Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Attól még nem...

Keresztények! Attól még nem vagyok rossz hogy szeretem a régi boszorkány- és kísértettörténeteket, ugye?

Figyelt kérdés

Keresztény hívő vagyok, de attól még szeretek ilyen történeteket olvasni. Nem mai horrorfilmekről, vagy történetekről beszélek (nem is szeretem ezt a műfajt) hanem a régmúlt történeteiről, legendákról amik érdekesek és homály fedi őket. Szóval értitek... Kisebb koromban olvastam a 'Mi Micsoda' könyvsorozatból 'a varázslók, boszorkányok' című részt, és nagyon lekötött, izgalmas volt a számomra, és most karácsonyra is majd szívesen kérnék valami ilyesmi könyvet. Ezzel bűnt követek el? Ha igen akkor lemondok róla...

Lehet hogy gyerekesen hangzik a kérdésem, ezért arra kérlek Titeken hogy csak az írjon aki tényleg segíteni szeretne.

14/l



2013. szept. 25. 15:36
1 2
 1/20 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Nem követsz el vele bűnt. Több egyház támadta annak idején a Harry Potter könyveket is, mert varázslók és különféle csodás lények vannak benne. De amíg ezek irodalmi alkotásként érdekelnek, semmi gond nincs vele. Olyan ez, mint a krimiolvasás. Attól, hogy szereted a krimiket, még nem vagy gyilkos:)
2013. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ez igaz! Köszönöm hogy válaszoltál.:)
2013. szept. 25. 16:00
 3/20 anonim ***** válasza:
Dehogy bűn, főleg, ha a szándékaid sem rosszak;)
2013. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Milyen klassz hogy vallásos és ezért már ilyen fiatalkorban van mitől rettegnie.
2013. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont!

Hogy juthat eszébe egy 14 évesnek ilyen kérdés?

2013. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én nem rettegek, csak tudni akarom hogy mi a helyes. Bár akárki akármit mond, kezdem úgy érezni hogy semmi sem döntheti meg a hitemet, még az ilyen történetek sem, csupán érdekesnek tartom őket... Bűn-e az ha szívesen elmennék egy olyan régi kastélyba vagy várba amit legendák öveznek?
2013. szept. 25. 17:41
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem bűn:)

Szívesen elmennék én is.


Csak arra vigyázz, ha romokhoz mész, hogy kerüld a potenciális rablókat és erőszakos embereket.

Tehát ha lehet egyedül ne mászkálj olyan helyen, ahol bajod eshet...Remélem érted...Bár biztosan...

2013. szept. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Bűn, ha ma nagyot kakiltam?
2013. szept. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Csak ha nem húztad le a retyót ;D
2013. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Istennek hála lehúztam! :)
2013. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!