Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha egy vámpír, vérfarkas,...

Ha egy vámpír, vérfarkas, vagy zombi megharapja az áldozatát, az mitől fog átváltozni az adott esetben?

Figyelt kérdés
Valamilyen vírusként működő kémiai vegyületet injektálnak az áldozat testébe?

2015. nov. 15. 23:21
 1/6 anonim válasza:

Attól, hogy így írják meg a film forgatókönyvét vagy a regényt.

Szerintem ne túráztasd magad ezen a témán. Nem ér annyit, hogy "elmenjenek tőle otthonról".

Vagy inkább olyanokat szerettél volna megkérdezni, akik hisznek az ilyesmikben? Azok - biztosíthatlak, mert ismertem pár ilyet - olyanok, mint a jó pálesz. :-)

2015. nov. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kíváncsi típus vagyok és szeretem, ha meggyőznek :)

De az sem baj, ha csak gondolkodunk.:P

2015. nov. 16. 00:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Az eredeti sztorikban nem így volt. Ott általában simán csak megölte az áldozatot. A vérfarkas egy hatalmas farkas volt, nem egy félúton a farkas felé megakadt ember. Szépen megölte az áldozatát, és megette. Alapvetően átokkal lehetett elkapni. Sokféle lehetőség volt európaszerte. Voltak helyek ahol elég volt egy évig nem gyónni, és a szegény paraszt már potenciálisan farkasember lehetett. Egy másik lehetőség szerint egy boszorkány varázslata is késztethette erre az óvatlant. Alapvetően azonban a boszorkány maga változott át, és öldökölt. A harapásos átok valószínűleg már egy kései variáns. A vámpír a farkasemberes mítosszal keveredhetett. Eredetileg akit megharapott csak beteg lett, és idővel belehalt ebbe. A vámpír pedig egy nyughatatlan lélek volt, aki visszajárt a testébe éjjelente. A zombi meg már egyértelműen a XX. században lett harapós fertőzős. A zombi mint olyan európába a karib térségből szivárgott be. Ott a voodoo pap keltette életre azt a hullát, akit előtte ő mérgezett/átkozott halálra. A skandináv draugr mítosz addigra már régen kikopott az emberek tudatából. A draugr is önmagától kelt fel, nem harapás útján terjedt. Ezt is a vámpíroktól, és vérfarkasoktól örökölhette.

Igazából ezzel próbálják félelmetesebbé tenni a vámpír, vérfarkas, és zombi képét. Ha bárki azzá válhat egy egyszerű harapástól, az sokkal ijesztőbb, mintha különleges körülmények kellenének hozzá. A zombi tömeges ámokfutásához főleg elengedhetetlen. És mivel a filmek ugye nem hazudnak, ez nagyon gyorsan beszivárgott a köztudatba.

2015. nov. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Azrael666 ***** válasza:
0%

A zombik vírust terjesztenek, akár a vérfarkasok.

A vámpír harapástól senki nem változik átt.

De zombik nem léteznek

2015. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a vérfarkas prédája ha életben marad akkor a szörny nyálában lévő kórtól. A vámpír ha teljesen kiissza áldozata vérét, és utána ad neki a sajátjából akkor az illető új életet kap. A zombi passz, a filmekben mindig valamilyen ember által okozott vírus miatt történt a dolog, szerintem az is cseppfertőzés útján terjedhet.
2015. nov. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

"Tudtommal" innod kell egy vámpír véréből hogy átváltozz, de így is csak halálod után leszel vámpír (egyes teóriák szerint azt is csak akkor, ha éjjel halsz meg).

Amúgy ez a szárazra szívás dolog nekem sántít. Nem tudom pontosan mennyit bír el egy emberi gyomor, de nem hiszem, hogy 5 liter vér csak úgy vígan belecsordogálna. Mellesleg a Vámpíroknak van anyagcseréjük? Sose láttam őket wc-n.... Szóval nem hiszem, hogy a "kiszívom az összes véred" feltétel lenne.

2015. dec. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!