Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » KERESZTÉNYEK! szerintetek...

KERESZTÉNYEK! szerintetek léteznek vámpírok? Vagy ez csak legenda?

Figyelt kérdés
Kérlek rendes valaszokat adjatok ne ilyeneket h igen itt vagyok én .....stb
2016. aug. 22. 21:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek és azért csak a keresztényeket kérdezem mert az a vallás az élő vallás mármint Isten tényleg létezik és aki ezt nem hiszi el hanem ő másban hisz vagy egyátalán semmiben csak szórakozik vagy hazudik akkor állíthatja azt amit ő kitalál
2016. aug. 23. 20:12
 12/17 anonim ***** válasza:

"Isten tényleg létezik és aki ezt nem hiszi el hanem ő másban hisz vagy egyátalán semmiben csak szórakozik vagy hazudik akkor állíthatja azt amit ő kitalál"


Ugyan már, a kereszténységen kívül tucatnyi vallás hisz Istenben, és egyik se hazudik vagy szórakozik, hanem nagyon komolyan gondolják. Az ateisták meg általában nem azt állítják, amit kitaláltak, hanem többségében komoly materialista emberek, akiknek mindenre bizonyíték kell, szóval... a vámpírok terén valószínűleg egyetértenek a keresztényekkel.


Amúgy az ezotéria kategóriában nem sok keresztényt találhatsz, ugyanis a vallás tiltja a mágiát, okkultizmust, asztrológiát és egyéb szépségeket, amikről itt olvashatsz.

2016. aug. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

tinikoromban imádtam a vámpírlegendákat, és nagyon akartam hinni, h létezzenek. mára már sajnos nem tudom erőltetni ezt a hitet :) tudom már, h kb. honnan ered a legenda, és egyetlen pontban sem érinti a valóságot.


a vámpírokat, mint sokfelé olvasható, a 15. században élt Vlad Tepes, a 16. századi Báthory Erzsébet, és a veszettség járványa ihlette. szívesen kifejtem, ha olvasnál még róla. a dogmatikus keresztény hit a maga félelmetes túlvilági vízióival a sátánról meg a kárhozatról mind jó táptalaja volt a vámpírhiedelem kialakulásának. persze maga a keresztény vallás mindig is cáfolta az élőholtak létezését, sőt, egyenesen bűn volt ilyenekben hinni és mágiákat űzni (lsd. boszorkányok esete). de a sok műveletlen ember, akik többsége olvasni sem tudott, hiszen a bibliát is képekben ismerték, a pogány istenhit maradványait, a sok ismeretlen járványt, betegséget, + saját félelmeit így tudta levezetni egy sötét figura életre hívásával.


azonban a vámpírlegendák igazi fénykora nem a középkor volt, hanem a 18-19. század romanticizmusa, ahol aztán tényleg mítoszként, szépen kiszínezve, eltúlozva jelentek meg a különböző vámpírtörténetek. közük nem volt már semmi kézzelfogható valósághoz (mint akár a veszettség járvány), a történetírók maguk is homályos, félreérthető közép- és reneszánszkori forrásokból merítettek, és jócskán kikerekítették a történeteket. aztán a 20. sz-ban, konkrétan a 80-as években megint hatalmas divattá váltak, újabb túlzás-sorozat, míg végül egy drámaian komplex figura kerekedett ki a vámpírból: a halott ember, aki élő-érző lélek, vérivásra kárhoztatva :)


nem, nem léteznek vámpírok, nincs is ilyen nyilvántartható létezési forma. előbb hihető a szellemek létezése, bár az is erősen cáfolható. sajnálom, mert tényleg szimpatikus figurák. de a fantáziánk határtalan, és nem szorul a valóság támogatására :)

2016. aug. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
11-es hát nem tudom, én nem hiszek a te istenedben. Vámpír,isten,farkasemberek számomra mind egy kutya:P Egyik sem létezik szerintem :D
2016. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem. Ez egyáltalán nem legenda a keresztények szerint léteznek vámpírok
2016. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, de nem úgy mint a filmekben.
2016. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

egy apokríf irat szeritn Lilith-et (ádám első feleségét) kiűzték a paradicsomból és arra kárhoztatták hogy minen nap 100 (vagy 1000 nem emlékszem már a pontos számra) gyermeket szüljön és ennyi gyermeke haljon meg. Az ő "ivadékai" állítólag vérszívó lények akik csecsemőket raboltak és (vagy) szívták ki a vérüket.


ebből a történetből (babonából) fejlődött ki a kereszténységben a vámpírok mítosza, de ez csak a középkorban élt. Ma már nem :D

2016. aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!