Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet annak az oka, hogy...

Mi lehet annak az oka, hogy felnőtt korom ellenére is félek a sötéttől és a szellemektől?

Figyelt kérdés
Jobb agyféltekém domináns (orvos állapította meg), lehet ennek köze ehhez?

2012. máj. 17. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kisebb korodban nagyon bebeszélted magadnak..hát igazábol én is és én is félek:S23l
2012. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szintúgy hiszem és hasonlóan, bár felnóttnek még nem tartom magam. 21/L ..vagy pöpec fantáziánk és beleérző képességünk van :P
2012. máj. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Zsizsik666 ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül, mások is vannak így vele. Oka teljesen normális, mivel nem ismered a szellemvilágot, gondolom hiszel benne, és félsz az ismeretlentől. Ha annyira nem hiszel benne, tudat alatt foglalkoztat a téma, valami biztos megfogott ebben a szellemekről szóló történetekben, csak nem tudatosult benned. A fény pedig biztonságérzetet ad. Nem kell ezt túldramatizálni, aludj sókristály kislámpánál, egészséges.

A jobb agyféletés gondolkozáshoz a megérzés, a képzelet,a vallásosság, kreativitás, fantázia, stb. tarozik. szóval igen. Lehet köze.

2012. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 21. 16:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem erre van egy tök egyszerű megoldásom. Ha félsz akkor tetőzd a félelmet, legyen az egész házban sötét, ne kapcsolj fel villanyt. És a legjobb mondat: "Hány barátomat is vitte el szellem/szörny/UFO/vámpír/vérfarkas?" Az erre kapott válasz megnyugtat engem :D
2012. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
:DD ezzel már próbálkoztam egyszer, full egyedül voltam itthon, lekapcsolt villannyal a kályha előtt, de komolyan majdnem beszhartam
2012. máj. 21. 18:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Így kell, egy hónap amíg ezt végig nyomod és már lesz javulás. A másik ami nekem (tudat alatt) segített, hogy részegen (illuminált állapotban) jártam a házba este, akkor nem törődtem a félellemmel, mert elfelejtettem, s rájöttem h nincs mitől félni.
2012. máj. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Zsizsik666 ***** válasza:

7/7 lehet ez neked bejött, de mi van akkor, ha valaki hisz a szellemekben és rémtörténeteket is hallott róluk? az egy hónap után is be fog sz@rni a sötétben!

Nem kötekedni akarok, de így van. :(

2012. máj. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem mondom azt h nem hiszek, mert azért én is néha beszrok amikor a kutyám elkezdi kaparni az ajtót, de valahol tudom h nem történt ilyen senkivel sem és 100% megcáfolatlan bizonyíték sincs a létezésükre. Meg különben is miért lenne jó a szellemeknek az h ijesztegetnek? :D Sokszor kezelik így félelmet. Én pl tériszonyos vagyok, mégis fent voltam az állvány 3. emeletén, és az első 10 percig volt csak borzalmas, utána meg szinte nem is féltem (bár előbb esek le egy állásról mint megtámadjon egy szellem)
2012. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
velem is ezvan..azért mert félek attól amit nem látok nem feltétlenül szellemek..
2012. máj. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!