Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Vajon szellemet láttam?

Vajon szellemet láttam?

Figyelt kérdés
Körülbelül kilenc-tíz éves lehettem, mikor az iskolában szellemet idéztünk, viszont ma már tudom, hogy nem kellett volna, ráadásul rosszul is csináltuk. A válaszait nem köszöntük meg, nem küldtük el, és nem szabadultunk meg a segédeszközöktől. Az utolsó előtti órában éppen az osztályteremben idéztünk, de csak páran, a barátnőimmel. Az idézést követően mind kimentünk a mosdóba, kivéve egy lányt, (akinek pár hónap elteltével öngyilkos lett az édesapja) aki hívő, és nap-mint nap agykontrollozik is. Mikor visszamentünk, komor tekintettel bámult maga elé. Megkérdeztem, hogy mi a baja, erre azt válaszolta, hogy valami megérintette hátulról a vállát. Nagyon féltünk. Az utolsó óra testnevelés volt, de csak amolyan "udvari" tesi, mert a tanárnak dolga volt. Az idéző csoport kettévált, külön beszélgettünk. Hirtelen sírva jött hozzám oda az egyik lány a másik csoportból, majd megfogta a karomat, és elhúzott a teraszig. Felvett egy hatalmas ágat, majd azt mondta, hogy amikor elsétált a terasz előtt lévő fa alatt, ez az ág pár centiméterrel mögé esett. Megnéztük az ágat, és teljesen olyan volt, mint amit láncfűrésszel hasítanak le a fáról, nem olyan, mint amit a szél vág le, ráadásul a szél egyáltalán nem is fújt. A tárgyaink egész nap eltünedeztek, és mindig a mosdóban, ott találtuk meg őket, ahol először idéztünk. Félve mentünk haza. Otthon a körülöttem lévő tárgyak recsegésén kívül nem történt semmi, egészen pár hónappal az eset utánig. Tisztán emlékszem, hogy becsuktam a hűtőajtót, de mire visszamentem a konyhába, tárva-nyitva találtam. Ugyanez többször is megtörtént már a spejz-ajtóval is. Egyszer például láttam, ahogy anya kinyitja a spejz ajtaját, majd apával és a húgommal elmentek a boltba. Távollétükben megkívántam a csokit, így elindultam a spejz-ajtó felé, amit CSUKVA TALÁLTAM. Mindeközben odakint egy férfi a kutunkat csinálta, ezért először nem lepődtem meg a kopácsolásokon, viszont egyszer csak meghallottam, hogy nyüszít a kutyám, ezért kimentem az üvegteraszra, hogy megnézzem, mi baja. A kutya az ágyában aludt, a férfi pedig éppen felvette a pulcsiját, ám a kalapálások eközben is hallhatóak voltak. Nagyon féltem, ezért inkább kimentem. Az ajtó annyira nyikorgott nyitásnál, mint még soha. Kimentem, és a körülbelül egy méterrel előrébb található lépcsőre ültem. Hirtelen hallottam az ajtó nyikorgását, ezért megfordultam, de az ajtó ugyanabban a helyzetben volt, mint előtte. (Nem csuktam be.) Viszont a lábtörlőn ott voltak apa papucsai... Becsuktam az ajtót. Hamarosan megérkeztek a szüleim, és kinyitották az ajtót. Egyáltalán nem nyikorgott... Másnap apa a nappaliban aludt, anya pedig a konyhában ült a számítógépnél, a húgommal. Egyedül én voltam fent az emeleten. Este nyolc óra lehetett, teljesen sötét. A hálószoba ajtaja be volt csukva, ment odabent a TV. Be akartam menni, hogy kikapcsoljam, ám ekkor rémisztő dolgot vettem észre. Az ajtó alatti kis résen látszott egy árnyék, amint elment az ajtó előtt... Nem mertem bemenni, inkább lementem. Aznap anyával aludtunk a hálóban. Horrort néztünk, ám anya és a húgom hamar elaludtak. Még javában ment a horror, ijesztő fények és hangok, mikor hirtelen meghallottam egy olyan hangot, mintha kővel megdobták volna az ablakunkat. Nem lepődtem nagyon meg, (mivel a hálószoba ablaka az utcára nyílik, ahol gyakran járnak részeg fiatalok) de ennek ellenére levettem a hangot a televízióról, és hallgatózni kezdtem. Olyan volt, mintha egyre erőteljesebben dobálnák az ablakot, ám egy idő után ez a dobálás átment kopogásba. Olyan hangokat hallottam, mintha valaki lassan elkezdené felhúzni a redőnyt. Ennél a pontnál szinte remegve, de elaludtam. Nemsoká elérkeztünk az osztálykirándulás napjáig, mely két napos volt. Az első nap végén, este megérkeztünk a szállásra. Az én csoportomat felnőttek nélkül egy külön épületbe helyezték. Azt akartuk, hogy Kata nálunk aludhasson, de az apukája nem engedte meg. Ennek ellenére nálunk volt este tízig, ekkor azonban visszaküldtük a szobába. Az apja viszont bizonyára azt hitte, hogy a lánya még nálunk van, így egész éjjel kopogott az ablakunkon, és közben ijesztőbbnél ijesztőbben kezdett mosolyogni. Később már ezer százalékosan biztosak voltunk benne, hogy ez nem Kata apukája. Kinéztünk, és nem láttunk semmit, csak jó pár sörös-üveget az asztalon. A vicc az, hogy az ágyam fölött ráadásul egy kereszt díszelgett. Hamar vége lett a kirándulásnak, szerencsére ezt követően már nem történtek ilyen dolgok. Kérlek, ne csak azt írjátok le, hogy szellemet láttam-e, azt is, hogy nektek melyik volt a legparanormálisabb élményetek.

