Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mikor mindszentekkor (november...

Bartos Máté 2001 kérdése:

Mikor mindszentekkor (november 01) megyünk a temetőbe akkor szerintetek a szellemek látnak mindent és várják a családtagjukat a saját sirjuknál?

Figyelt kérdés
2015. nov. 1. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nos ezt nem tudhatjuk. De az biztos hogy nem szeretném h lássák ahogy hianyuktol sirunk .. Persze akarom is h lássák h gondolunk rájuk, hiányoznak, hallják amit nekik mondunk, amit uzenunk.
2015. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel látnak?
2015. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Aki meghalt, főleg ha régebben, már nem sok módja van a volt családja közelében maradni. Már nem is nagyon emlékszik az életre, amiből halállal távozott.
2015. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szia ! Az,hogy beszélünk a sírhoz,vagy sírunk.Az nekünk embereknek megkönnyebbülés.Sokunknak.De ezt az elhunytak nem várják el.A sírban csak a földi testük van.A lelkük a jó Istennél.Én hiszek Istenben.Ha úgy érzed sírnod kell,vagy beszélni szeretnél hozzá tedd meg.Nem szégyen.Én is beszéltem édesanyám sírjához.Mások is szoktak beszélni a sírhoz.
2015. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem csak halottak napján jönnek elő nevezhettek őrültnek e láttam szellemet és tudnak beszélni is nem tudom csak én hallom-e őket de vannak
2015. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Mindenszenteknek csak annyi köze van a halottakhoz, hogy csak elhúnyt avatható szentté!

Ráadásul nem is szerepel minden keresztyén felekezetnél.

A Mindenszentekkor azokról a szentté avatottakról emlékezik meg a vallás, akik nem kaptak helyt az illető vallás naptárában.

Több a szent, mint nap az évben...

.

Ha nincs elhúnyt családtagjaid/felmenőid/őseid közöt szentté avatott, akkor nem vár sírjánál Mindenszentekkor.

2015. nov. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát csak nem...

Ha van is a létnek folytatása a halál után (ami azért egy elég nagy "ha"... túl nagy, ha engem kérdezel) csak nem azzal töltöd, hogy visszatérsz a temetőbe kísérteni évente egyszer.

Ez a még élő hozzátartozóknak van, segít feldolgozni a veszteséget, és és egyben arra is szolgál, hogy ne felejtsék el az elhunytakat.

2015. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ez egy hagyomány és ünnep. a szellemek nem dátumtól függően vannak jelen. remélhetőleg semmilyen halott családtagod nem marad ebben a világban szellemként, mert az azt jelentené, hogy nagyon nagyon megbánás volt a szívében halálakor, és a lelki erejével kényszerítette magát arra, hogy maradjon. ilyenkor az itt maradt lélek boldogtalan marad.
2015. nov. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!