Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Akik hisznek a természetfelett...

Akik hisznek a természetfeletti lényekben, azok mivel tudják magyarázni a természetfeletti létezését?

Figyelt kérdés

pl. ha valaki hisz a vámpírokban, hogy tudja megmagyarázni, hogy pár liter vérrel jóllakjanak, vagy hogy tudják ezt titkolni, hogy vért isznak, és nem esznek kaját?


vagy pl. a szellemek létezésére mit gondoltok? csak úgy vannak és kész?


vagy pl. vérfarkasok......klasszikus változatban a vérfarkasok ronda/görbe/fura "emberek"........ezt kiszúrná a társadalom, nem?


ezeket akik hisznek a természefeletti lényekben, hogy tudják magyarázni?



2016. ápr. 24. 17:11
1 2 3 4 5 6
 31/51 death42 ***** válasza:
38%

"Kérdező! Most írtad, hogy sokféleképpen képzelhetjük el a vámpírokat. Akkor miért ragadsz le annál, hogy a vámpírok halottak?"

Elnézést, hogy beleszólok, de a vámpírok rövid múltra vezethető vissza. Kb. a könyvekig filmekig, azonban sokan az egyiptomiakkal hozzák őket kapcsolatban meg mittomén kikkel, mert ahogy láthatóan te is nem látnak a dolgok mögé. Azt látod, amit látni akarsz. Erre szokták mondani "vastyúk is talál szeget". Az alapinformációk szerint a vámpírok élőhalottak, de hogy te hogyan értelmezed ezt tényleg csak a fantáziádon múlik. Kíváncsi lennék hogyan értelmezed ezt, miközben olvasod, mert többnyire a hozzád hasonló a lényeget nem tudja értelmezni se ennek se másnak. [link]

2016. ápr. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
9%

"de a vámpírok rövid múltra vezethető vissza."


Már a következő mondatoddal rácáfolsz az első mondatod állítására. Akkor mit kéne írnom? Még a linkelt wiki oldal is. A vámpír elnevezés "új" és nem maga a jelenség vagy lény vagy akármi, amire használják.


"Azt látod, amit látni akarsz."


Mit akarok látni?

A kérdező fantáziáján múlik. Neki írtam. Nem értem a problémád vagy amit akarsz ezzel.


"a hozzád hasonló"


Milyen hozzám hasonló? Ha valamit akarsz és feltételezed, hogy az illető "nem lát a dolgok a mögé" vagy "nem tudja értelmezni" a lényeget, akkor fogalmazz érthetően, mert biztosan a te problémádat sem fogja érteni.

2016. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy természetfeletti mert ami van az mind a természet része csak az ember még nem ismeri.

A szellemek lehetnek energia lények mert nem biztos hogy csak a biológiai lényekből jöhet létre értelmes létezési forma.

A vérfarkasok létezését valamilyen betegséggel magyarázták meg az orvos tudósok amikor az ember ínye felhúzódik és más testi elváltozások is vannak.

A vámpírizmust is betegséggel magyarázzák. Vagy lehettek régen olyan idegen lények amik meglátogatták az emberiséget de ezek szerint nem ízlettek nekik az emberek mert már nincsenek. De leginkább a horror írók kitalációi ezek.

2016. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

Nem tartom valóságnak a vámpírok vagy vérfarkasok létezését.


A szellem már más jelenség. Egyrészt sokkal általánosabb és elterjedtebb az észlelése, másrészt kevésbé interferál a fizikai világgal, mint egy vérivó vámpír. Nem tartom természetfelettinek, hanem olyan jelenségnek, amelyet nem ismerünk, nem tudunk mérni és előállítani, valamint csak részben része az általunk ismert fizikai valóságnak.

2016. ápr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 death42 ***** válasza:
29%

Őszintén megmondom neked arra sem emlékszem, hogy 00:36-kor válaszoltam, vagy legalábbis nagyon homályos a tegnap. :D

"Már a következő mondatoddal rácáfolsz az első mondatod állítására."

Tudod van az úgy, hogy a felnőttek szájába kell rágni a kaját, különben nem tudják megrágni és lenyelni. A vámpír és vámpírizmus nem ugyanaz, mert az egyik az előzménye a másik a következménye, tehát: A vámpírt, mint karaktert a vámpírizmus köré építették fel, mert ez egy horror karakter. Ennek olyan visszatekintő múltja van, mint a Micimackónak. A tegnapi wikis linkkel talán csak arra akartam utalni, hogy mindent összecuccolsz és nem látod át az összességét a dolgoknak.

Tehát amit lénynek nevezel az csak egy horror karakter, amit a vámpírizmus köré építettek fel + vallási rítusok véráldozatok összessége. Az olyan lény, mint a vámpír, megjelenése csak idő kérdése. Ide tartozik a zombi, vérfarkas, chupacabra, stb. Ezek a karakterek valami köré vannak építve. Csak szelektálsz a már meglevőkből és új karaktert hozol létre. Semmi közöd a gyűjtőfogalmakhoz. Az idézgetéreid és arra való válasz mulatságos. :D

2016. ápr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
66%

"arra sem emlékszem, hogy 00:36-kor válaszoltam"


Lehet józanul kellene fórumozni és akkor nem fordulna ilyesmi elő?

A többi még mindig nem tudom micsoda. De biztos úgy van, én hiszek neked.

2016. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a sok választ:)

még várok válaszokat:D

szerintem a termézetfeletti------ami természetbeli:) nem létezik.

amióta vannak írásos emlékeink, azóta semmi igazi, biztos bizonyíték nincsen.


a vámpírokkal meg az az elképzelésem, hogy nem léteznek(sajnos, be kell vallanom, hogy nagyon szeretném ha valami ilyesmi létezne)

ha lennének:

-lennének ittt-ott emberhullák vér nélkül

-lennének állatok elhullva ilyen értelemben

-tényleg be van minden kamerázva, és feltűnnének valahol

-Tvájlájtra hivatkozva:ha egy vámpír beleszeretett volna egy emberbe, ha a vámpír képes is titokban tartani-egy ember nem

2016. ápr. 25. 14:23
 38/51 anonim ***** válasza:

Leszögezném: NEM hiszek a vámpírokban.

De ha léteznének, alig hiszem hogy a több száz éves tudásukkal komoly gondot okozna nekik átejteni az embereket, leplezni a létezésüket. Ha léteznének, alighanem ők irányítanának mindent, és mi egy nagy, kényelmes "állatkertben" élnénk ahol ők a főnökök. csak nem tudnánk róla. Komolyan akkora probléma lenne eltusolni a haláleseteket? Tényleg közöttünk bujkálva élnének, ahelyett hogy uralkodnának és kihasználnák az embereket? Kötve hiszem.

2016. ápr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 death42 ***** válasza:
38%

"Lehet józanul kellene fórumozni és akkor nem fordulna ilyesmi elő?"

Mining józan vagyok, még sosem voltam részeg. De őszintén ezen jót röhögtem. :D

2016. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
39. Oké, ennek örülök. :)
2016. ápr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!