2016. jún. 26. 13:05
 1/8 anonim válasza:
Sztem igen...pont tegnap este, 23:30-kor észrevettem hogy valaki kívülröl világítja a szobám ajtaját (áttetszős ajtóm van vagy milyen) és a nappaliba nem volt senki ugyanis az én szobám a nappali mögött van teljes csend aztán 2-3 perc múlva vmi fehér kis arc éppen hogy látszódott az arca de bepillantott az ajtón...akkor decemberben meghalt az egyik volt tanárom akit nagyon szerettem és naon sokat gondoltam rá annak idején és amikor nagy meleg volt ugye a szobában hirtelen megcsapott valami jéghideg levegő ez ment márciusig...mi is idéztünk pár haverommal szellemet de semmi sem történt...mostanában ahogx azokra gondolok akik nincsennek gyakran hallok éjszakánként hangokat vagy hogy kaprgatják az ajtót meg egyszer a szekrényből csak úgy leesett a cuccom piros szemeket látok két napja meg a ruhásszekrényemből a ruha esett ki és a szekrény ajtó nagyon hangosan nyikorogva nyílt ki...
2016. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Én eddig csak videón láttam szellemet, vajon még sosem. Mondjuk nem is szeretem a vajat, lehet ez az oka.


"teljesen olyan volt, mint amit láncfűrésszel hasítanak le a fáról"

Mi mindent nem tanítanak az iskolában! :o


Szellemsztorikkal még sokra viheted mint író.

2016. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedve troll kettes. Papám fatelepen dolgozik, hát csak felismerek egy fűrésszel levágott fadarabot...
2016. jún. 26. 18:36
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!

Te viszonylag "jól" jöttél ki a szellemese helyzeteidből.

Az én legparanormálisabb élményem akkor volt, amikor tavaly szilveszterkor, egyedül maradtam otthon, mert anya, apa és az öcsém átmentek a keresztapámhoz és családjához (mert három utcányira laknak) boldog új évet kívánni. Én bezártam minden ablakot és kétszer is ellenőriztem, hogy minden rendesen be van-e zárva (azért mert kicsit félek amikor egyedül vagyok otthon). Na szóval, lefeküdtem aludni és beraktam a fülhallgatót a fülembe és néztem a plafont. Aztán meguntam a zenét és az oldalamra fordultam és próbáltam lecsukni a szememet (de álmos nem voltam), felültem és bekapcsoltam a tv-t. Hirtelen úgy éreztem mintha mellém feküdt volta valaki és a melleimre tette volna a fejét és megfogná a kezemet. Annyira megijedtem, hogy meg sem mertem mozdulni. Rátettem a kezemet annak a valaminek a fejére és olyan volt mintha a haja a kezemre csavarodott volna. Ekkor már besokalltam és felugrottam (jelzem, egész végig senkit/semmit nem láttam magamon és a szoba berendezésén kívül), kiszaladtam a bejárati ajtóhoz és még oda sem értem de hallottam ahogy valaki lenyomja a kilincset és lassan kinyitja az ajtót. Beszaladtam a konyhába és a legnagyobb kést vettem ki a fiókból és még egy palacsintasütőt (úgy gondoltam ez jó védekező eszköz lesz, ahogy a filmekben is). Rohantam az ajtóhoz és akkor megláttam az öcsémet, anyát és apát. Mindent eldobtam és megöleltem anyát.

