Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit gondoltok a legutóbbi...

Mit gondoltok a legutóbbi fanyűvő észlelésről?

Figyelt kérdés
Tényleg volt ott valami vagy csak trollkodás volt?

2016. jan. 16. 19:30
 1/9 A kérdező kommentje:
2016. jan. 16. 19:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem látok semmit, még valami homályos figurát se, amire a [link] miatt rá lehet hazudni, hogy valami. De egyértelmű, hogy ez az egész egy trollkodás, a Fanyűvő hagyományos mesefigura magyar népmesékben, már gyerekkoromban is olvastam ilyet.
2016. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom: Fanyűvő, Vasgyúró, Kőmorzsoló. Én is ismerem a mesét. :)

De ők inkább hős figurák, akiknek emberfeletti erejük van és a mese végén megölik a boszorkányt, ha jól rémlik. :P


Gondolom ez csak a lény "beceneve". Valamiért. Nyilván nem lehet azonos a mesefigurával.


Egyébként ott a lassításnál látni.


Ez a youtube-on a feltöltő egyik kommentje egy másik videósnak:

"Szia!

Először is elnézést kérek, hogy itt írok, sajnos a blogodban talált email-címre nem ment át a levél. (a neten keresgélve találtam a blogodra és erre a videódra)

A múlt héten láttam (és szerencsére lencsevégre is kaptam) valamit, amit nem tudok mire vélni. Nem vagyok otthon az ilyen témákban, de talán neked több információ áll a birtokodban.

Megtalálod a felvételt a csatornámon, a leírásban meg a részletes beszámolót. (ez egy fake youtube-regisztráció, nem akartam a saját nevemmel feltölteni, gondolom megérted)

Ha esetleg tudnál bármi információval szolgálni, azt nagyon megköszönném! Persze ha úgy látod, hogy érdemes, ki is teheted az oldaladra, hátha több szem többet lát.

Köszi!"


Ebben kicsit komolyabbnak tűnt. Ezért felmerült, hogy esetleg tényleg igazat is mondhat.

2016. jan. 16. 19:46
 4/9 A kérdező kommentje:

(Hm...most nézem, hogy ez elvileg magyar mese is. Nekem egy szlovák népmesegyűjteményből olvasták fel, magyar fordításban, ugyanezekkel a nevekkel, de más volt a történet, semmilyen Fehérlófia nem volt benne.)

Na mindegy, ez annyira nem érdekes.

2016. jan. 16. 19:51
 5/9 anonim ***** válasza:
A fanyűvő szerintem a manók, vagy koboldok magyar változatai. Nem hinném, hogy a mai ember képes lenne látni őket.
2016. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezen a videón semmi különös nincsen, csak köd. Szerintem rókát láthatott a srác, de a felvételen az sem látszik. Amúgy a kókót -ahogyan a palócok nevezik- eddig kizárólag éjjel figyelték meg.

Nem baj, talán legközelebb egy gyanútlan túristának majd sikerül lefilmeznie.

2016. jan. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mátranováki Fényevő válasza:

Túráztam, höhö.

Komolyra fordítva, valami mozgás mintha tényleg lenne a képen, de az fatolvajtól kezdve kb. bármi lehet. Olyan helyen is voltam már, ahol napokig köd volt és folyamatosan "gomolygott", a széltől, simán okozhat az is hasonló jelenséget. Szóval én rámondanék egy nemet.

Ettől függetlenül a feltöltő lehet, hogy nem trollkodásnak szánta, hanem csak látott valamit, amitől esetleg megijedt és azonosította valami mással, és így lett a Chocapic. Vagy tényleg trollkodik, fene tudja.

2016. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

1:03-nál látni az úton valamit. Arra voltam kíváncsi. :)


Csak nekem a mozgása kicsit furcsa, mert a végtagjai nagyon hosszúak. Gibbonos (?).

2016. jan. 17. 13:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Akármi is az, elég alacsony lehetet, körülbelül egy méter, a tereptárgyakhoz viszonyítva.

Olyan mintha vonalakból állna, photoshop esetleg?

De ha nem csalás, akkor sem tűnik embernek, vagy állatnak.

2016. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!