Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Félelem a szellemektől?

Félelem a szellemektől?

Figyelt kérdés
Szerintetek hogyan lehet leküzdeni a szellemektől/démonoktól való félelmet, azon kívül, hogy megpróbálom jobban megismerni ezt a témát? Van más megoldás, esetleg ne törődjek ezzel?

2015. aug. 4. 21:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Persze, hogy van megoldás! Elfogadod, hogy nem léteznek!
2015. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#1

Hidd el, próbálkoztam már ezzel, de rengeteg megmagyarázhatatlan dolog történt már velem és ezért nem vagyok képes erre. Többször is próbáltam bemagyarázni magamnak, hogy nem létezik ilyen, de egyszerűen nem megy. Még mindig próbálom ezt az "utat" választani, hogy úgy állok hozzá mint mondjuk a jósláshoz, hogy badarság... :)

2015. aug. 4. 21:22
 3/17 anonim ***** válasza:
24%

Ne törődj azzal. Illetve ha úgy gondolod, hogy szellemet látsz, győződj meg róla, hogy nem létezik.

Soha ne félj, soha ne búj el. Mindig mindennek járj utána!

Ha hiszel Istenben az legyen a fejedben, hogy ha ő veled, ki ellened?

Ha nincs semmi bűnöd, sötét titkod, akkor mitől félsz?

A haláltól félsz?


Miért bántana bárki? És ha bántani akar, a félelem segít?

2015. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Mik a jelei annak, hogy szellemek szellemeskednek?
2015. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
próbálj komoly ismerősökkel szellemet idézni. félni fogsz előtte, meg közben is, de utána már nem
2015. aug. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 WinnyWonka ***** válasza:
25%
Régebben én is betegesen féltem tőlük, de rájöttem,hogy ezzel csak bevonzom őket, mivel sebezhetőbbé tesz. Ebben az időben éjfél előtt aludtam el. lámpafénnyel. Ha nem hiszel Istenben, akkor alkalmazd ezt a módszert, nekem bevált, annyival javultam,hogy mára már inkább csak tartok tőlük :)
2015. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#3 Mostanában nem tapasztaltam semmi paranormális jelenséget, de a régebbi esetek annyira megmaradtak bennem, hogy nem tudok úgy gondolni erre, hogy nem létezik. És ezek nem olyan dolgok voltak, hogy például le esett egy könyv a polcról meg ilyen semmitmondó történések.

Istenben hiszek, de mivel hiszek a jóban, ezért a gonoszban is. És akik istennel vannak, azok ellen egyértelmű kik vannak.

Bűnöm az nincs, persze ki mit ért bűn alatt. Szóval inkább úgy írom, hogy komoly bűnöm nincs amikért rosszat érdemelnék. És még ezeket az apró "bűnöket" amiket sajnálatos módon elkövettem, mindet megbántam már és azt kívánom, bárcsak máshogy döntöttem volna, bárcsak ne történt volna meg és ilyenek...

Sötét titkaim nincsenek. A halálhoz pedig semlegesen állok hozzá, nem félek tőle de nem is akarok farkasszemet nézni vele. Inkább attól félek, hogy ha meghalok, akkor mégis hogyan? Mennyire fog fájni, hogy fogok meghalni és a többi alap kérdés, amit rengetegen felszoktak tenni maguknak vagy valakinek, esetleg istennek vagy annak a személynek, akiben hisznek.

Bántani nem hiszem hogy akarna valaki is, de ezt nem tudhatom pontosan. A félelem nem segít, ez teljesen igaz. Mindenesetre megpróbálom azt amit javasoltál, köszönöm a válaszodat, további szép estét! :)


#5 Már egyszer a családom (anyám, tesóm és apám) próbált szellemet idézni, de én nem vettem részt rajta mert egyszerűen nem volt akkor elég vér a pucámban... De azóta már rengetegszer próbáltuk ezt az "ingát" vagy hogy hívják, de ez nekem nem elég. Talán ez egy jó ötlet lenne, hogy ismételten egy szellemidézés, amiben én is részt fogok venni, talán ez lenne a legjobb megoldás... De a szellemidézéshez úgy állok hozzá, hogy biztos jó ötlet? Mi történik ha elrontom? És egyéb dolgok járnak a fejemben, mikor erre gondolok. Mindenesetre megpróbálom majd. Köszönöm a válaszodat, további jó éjszakát! :)


Ha esetleg valakinek van még ötlete/tanácsa az kérem írja le, hátha segít. Előre is köszönöm!

2015. aug. 4. 21:46
 8/17 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm a válaszodat. Igen a félelemmel csak bevonzom őket és sokkalta sebezhetőbbé válok... Én is lámpafényél alszom, de az a lámpa csak annyi fényt ad, hogy félhomály legyen. Tökéletes ahhoz, hogy valamennyire lássam mi van a szobában és hogy tudjak is mellette aludni. De ez a fény is csak arra elég, hogy ne féljek annyira esténként és hogy tovább tudjak látni az orrom hegyétől. Mivel a látásommal nincs valami rendben, nem azért mert rosszul látok, hanem mindegy hogy csukva vagy nyitva van a szemem, folyamatosan foltokat és kisebb pöttyöket látok, amik állandó mozgásban vannak. Ezeknek a színe lehet kék, zöld, lila, sárga, barna, fehér stb... És többnyire érdekes "alakzatokat" vesznek fel, ami leggyakrabban egy örvény, vagy ahhoz hasonló valami, esetleg csak egy csíkban haladnak el a szemem előtt. Nem tudom, hogy ez mégis mi akar lenni, a neten nem találtam erről semmit és az orvosok sem tudtak vele mit kezdeni, a szemüveg sem segített... És ezek az izék (nem tudok rájuk mit mondani) a sötétben egyre erősebben láthatóbbak és sűrűbbek... Ha éjszaka nem ég a lámpa, akkor sokszor nem látok semmit, csak ezeket. Nem tudom, hogy ennek köze lehet e ahhoz a témához, amiről jelenleg beszélünk, de gondoltam leírom hátha valaki tud erről valamit.

A további válaszokat köszönöm!

2015. aug. 4. 21:57
 9/17 Ozmium42 ***** válasza:
Azért megmagyarázhatatlan, mert meg sem próbálod megmagyarázni. A szellem nem magyarázat, mert nem léteznek. Bármi furcsaság történik veled, nem foghatod rájuk. Vizsgálódj, végez kísérletet, próbáld reprodukálni a történéseket. Gyere rá te, hogy mi okozza őket valójában.
2015. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 WinnyWonka ***** válasza:
Hmm, hát szerintem hogyha ezeket az alakzatok látod sokszor, éjjel-nappal, itt vagy ott, akkor talán csak a szemeddel van valami. Pl az elmondásaid alapján én arra gondoltam, hogy azért látsz ilyen foltokat,alakzatokat,csíkokat stb., mert mikor becsukod a szemedet, akkor hirtelen megszűnik a fény. Hiszen igazából az agyaddal látsz, szóval az ilyenek betudhatók ennek. Ha nappal is látod, akkor az vérnyomásprobléma is lehet.
2015. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!