Elmondtam nekik, hogy mi történt de nem hitték el azt mondták, hogy csak fáradt voltam és képzelődtem.

De tudom, hogy ez megtörtént.


Azóta ezzel a valamivel vagy valakivel együtt alszok, mert mindig érzem, hogy ha az oldalamon alszok átkarol, ha pedig háton akkor pedig rám teszi a fejét.

2016. jún. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

"Miért volt 0%-ban hasznos a válaszom?"

Gondolom azért mert szkeptikusok jártak erre pontozni (köztük én is). Márpedig az objektív ismeretek alapján szinte biztos hogy fáradt voltál és képzelődtél, még ha szerinted valós is volt. De ne aggódj majd fel leszel pontozva, ez itt az ezotéria, ahol az objektivitás nem tolerált és vannak akik úgy gondolják hogy a személyes - szubjektív - nézőpont a valósabb. Magyarul szerintük nem képzelődtél.

2016. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

"Kedve troll kettes. Papám fatelepen dolgozik, hát csak felismerek egy fűrésszel levágott fadarabot..."

Kedves Kérdező, köszönöm hogy ezt tisztáztad. Viszont akkor ez az első szellemtörténet, ahol a szellem láncfűrészt használt. :)))

2016. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! én amikor ez kezdődött a sulinkba 12 éves voltam, az az tavaly történt 6.ba a baratnoim akkor kezdtek el az idezeseket a suliba rendszeresen en kertem oket,hogy ne csinaljak. De nem hallgattak ram....es volt,hogy a lanywc be az osszes ajtot bezártuk és kijöttünk vártunk egy pár percet és bementünk megnézni,hogy történt e valami és az ajtok kinyiltak...hat mit ne mondjak en voltam az egyeduli lany aki nem odezett sohasem ilyeneket kevesen vagyunk lanyok 2 evfolyamba mind ossze 9-en..szoval meg tobbet voltam a sracokkal mert ok legalabb normalisak voltak...ev vegen mar besokaltam,h ennyit ideznek mindig es mindenhol. Ugy dontottem 6.vegen,hogy 7.be atmegyek uj suliba ott hala istennek nem volt semmi ilyen hulyeseg (jovore viszzamegyek de ez lenyegtelen xd) de akik ideztek mindig meselnek para dolgokat amik veluk tortennek... De en nem fogom soha kiprobalni az idezest de azert kivancsi vagyok milyen lehet. Mondjuk nekem valamennyire enelkul is kozom van a szellemekhez megálmodom tobbszor a napjaimat vagy egy par hetre ra az almomra megtortenik minden. Meg mar lattam kicsinek szellemet is. Ez ugy volt,hogy atmentunk egy csomoszor valami rokonhoz es ott mindig lattam 2 NŐT MINDIG DE CSAK ABBAN A HAZBAN. Es csak par honapja tudom,hogy ott soha nem volt csak egy NŐ. Meg 12 évesen azt álmodtam,hogy volt egy olyan kicsi (baba) testverem,hogy a tenyerembe fért az az egy magzat es az volt még az álmamban,hogy csak én láttam és,hogy meghalt. Anyukám a 13.születésnapomon meselte el,hogy volt egy ikertestvérem csak ő meghalt kicsinek... És anya meselte,hogy o is megalmodta a jovojet. Pontosabban a nagymamaja halalat meg ilyeneket...
2016. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az szerintem nem számít, hogy rosszul csináltátok az idézést, de az igen, hogy komolyan gondoltátok...


Elsőben volt, hogy szüleim elmentek ismerőshöz, ezért csak én voltam itthon. Hallom, hogy kinyílik az ajtó, meg kapcsolgatják a villanyt, de semmi fény. Barátom meg azzal magyarázta, hogy hörcsög,de tuti nem az volt.


Pont ma volt, hogy egész délelőtt kaparászást hallottam a kanapé mögül, de olyan volt, mint egy ember. Ezenkívül még számtalan történt egyébként.

2016. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!