemben ha egy...

Nitzei értelemben ha egy "ember", ember felettivé válik, Antikrisztus lesz? Miként válik egy ember Antikrisztussá?

Figyelt kérdés
Napjaink egyik legfontosabb vallási kérdése,(úgy vélem) hogy ki lesz az Antikrisztus? Lesz egyáltalán Antikrisztus? A felfokozott érdeklődés indokolt egyáltalán? Amennyiben lesz, miként válik azzá? Ateista vagyok de érdekesnek találom ezt témát és kíváncsian várom a válaszokat!

2015. jún. 24. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nitschei értelemben ha egy ember emberfelettivé válik, akkor tökéletesebbé, istenszerűvé válik, így maga emelkedik isteni pozícióba, és ettől valóban "antikrisztuis" lesz az ő fogalmazásában.


Ez az "antikrisztus"-fogalom azonban nem azonos a bibliai antikrisztus-fogalommal, ami egyszerűen annyit jelent "aki nem hisz Jézus követője". Emiatt "sok antikrisztusok vannak". Olyan hogy "Az" antikrisztus a bibliában nem szerepel.


Nitzsche nagy dilemmája az volt, hogy az intézményesített kereszténység elveszítette szerinte azt a szervezőerőt amit betölteni lenne hivatott egy szerinte ideális világban, ezért "haragudott" a kereszténységre és a vallásra általánosságban ezáltal (főleg kizárólag a kereszténységet ismerte).


N. attól vált "antikrisztussá" hogy megtagadta az - ahogy fogalmaz - elkorcsosult, eredeti szerepét már be nem töltö, betölteni nem tudó vallást.


---


A neokeresztény teológiában összemosódik az "antikrisztus" fogalom EGY fenevaddal János Jelenéseiből (van ott legalább három), valamint az egész teológia megfeledkezik arról a tényről hogy Jézus egy korabeli világvége-próféta volt, aki ABBAN A KORBAN várta a "világvégét" (pontosabban Isten totalitárius diktatúrájának beköszöntét), konkrétan az "akkori hallgatóságának" (természetesen Jézus puszta mitikus, azaz kitalált figura) életében történt volna a Második Eljövetel, ami természetesen soha nem következett be.


Tehát a kérdésfelvetés értelmetlen, és konfúz.

2015. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ozmium42 ***** válasza:

Érdekes eszmefuttatásokat hallottam arról, hogy míg az igazi Krisztusnak eljövetele volt, addig az Antikrisztusnak el-nem-jövetele lesz/van. Például a reklámokban szereplő, a reklámozott termék megvétele által megváltást, boldogságot, üdvösséget nyert szereplő, aki a valóságban nem létezik, csak a színész, aki eljátssza, meg a vásárló, aki nem éri el a boldogságot a vásárlás után sem.


Mindez csak spekuláció persze. Nem rébuszokban kellett volna fogalmazni az ókoriaknak, és akkor nem kellene spekulálgatni nekünk, de mivel spekulálgatni kell, így ingatag és megbízhatatlan az egész értelmezés. Ezért nincs is tekintélye a szememben a bibliai rébuszokra épülő messzemenő következtetéseknek.

2015. jún. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szerintem nincs értelme ezeken a vallási kérdéseken gondolkozni, az egészet 1000 féle módon lehet értelmezni

és 2 ember vallásilag 3 fele húz, meg Antikrisztus ez is valakinek negatív, valakinek pozitív fogalom, nézőpont kérdése, én személy szerint a LaVey féle sátánizmus híve vagyok mert én ezt tartom jónak amúgy a bibliát tanulmányoztam/om de pont ezért az a vallásom ami, mert nehéz az ott írtakat értelmeznni és a történelem is rengeteget torzított már ezeken a vallásokon, egyházakon, meg azt hogy van-e élet a halál után vagy nincs csak azok tudják megmondani akik már meghaltak azokat meg már nem tudjuk megkérdezni

a fenevad jelenésének meg már szintén 1000 féle magyarázatát hallottam bár érdekes módon ezekben annyi közös volt hogy a keresztény egyház(ak)at hamisként állította be.

2015. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
kérem a válaszomat ha azért kívánja valaki lepontozni mert sátánista vagyok akkor már annyit tegyen meg az hogy nézzen utána előtte hogy ez pontosan mit is jelent.
2015. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elgondolkodtató a téma.
2015. jún. 24. 23:10
 6/7 cskrisztian válasza:
itt van mindenre a válaszod de elsöre menj holy water pagre és kövesd az utasitásokat hogy szerez szentelt vizet [link] ha nem érted van magyar forditás is minden igaz az oldalon
2015. jún. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudatlan vagy.

Nincs vallási kérdés ami fontos.

Minden vallás csak ébresztőként szolgál, elrettentő "tanítás"okkal.

Nem lesznek ilyen baromságok.

2015. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!